چهارشنبه, 23 فروردين 1396 13:31

بازیگر فرانسوی رییس هیات داوران دوربین طلایی جشنواره کن شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازیگر فرانسوی رییس هیات داوران دوربین طلایی جشنواره کن شد بازیگر فرانسوی رییس هیات داوران دوربین طلایی جشنواره کن شد

سی و یک نما- ساندرین کیبرلن بازیگر باسابقه فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران «دوربین طلایی» در هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن انتخاب شد. کیبرلن 49 ساله به همراه گروهی از سینماگران حرفه‌ای برنده جایزه بهترین فیلمساز اول را از میان شرکت‌کنندگان بخش رقابت اصلی جشنواره، «پانزده روز کارگردانان» یا «هفته منتقدان» انتخاب خواهند کرد.

 

کیبرلن یکی از پرطرفدارترین و تحسین‌شده‌ترین بازیگران سینمای حال حاضر فرانسه، در بیش از چهل فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است. او در سال 2014، جایزه سزار بهترین بازیگر زن فرانسه را به دست آورد. کیبرلن همچنین همکاری با بعضی از معروف‌ترین فیلمسازان فرانسه از جمله بنوآ ژکو («هفتمین بهشت»)، آلن رنه («زندگی رایلی») و آندره تشینه («17 سالگی») را در کارنامه خود دارد.

به گزارش سایت رسمی جشنواره، بازیگر 49 ساله فرانسوی پیش از این نیز در سال 2001 به عنوان یکی از اعضای هیات داوران بخش اصلی در جشنواره فیلم کن حضور داشت. کیبرلن همچنین پارسال با فیلم کوتاه «چهره خوب» (Bonne Figure) در بخش «هفته منتقدان» کن شرکت کرد. در گذشته سینماگران سرشناسی همچون عباس کیارستمی، ویم وندرس، انیس واردا و سابین آزما ریاست هیات داوران دوربین طلایی را به عهده داشته‌اند.

جشنواره کن 2017 از 17 تا 28 ماه مه (27 اردیبهشت تا هفتم خرداد) برگزار و فهرست کامل فیلم های بخش رقابتی پنج شنبه 13 آوریل (24 فروردین) اعلام می شود. همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود پدرو آلمادوار ریاست هیات داوران بخش اصلی جشنواره امسال را به عهده دارد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید