جمعه, 30 دی 1401 22:53

الک بالدوین به قتل غیرعمد متهم شد / هیچ‌کس بالاتر از قانون نیست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما - به گفته دادستانی، الک بالدوین بازیگر به دلیل تیراندازی مرگبار در صحنه فیلمبرداری فیلم وسترن «زنگار» به هالینا هاچینز فیلمبردار فیلم، با اتهام جنایی قتل غیرعمد مواجه است.

مسئول اسلحه فیلم، هانا گوتیرز رید، نیز قرار است به قتل غیرعمد برای تیراندازی به هالینا هاچینز در سانتافه، نیومکزیکو، در سال ۲۰۲۱ متهم شود.

در همین حال، دستیار کارگردان فیلم، دیوید هالز، پذیرفته است که در استفاده از یک سلاح سهل انگاری کرده و قرار شده شش ماه را در حبس مشروط بگذراند.

مری کارمک آلتویز، دادستان منطقه سانتافه، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای و در رسانه‌های اجتماعی، اتهامات و دادخواست خود را اعلام کرد و گفت که اتهامات علیه بالدوین و گوتیرز رید هنوز تا روز پنجشنبه ثبت نشده، اما پیش از پایان ژانویه به ثبت نهایی خواهد رسید.

در این بیانیه آمده است: «به نظر من، هیچ کس بالاتر از قانون نیست و همه سزاوار عدالت هستند. اگر هر یک از این سه نفر - الک بالدوین، هانا گوتیرز رید یا دیوید هالز - کار خود را درست انجام می‌دادند، هالینا هاچینز امروز زنده بود.»

لوک نیکاس، وکیل بالدوین، گفت که موکلش در روز کشته شدن هاچینز "باور نداشت که گلوله واقعی در اسلحه وجود دارد" و اتهامات علیه این بازیگر را به مثابه "سوء عدالت وحشتناک" محکوم کرد.

در بیانیه نیکاس آمده است: «ما با این اتهامات مبارزه خواهیم کرد. و ما پیروز خواهیم شد.»

جیسون بولز، وکیل گوتیرز رید، نیز پنجشنبه گفت که معتقد است هیئت منصفه موکلش را از ارتکاب جرم تبرئه خواهند کرد.

در نیومکزیکو قتل غیرعمد تا ۱۸ ماه حبس و ۵ هزار دلار جریمه دارد. در این حادثه جوئل سوزا کارگردان فیلم نیز مجروح شده بود.

پس از مدتی فراز و فرود سال پیش خانواده هاچینز با بالدوین به توافق رسیدند تا این پرونده را دنبال نکنند و قرار بود تولید این پروژه امسال با حضور شوهر هاچینز به عنوان تهیه‌کننده اجرایی دوباره شروع شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید