شنبه, 28 فروردين 1400 12:19

انیمیشن «روح» هفت جایزه چهل و هشتمین دوره جوایز آنی را برد | برنده بهترین انیمیشن اسکار امسال مشخص شد!

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
انیمیشن «روح» هفت جایزه چهل و هشتمین دوره جوایز آنی را برد | برنده بهترین انیمیشن اسکار امسال مشخص شد انیمیشن «روح» هفت جایزه چهل و هشتمین دوره جوایز آنی را برد | برنده بهترین انیمیشن اسکار امسال مشخص شد خبر سی و یک نما

سی و یک نما - انجمن بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن شاخه هالیوود که معروف به آسیفا-هالیوود است و از سال ۱۹۷۲ با اهدای جوایز آنی از برترین انیمیشن‌های کوتاه و بلند سال تقدیر می‌کند، امسال چهل و هشتمین دوره خود را شامگاه جمعه به شکل مجازی برگزار کرد و «روح» و «وولف‌واکرز»، دو انیمیشن نامزد اسکار بیشترین تعداد جایزه را از آن خود کردند.

انیمیشن بلند داستانی «روح» به کارگردانی پیت داکتر محصول پیکسار که تا به اینجا تقریبا همگی جوایز بهترین انیمیشن سال را از آن خود کرده، در جوایز آنی ۲۰۲۱ در هفت رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین موسیقی و بهترین فیلمنامه برنده اصلی جوایز بود. «روح» یکی از پنج نامزد نهایی نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار در رشته بهترین انیمیشن بلند سینمایی است و به احتمال فراوان برنده نهایی هم خواهد بود.

دیگر برنده بزرگ شب اهدای جوایز آنی ۲۰۲۱ (هم‌ارز اسکار در دنیای انیمیشن) «وولف‌واکرز» از شرکت ایرلندی کارتون سالن بود که پنج جایزه از جمله بهترین فیلم مستقل و بهترین کارگردان (تام مور و راس استیوارت) را از آن خود کرد. «وولف‌واکرز» در اسکار ۲۰۲۱ هم یکی از جدی‌ترین رقیبان «روح» است و «شان گوسفنده: فارماگدون»، «روی ماه» و «به پیش» سه نامزد دیگر این بخش در اسکار نود و سوم هستند.

جایزه آنی بهترین انیمیشن تلویزیونی سال به «هیلدا» محصول نتفلیکس اهدا شد؛ سریالی که با سه جایزه موفق‌ترین انیمیشن بخش تلویزیون بود. «ماجراهای پدینگتن» هم در بخش بهترین انیمیشن پیش‌دبستانی جایزه آنی برد.

نامزد‌های اسکار بهترین انیمیشن امسال «روح»، «وولف‌واکرز»، «به پیش»، «روی ماه» و «شان گوسفنده: فارماگدون» هستند. با توجه به برگزاری جوایز آنی، باید منتظر بود و دید که جایزه بهترین انیمیشن اسکار به «روح» می‌رسد یا «وولف‌واکرز». «روح» برای بخش موسیقی اسکار هم نامزد شده است.

سال گذشته، انیمیشن «کلاوس» در جوایز آنی موفق بود، اما اسکار بهترین انیمیشن به «داستان اسباب بازی ۴» رسید؛ اما دوره قبل از آن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» هر دو جایزه را دریافت کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید