چهارشنبه, 21 مهر 1400 12:15

امیر جدیدی نامزد بهترین بازیگر مرد آسیا پاسیفیک شد | «قهرمان» فرهادی با ۷ نامزدی پیشتاز جوایز آسیا پاسیفیک اسکرین

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
امیر جدیدی نامزد بهترین بازیگر مرد آسیا پاسیفیک شد | «قهرمان» فرهادی با ۷ نامزدی پیشتاز جوایز آسیا پاسیفیک اسکرین امیر جدیدی نامزد بهترین بازیگر مرد آسیا پاسیفیک شد | «قهرمان» فرهادی با ۷ نامزدی پیشتاز جوایز آسیا پاسیفیک اسکرین

سی و یک نما - «ماشین من را بران» هاماگوچی ریوسوکه و «قهرمان» اصغر فرهادی بیشترین نامزدی جوایز آسیا پاسیفیک را به دست آوردند.

دو فیلم «ماشین من را بران» هاماگوچی ریوسوکه و «قهرمان» اصغر فرهادی، که در کن اکران شدند، پس از اعلام نامزدها در روز چهارشنبه، به عنوان برگزیده ترین فیلم های جوایز آسیا پاسیفیک معرفی شدند.

هر دو فیلم نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر هستند.

در بخش بهترین فیلم، فیلم «شبی برای ندانستن» از هند به کارگردانی پایال کاپادیا، «قلم» ساخته ناتالیا نازاووا از روسیه و «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسولف محصول مشترک ایران، چک و آلمان که خرس طلایی برلین را دریافت کرد، دیگر مدعیان جایزه هستند.

نسیم احمد پور و شهرام مکری برای «جنایت بی‌دقت» در بخش فیلمنامه و «وقت جیغ انار» ساخته گراناز موسوی در بخش بهترین فیلم بلند جوان از دیگر نامزدهای این جوایز هستند.

در مجموع ۳۸ فیلم از ۲۵ کشور آسیایی پاسیفیک نامزد کسب جوایز این دوره شده‌اند. در این میان ژاپن و ایران هر یک با ۷ نامزدی پیشتاز هستند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرایط فیلم های شرکت کننده در این مسابقه تا پایان سال ۲۰۱۹ تمدید شد. یعنی فیلم‌هایی که از اواخر ۲۰۱۹ تا به امروز اکران شده‌اند می توانند در این مسابقه شرکت کنند. سازمان دهندگان آسیا پاسیفیک گفتند این کار زمینه و رقابت را افزایش می دهد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید