چهارشنبه, 02 مهر 1399 12:13

ادای احترام مارتین اسکورسیزی به مایکل چاپمن «شاعر خیابان‌ها»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ادای احترام مارتین اسکورسیزی به مایکل چاپمن «شاعر خیابان‌ها» ادای احترام مارتین اسکورسیزی به مایکل چاپمن «شاعر خیابان‌ها»

سی و یک نما - مارتین اسکورسیزی کارگردان مشهور سینما به مایکل چاپمن، فیلمبرداری که سه فیلم مشهور اسکورسیزی را فیلمبرداری کرده و روز یکشنبه ۲۰ سپتامبر از دنیا رفت، ادای احترام کرد.


به گزارش سی و یک نما به نقل از ایندی‌وایر، مارتین اسکورسیزی کارگردان پرآوازه سینمای جهان در واکنش به خبر درگذشت مایکل چاپمن فیلمبردار آمریکایی که روز ۲۰ سپتامبر در ۸۴ سالگی از دنیا رفت، با انتشار بیانیه ای ادای دین کرد.

اسکورسیزی در این بیانیه در رثای دوست و همکار قدیمی اش این چنین نوشت: از اینکه توانستم با او (چاپمن) کار کنم خودم را خیلی خوشبخت تصور می کنم، مایکل و من در سه فیلم «راننده تاکسی»، «آخرین والس» و «گاو خشمگین» کار کردیم و مایکل به هر کدام از این سه فیلم، چیزهای کمیاب و غیرقابل جایگزینی آورد.

Michael Chapman Martin Scorsese.jpg

کارگردان سرشناس برنده اسکار افزود: به یاد دارم وقتی «راننده تاکسی» روانه سینماها شد مایکل (چاپمن) به عنوان «شاعر خیابان‌ها» مشهور شد، فکر می کنم همین کلمات بود و به نظرم عبارت درستی هم بود. مایکل کسی بود که در واقع جلوه های رنگ «آخرین والس» را کنترل کرد و در «گاو خشمگین» هم او و گروهش با چالش های زیادی برخورد کردند، یکی از بزرگترین چالش های آنها، فیلمبرداری سیاه و سفید فیلم بود کاری که مایکل هرگز تا پیش از آن انجام نداده بود و این حقیقتی است که هنوز مرا شگفت زده می کند. رابطه مایکل با دوربین صمیمی، مرموز و تقریبا عرفانی بود، او یک آرتیستِ بزرگ بود و من ناراحتم که دیگر نمی توانم او را ببینم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید