دوشنبه, 04 آذر 1398 01:46

آمار فیلم های متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / " مست عشق" حسن فتحی که در ترکیه ساخته شد برای رقابت می آید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آمار فیلم های متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / " مست عشق" حسن فتحی که در ترکیه ساخته شد برای رقابت می آید آمار فیلم های متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / " مست عشق" حسن فتحی که در ترکیه ساخته شد برای رقابت می آید

سی و یک نما - به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، تعداد ۱۵۱ اثر متقاضی حضور در سی و هشتمین دوره ی جشنواره فیلم فجر شده اند.


با پایان مهلت ثبت نام آثار برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده اند که در میان فیلم های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد.
بنابر اعلام سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه جشنواره کار ارزیابی آثار از نظر تطابق با مقررات آغاز شده و بعد از دهم آذر ماه (آخرین فرصت ارائه نسخه فیلم) بازبینی فیلم ها توسط هیات انتخاب آغاز خواهد شد.
«خروج» حاتمی کیا، «خورشید» مجیدی ، «خون شد» کیمیایی ، «قاتل و وحشی» نعمت الله از «مجبوریم» درمیشیان ، «درخت گردو» مهدویان و از «آتابای» نیکی کریمی و «سه کام حبس» سامان سالور تا «عامه پسند» سهیل بیرقی از فیلم های مهم این دوره هستند و از لامیتور مهرحویی هم نشانی به چشم نمی خورد و به نظر می رسد که وی قصد حضور در این رقابت را ندارد.
مجید مجیدی که پیش‌بینی می‌شد فیلمش را به بخش ملی جشنواره فجر ندهد فرم جشنواره را پرکرده هرچند مشخص نیست وضعیت آماده شدن فیلم «خورشید» به چه شکل خواهد بود و سازندگان برای نمایش این فیلم در جشنواره فجر به توافق می رسند یا خیر. همچنین کمال تبریزی برای فیلمش با نام موقت «در کمال بیشعوری» فرم پرکرده است. فیلمی که بی سر و صدا در حال تصویربرداری است.
همچنین فیلم «مست عشق» حسن فتحی هم متقاضی جشنواره فجر شد. فیلمی که تولیدش با حواشی فراوانی همراه بود و در صورت رسیدن فیلم به جشنواره فجر با جمع بازیگران سرشناس ایرانی و ترکیه‌ایش از آثار جنجالی امسال خواهد بود.
سعید ملکان، هاتف علیمرادنی، بهروز شعیبی، مجید برزگر، ابراهیم ایرج زاد، مهران احمدی، مجید توکلی، بهتاش صناعی‌ها و.. دیگر فیلمسازانی هستند که با فیلم‌هایشان متقاضی نمایش در جشنواره سی و هشتم شده‌اند.
فجر ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده اند که در میان فیلم های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد.
سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزارمی شود

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید