جمعه, 01 خرداد 1394 12:13

برگزیدگان بخش هفته منتقدان جشنواره فیلم کن معرفی شدند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان بخش هفته منتقدان جشنواره فیلم کن معرفی شدند برگزیدگان بخش هفته منتقدان جشنواره فیلم کن معرفی شدند

سی و یک نما- فیلم‌های "پائولینا" و "سرزمین و سایه" از آمریکای لاتین جوایز اصلی پنجاه و چهارمین دوره هفته منتقدان جشنواره فیلم کن را دریافت کردند.

تریلر آرژانتینی "پائولینا" (Paulina) به کارگردانی سانتیاگو میتره پنجشنبه شب جایزه بزرگ نسپرسو این دوره هفته منتقدان کن را از آن خود کرد.

"پائولینا" داستان یک وکیل زن در محله‌ای فقیر است که به طرز بی‌رحمانه‌ای مورد حمله قرار می‌گیرد، اما حاضر نمی‌شود از کار اجتماعی خود دست بکشد. "پائولینا" دومین فیلم بلند داستانی میتره است که فیلم "دانش‌آمور" به کارگردانی او یکی از فیلم اولی‌های استثنایی آمریکای لاتین در سال‌های اخیر است.

"سرزمین و سایه" (Land and Shade) با دریافت جایزه SACD جامعه نویسندگان و آهنگسازان دراماتیک، همین‌طور جایزه ویژنری شبکه 4 فرانسه، دومین پیروزی سینمای آمریکای در بخش هفته منتقدان کن را رقم زد. "سرزمین و سایه" اولین فیلم بلند داستانی سزار آسه‌ودو کارگردان کلمبیایی و یک درام خانوادگی است که داستان آن در یک مزرعه نیشکر آفت‌زده روی می‌دهد و یک زندگی روستایی محکوم به فنا را به تصویر می‌کشد.

فیلم فرانسوی "جبهه واخان" (The Wakhan Front) به کارگردانی کلمان کوژیتور که داستان آن در افغانستان روی می‌دهد، فیلم منتخب بنیاد گان شد. "جبهه واخان" یک تریلر متافیزیکی است و ژرمی رنیه در آن نقش یک سروان ارتش فرانسه را بازی می‌کند که با ناپدید شدن سربازانش سلامت عقل خود را از دست می‌دهد.

جایزه کانال پلوس بهترین فیلم کوتاه نیز به فیلم "رامونا" (Ramona) رسید و "آبله‌مرغان" (Chickenpox) ساخته فولویو ریسوئلو جایزه دیسکاوری سینه‌آلتا سونی را از آن خود کرد.

هفت فیلم بلند داستانی و 10 فیلم کوتاه در بخش هفته منتقدان بین‌المللی روی پرده رفتند و چهار فیلم در این بخش نمایش ویژه داشتند. رونیت الکابتز بازیگر و کارگردان اسرائیلی رئیس داوران بخش هفته منتقدان بین‌المللی بود.

هفته منتقدان برای بسیاری از فیلمسازان اول یا دوم حکم سکوی پرتاب را دارد. کارگردانانی چون اولیویه آسایاس، فرانسوا اوزون، گاسپار نویی، آندرا آرنولد و جف نیکولز پس از نمایش فیلم‌هایشان در این بخش در مسیر موفقیت قرار گرفتند.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن 13 تا 24 مه (23 اردیبهشت تا 3 خرداد) برگزار می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید