معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

معرفی فیلم-هیولا

معرفی فیلم-7دقیقه

سه شنبه, 02 آبان 1396 03:30

به بهانه‌ی پنجاه و ششمین سالروزاکران"داستان وست سایت"درخشان‌ترین فیلم موزیکال سینما + عکس

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه‌ی پنجاه و ششمین سالروزاکران"داستان وست سایت"درخشان‌ترین فیلم موزیکال سینما + عکس به بهانه‌ی پنجاه و ششمین سالروزاکران"داستان وست سایت"درخشان‌ترین فیلم موزیکال سینما + عکسسی و یک نما_ پنجاه و شش سال پیش در چنین روزی "داستان وست ساید" برای اولین باراکران شد. فیلمی که به اذعان مطرح‌ترین و سرشناس‌ترین کارشناسان و منتقدان اگر بهترین فیلم موزیکال نباشد قطعا یکی از بهترین هاست. داستان فیلم رومانتیک -موزیکال  است که حکایت از عشقی سخت و منع شده می کند. فیلمی که برخلاف فیلم های موزیکال پایانی تراژیک دارد...

ناتالی وود و جرج چاکریس از بهترین بازی‌های زندگی حرفه ای خود را در این فیلم ارائه داده اند.اما در این فیلم که نامزد یازده اسکار و برنده ده جایزه اسکار شد هیچیک از این دو کاندید نبودند.در حالی که هر دو بازیگر نقش مکمل مرد و زن این فیلم توانستند اسکار این رشته را از آن خود کنند.
داستان وست ساید ، فیلمی‌ست رمانتیک، درام و موزیکال به کارگردانی رابرت وایز و جروم رابینز که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شد.(رابرت وایز هر دو جایزه اسکار زندگیش را برای فیلم های موزیکال دریافت کرده است. آوای موسیقی یا اشکها و لبخند ها و داستان وست سایت)
فیلمنامه این فیلم بر پایهٔ داستان رومئو و ژولیت از شکسپیر نوشته شده است.
موسیقی این فیلم از لئونارد برنشتاین بوده و ترانه‌ها ازاستفان سوندهایم هستند که هنوز هم از ترانه های کلاسیک ماندگار محسوب می شوند و جوایز متعددی از جمله اسکار را دریافت کرده اند.

 

 

داستان به دعوای دو گروه خیابانی نیویورکی با قومیت مختلف می‌پردازد که یکی اصالتاً از نژاد پروتیکوئی است و دیگری سفیدهای کارگر.یکی از اعضای گروه سفیدها (تونی) عاشق ماریا خواهر رهبر گروه پرتوریکوئی‌ها یعنی برناردو می‌شود. 

 

 

 

 

 این عشق ممنوع پایان خوشی نمی تواند داشته باشد در حالی که تونی و ماریا تصمیم گرفته اند با هم ازدواج کنند. اتفاقی که برای برناردو یک فاجعه محسوب می شود.

 

 

 

 این نوع فیلم موزیکال و نوع رقص های دست جمعی آن همیشه نگاهی بوده برای ساخت فیلم ها در دهه های بعد. فیلم هائی نظیر "کریس" با بازی جان تراولتا و الویا نیوتن جان و "مولن روژ " با بازی نیکول کیدمن

 

 

 داستان وست سایت یک کتاب با قطری کم بود که براساس آن نمایشی در سال 1957روی صحنه تئاتر برادوی رفت و پس از موفقیت فوق العاده این نمایش از روی آن فیلمی موفق تر در سال 1961ساخته شد و در فهرست صد فیلم برجسته تاریخ سینما جای گرفته است

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن