شنبه, 04 اسفند 1397 10:26

برگزیدگان «جایزه سزار» 2019 معرفی شدند / «حفاظت»بهترین فیلم اسکار فرانسوی ها شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان «جایزه سزار» 2019 معرفی شدند / «حفاظت»بهترین فیلم اسکار فرانسوی ها شد برگزیدگان «جایزه سزار» 2019 معرفی شدند

سی و یک نما – برگزیدگان چهل و چهارمین دوره « جایزه سزار فرانسه» شب گذشته در در پاریس معرفی شدند.این مراسم که لقب اسکار فرانسوی را دارد هرساله در آخرین جمعه ی قبل ازمراسم جوایز اسکار برگزار می‌شود.

فیلم «حفاظت» اولین ساخته ی بلند « خاویر لوگراند» که داستانی در بستر خشونت خانوادگی را به تصویر کشیده است بهترین فیلم جوایز سزار2019 شد و "لی دراکر" بازیگرزن این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص داد و همچنین "حفاظت" توانست موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شود.

فیلم «حفاظت» اولین‌بار در بخش رقابتی جشنواره ونیز اکران شده بود و دو جایزه به دست آورده بود.

«ژاک اودیار» جایزه بهترین کارگردانی را برای «برادران سیسترز» برد که درامی وسترن با بازی خواکین فینیکس، جان سی.رایلی و جیک جیلنهال است.
«شهرزاد» ساخته ژان-برنارد جایزه بهترین فیلم اول را برد و جوایز بهترین بازیگر مرد و زن تازه کاربه «کنزا فورتاس» و «دیلن رابرت» رسید که هر دوی آنها آماتور بودند.

«کاترین ویارد» بازیگر قدیمی برای حضور در اولین فیلم بلند « آندرآ بسکوند» با نام «بلیت کوچک» توانست جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را به دست بیاورد و این فیلم موفق به کسب جایزه فیلمنامه اقتباسی نیز شد.

جایزه بهترین بازیگرنقش اول مرد نیز به «آلکس لوتس» برای بازی فیلم «گای» رسید.

«فیلیپ کاترین» جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم «ژیل للوش» با نام «غرق شده » گرفت. این فیلم در ده رشته نامزد جوایز سزار امسال بود.

در ادامه «رابرت ردفورد» در میان تشویق کم سابقه ای جایزه سزار افتخاری را دریافت کرد.

ردفورد روی استیج رفت و به ابراز احساسات حاضرین پاسخ داد و درباره عشقش به فرانسه و این که اولین بار در ۱۸ سالگی و در اوج بی پولی به پاریس آمده بود، گفت.

و در آخر نیز جایزه بهترین فیلم خارجی نیز به «دله دزدها» ساخته «هیروکازو کورئیدا» اهدا شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید