پنج شنبه, 08 آبان 1399 14:59

کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت/ بازیگری که نقش کارآکترهای "بد" را " خوب" بازی می‌کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت/ بازیگری که نقش کارآکترهای "بد" را " خوب" بازی می‌کرد کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت/ بازیگری که نقش کارآکترهای "بد" را " خوب" بازی می‌کرد

سی و یک نما - بازیگرانی که عمدتا نفش منفی بازی می کنند از مظلوم ترین ها در این حرفه محسوب می شوند چرا که این نوع کارآکترها روی زندگی شخصی و برخورد مخاطب با آنان نیز تاثیر می گذارد و کریم اکبری مبارکه از بازیگرانی بود که نقش "بد " را خیلی "خوب "بازی می کرد.

از نقش ابن ملجم در سریال " امام علی" تا پدر مومو در سریال "بچه مهندس".

کریم اکبری مبارکه بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون که نقش ماندرگار "ابن ملجم مرادی" را در سریال "امام علی (ع)" خلق کرد بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

کریمی مبارکه متولد ۱۶ خرداد ۱۳۳۲ در تهران بود. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۰ با بازی در تئاتر آغاز کرده و پس از انقلاب در سال ۱۳۵۹ فعالیت تصویری خود را شروع کرد. کریمی مبارکه در طول دوران فعالیت خود نقش‌های ماندگاری همچون "سرکرده" در فیلم "مرگ یزدگرد" بهرام بیضایی، ابن ملجم مرادی در سریال "امام علی (ع)" و احمر بن شمیط در سریال "مختارنامه" را خلق کرده است.

کریمی مبارکه فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و طی ۵ دهه فعالیت هنری در تئاتر با کارگردانانی همچون بهرام بیضایی، قطب‌الدین صادقی، بهزاد فراهانی، مجید جعفری و... در نمایش‌هایی همچون، "پهلوان اکبر می‌میرد"، "دیکته و زاویه"، "جانثار"، "کوچ"، "در اعماق"، "پرورشگاه"، "گوهرشاد"، "سیمرغ سیمرغ" همکاری داشت.

او در سینما نیز در فیلم‌هایی همچون "مرگ یزدگرد"، "مقاومت"، "مسافران"، "دیدار""، "چند می‌گیری گریه کنی" و... بازی کرد و در تلویزیون در آثار شاخص و اغلب تاریخی بازی داشت و سریال "بچه مهندس" آخرین مجموعه تلویزیونی بود که با بازی کریم اکبری مبارکه از تلویزیون پخش شد.

خبر درگذشت این بازیگر توانمند و پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون بر اثر کرونا، بار دیگر روزمان را خراب کرد و تلنگری شد تا هم قدر پیشکسوتان هنریمان را بیشتر بدانیم و هم کرونا را جدی تر بگیریم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید