چهارشنبه, 06 اسفند 1399 11:50

ورایتی از انتخاب روح‌الله زمانی برای ایفای نقش «شهید باکری» خبر داد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ورایتی از انتخاب روح‌الله زمانی برای ایفای نقش «شهید باکری» خبر داد ورایتی از انتخاب روح‌الله زمانی برای ایفای نقش «شهید باکری» خبر داد

سی و یک نما - ورایتی در خبری اختصاصی به انتخاب روح الله زمانی بازیگر اصلی فیلم "خورشید"، برای ایفای نقش «شهید باکری» در یک سریال درام جنگی پرداخت. 

 سایت خبری سینمایی ورایتی در طی خبری اختصاصی، انتخاب روح الله زمانی بازیگر فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی را برای ایفای نقش شهید مهدی باکری در یک سریال درام جنگی پوشش داد. زمانی برای فیلم «خورشید» در جمع نامزدهای اولیه اسکار امسال قرار دارد و در جشنواره ونیز سال پیش هم جایزه مارچلو ماسترویانی را برای بهترین بازیگر جوان از آن خود کرد.

فیلم «خورشید» در فهرست نامزد بهترین فیلم خارجی اسکار امسال نیز حضور دارد. همچنین ورایتی خبر داد، نمایندگی فروش فیلم خورشید را توزیع کننده های کانادایی به نام مورگان مدیا و فرانسوی به نام بودگا فیلمز خریداری کرده اند. البته سایر شرکت ها از کشورهای مختلف هم حق پخش و توزیع این فیلم را از قبل خریداری کرده اند.

تیم تولید «خورشید» قبل از شناسایی بازیگران کودک خود، در طی چهار ماه از بیش از ۳ هزار جوان تست بازیگری گرفته است که تعداد زیادی از آن‌ها کودکان کار بودند. مانند شمیلا شیرزاد و برادرش ابوالفضل که هم در فیلم و هم در واقعیت از مهاجران افغان هستند و در مدرسه کودکان کار تحصیل می‌کنند.

روح الله زمانی هم مانند شمیلا و ابوالفضل هرگز سابقه بازیگری نداشت. مجیدی در این باره گفته بود: او خالص و با انرژی خام بود و مصمم بود فراتر از حد انتظار ظاهر شود. انتخاب بازیگران شخصیت اصلی سخت‌ترین کار بود اما روح الله از دیگران پیشی گرفت، زیرا شدت و اشتیاق زیادی برای رسیدن به نقش اصلی را داشت. درست مثل شخصیت فیلم که برای یافتن گنج مادرش بسیار مصمم بود.

مجیدی پیشتر به ورایتی گفته بود: خوشحال می‌شوم که ببینم روح الله زمانی فعالیتش را در بازیگری ادامه دهد. او شباهت زیادی به پسر بچه ما در «خورشید» دارد؛ مدیری شجاع و پر ابتکار.

«خورشید» داستان علی 12 ساله و سه دوستش است که با هم سخت کار می کنند تا زنده بمانند و از خانواده خود حمایت کنند، آنها کارهای کوچک را در یک گاراژ انجام می دهند و برای کسب درآمد مجبور به کارهای بد می شوند. علی برای یافتن گنجی که در زیر زمین پنهان شده است به خدمت گرفته می شود. او گروهی را تشکیل می دهد، اما در ابتدای کار، برای دسترسی به تونل، کودکان باید در مدرسه خورشید، موسسه خیریه ای که سعی در آموزش کودکان خیابانی و کودکان کار دارد، در نزدیکی محل گنج ثبت نام کنند.

روح الله در مجموعه تلویزیونی «باکری» نقش یک داوطلب نوجوان برای حضور در جبهه را بازی می کند. او در میانه مبارزه، خود را به همراه نوجوانان دیگر در محاصره دشمن می‌بیند. این سریال به کارگردانی هادی حجازی فر و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری در سیما فیلم ساخته می‌شود.

Iran-school verayti.jpg

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید