پنج شنبه, 23 آذر 1396 03:30

پگاه آهنگرانی بار دیگر « دختری با کفش های کتانی» / مستند « وقایع خانه سینما»دریازدهمین جشنواره حقیقت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پگاه آهنگرانی بار دیگر « دختری با کفش های کتانی» / مستند « وقایع خانه سینما»دریازدهمین جشنواره حقیقت پگاه آهنگرانی بار دیگر « دختری با کفش های کتانی» / مستند « وقایع خانه سینما»دریازدهمین جشنواره حقیقت

سی و یک نما – پگاه آهنگرانی که با مستند «وقایع خانه سینما» در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت حضور دارد ، این بار علاوه بر فیلمش، نوع پوشش او نیز در جشنواره بحث برانگیز بود . پگاهی که در سن سی و سه سالگی به عنوان یک مستند ساز اما دوباره با ظاهر «دختری با کفش های کتانی» به مراسم آمده بود.


به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، در نشست فیلم –خبر روز چهارشنبه مستند «وقایع خانه سینما» به کارگردانی پگاه آهنگرانی، این فیلم مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
آهنگرانی با بیان این مطلب که این مستند تجربه پنجم او در سینمای مستند است گفت: زمانی که ماجرای خانه سینما در دولت قبل آغاز شد در یکی از تجمعات مقابل خانه سینما متوجه شدم هیچ دوربینی وجود ندارد تا وقایع ثبت شود،برای همین به فرهاد توحیدی پیشنهاد دادم اتفاق های رخ داده را ثبت کنیم.
آهنگرانی با اشاره به این مطلب که قصد اولیه او تنها تصویربرداری از وقایع بوده نه مستند سازی عنوان کرد: دو سال پیش از طرف مرکز گسترش پیشنهاد ساخت مستندی درباره وقایع آن دو سال مطرح شد و تنها کسی که فیلم برای این مستند داشت، من بودم.
او ادامه داد: هر چند مواضع من کاملا مشخص بود و همان سال‌ها در روزنامه ها دیدگاهم را در این باره مطرح می‌کردم اما جز فرهاد توحیدی کسی از دوستان خانه سینما به من اعتماد نکرد واز سوی دیگر مدیران آقای شمقدری حاضر نشدند در این مستند حضور داشته باشند و هر دو طرف به نوعی تلاش بسیاری کردند تا این فیلم ساخته نشود.در حالیکه احساس می‌کردم اهالی خانه سینما برای این مستند همکاری کامل با من خواهند داشت.
آهنگرانی گفت: پیش از جشنواره سفر دو ماهه‌ای به خارج از ایران داشتم و همین باعث شد که فیلم بدون اصلاحات نهایی در جشنواره حضور داشته باشد اما در آینده حتما تغییراتی در نسخه فعلی خواهم داد چرا که به نظرم فیلم کامل نیست.
کارگردان فیلم «وقایع خانه سینما» که بیشتر با بازی هایش در سینما شناخته می شود تا مستندهایی که ساخته گفت: شاید در کارنامه کاری ام فیلمی باشد که داستان آن را دوست نداشته باشم اما در سینمای مستند حتما سراغ فیلمی می‌روم که سوژ‌ه‌اش را دوست داشته باشم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید