شنبه, 20 اسفند 1401 13:33

تمشک طلایی بدترین‌های سال ۲۰۲۳ هالیوود اعلام شدند / «بلوند» بدترین فیلم سال برای سوءاستفاده بیرحمانه از مرلین مونرو در نگرشی زن ستیز

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تمشک طلایی بدترین‌های سال ۲۰۲۳ هالیوود اعلام شدند / «بلوند» بدترین فیلم سال برای سوءاستفاده بیرحمانه از مرلین مونرو در نگرشی زن ستیز تمشک طلایی بدترین‌های سال ۲۰۲۳ هالیوود اعلام شدند / «بلوند» بدترین فیلم سال برای سوءاستفاده بیرحمانه از مرلین مونرو در نگرشی زن ستیز

سی و یک نما - در آستانه برگزاری مراسم اسکار، برگزیدگان چهل و سومین دوره جوایز تمشک طلایی که به بدترین فیلم‌ها و بازیگران هالیوودی اعطا می‌شود، معرفی شدند.

یکروز پیش از برگزاری مراسم اسکار۲۰۲۳، به روال سال های گذشته، بدترین های هالیوود در مراسم جوایز تمشک طلایی معرفی شدند و برگزارکنندگان این جوایز، فیلم «بلوند» را به عنوان اثری زن ستیز و ضد زن، شرور و مغلطه گر که بی شرمانه از خاطرات و شخصیت «مریلین مونرو» سوء استفاده کرده است را به عنوان بدترین فیلم سالِ هالیوود انتخاب کردند.

فیلم «بلوند» با دریافت بدترین فیلم و همچنین بدترین فیلمنامه، جایزه برتر این دوره را دریافت کرد. برگزارکنندگان جوایز تمشک طلایی، فیلم «بلوند» را اثری «زن ستیز، شرورانه و مغالطه آمیز» خواندند که بی شرمانه از خاطره «مریلین مونرو» فقید سوء استفاده می کند.

همچنین فیلم «الویس» دو تمشک برای تام هنکس به‌عنوان بدترین بازیگر نقش مکمل و «تام هنکس و چهره‌اش با لاتکس (و آن لهجه مسخره‌اش)» به‌عنوان بدترین ترکیب فیلم به خانه برد. با تمشک هنکس، او به فهرست افرادی می‌پیوندد که هم جایزه تمشک و هم اسکار را دریافت کرده‌اند، از جمله ادی ردمین، هالی بری، جرد لتو و نیکول کیدمن.

«موربیوس» همچنین دو جایزه بدترین بازیگر زن، آدریا آرجونا، و بدترین بازیگر مرد، جرد لتو را به خانه برد که دومین جایزه تمشک او بود.

«پینوکیوی دیزنی» که نباید با «پینوکیو گیلرمو دل تورو» اشتباه شود، بدترین بازسازی را دریافت کرد و کالین فارل، بازیگر نامزد اسکار، پس از نامزدی بدترین جایزه، جایزه رستگاری از تمشک را برای بازی در «بنشی‌های اینشرین» دریافت کرد. فارل در سال ۲۰۰۴ برای بازی در فیلم «اسکندر مقدونی» بدترین بازیگر سال هالیوود شده بود، اما امسال توانست خود را از زیر سایه این عنوان رها کند و بار دیگر مورد تمجید منتقدان و اهالی سینما قرار گیرد.

لیست کامل برندگان را در زیر مشاهده کنید.

بدترین فیلم: «بلوند»

بدترین بازیگر مرد: جرد لتو – «موربیوس»

جایزه رستگاری از تمشک: کالین فارل – «بنشی‌های اینشیرین»

بدترین بازیگر نقش مکمل مرد:‌ تام هنکس – «الویس»

بدترین بازیگر نقش مکمل زن:‌ آدریا آرجونا – موربیوس

بدترین ترکیب صفحه نمایش:‌ تام هنکس و چهره لاتکس او (و آن لهجه مضحکش) – «الویس»

بدترین بازسازی یا دنباله:‌ "پینوکیو دیزنی"

بدترین کارگردان: کالسون بیکر و مود سان – «صبح بخیر»

بدترین فیلمنامه اصلی: "بلوند" - اندرو دومینیک

«سیلوستر استالونه» برای فیلم «ساماریتن»، «پنه لوپه کروز» برای فیلم «۳۵۵» و «دایان کیتون» برای فیلم «مک و ریتا» نیز از دیگر چهره‌های مطرح در میان نامزدهای بدترین‌های امسال هستند و فیلم «دنیای ژوراسیک: قلمرو» هم در سه شاخه نامزد چهل و سومین دوره جوایز تمشک طلایی بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید