سه شنبه, 01 آذر 1401 16:04

تهیه‌کننده آثار شاخصی چون "پدرخوانده" و "اینک آخر زمان" درگذشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
تهیه کننده آثار شاخصی چون "پدرخوانده" و "اینک آخر زمان" درگذشت تهیه کننده آثار شاخصی چون "پدرخوانده" و "اینک آخر زمان" درگذشت

سی و یک نما - گری فردریکسون، تهیه کننده برنده جایزه اسکار برای فیلم‌های پدرخوانده و اینک آخرالزمان که یکی از پرکارترین و معتبرترین تهیه کنندگان و مدیران تولید دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ بود، در ۲۰ نوامبر در سن ۸۵ سالگی بر اثر سرطان پروستات در اوکلاهاما سیتی درگذشت. همسرش، مرگ او را تایید کرد.

فردریکسون در ۲۱ ژوئیه ۱۹۳۷ در اوکلاهاما به دنیا آمد، در اوایل دهه ۶۰ به هالیوود نقل مکان کرد و به سرعت به عنوان تهیه کننده خط اصلی فیمسازی مشغول به کار شد. او با یک کمدی در سال ۱۹۷۱ برای فاکس قرن بیستم تولید خود را آغاز کرد و به ال رودی پیوست تا فاوس کوچولو و هالسی بزرگ (1970) را با رابرت ردفورد در پارامونت تولید کند.

فردریکسون با تبدیل شدن به یک مشاور مورد اعتماد فرانسیس فورد کاپولا، یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم‌های پدرخوانده، پدرخوانده قسمت دوم بود که با به دریافت اسکار بهترین فیلم برای قسمت دوم - و آخرالزمان، ماه‌های زیادی را در کنار کاپولا در فیلیپین و دیگر مکان‌های آسیایی گذراند..

ارتباط او با کاپولا در فیلم‌های دیگری از جمله «یکی از قلب» (۱۹۸۱) و «بیگانگان» (۱۹۸۳) ادامه یافت و در سال ۲۰۱۵ در یک تئاتر زنده به کارگردانی کاپولا تهیه کننده بود.

همچنین تهیه‌کنندگی فیلم «قلب تاریکی: آخرالزمان یک فیلمساز» (۲۰۱۶) به کارگردانی «النور کاپولا» و فیلم «خودکشی باکره» به کارگردانی «سوفیا کاپولا» (۱۹۹۹) را هم بر عهده داشته است.

او در ایتالیا تهیه کنندگی فیلم «ناکیتا» (۱۹۶۳) و مدیر تولید فیلم «خوب، بد و زشت» (۱۹۶۶) اثر «سرجیو لئونه» را بر عهده داشت و سپس در فیلم «فاوس کوچک و هالسی بزرگ» (۱۹۷۰) و «پیتر بارت» به عنوان دستیار تهیه کننده فعالیت کرد و یک سال پس از آن یعنی در سال ۱۹۷۲ نیز فیلم «پدرخوانده» را تهیه‌کنندگی کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید