چهارشنبه, 12 مرداد 1401 14:48

جانت یانگ رئیس آکادمی اسکار شد / برای اولین بار ریاست آکادمی به یک زن آسیایی رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جانت یانگ رئیس آکادمی اسکار شد / برای اولین بار ریاست آکادمی به یک زن آسیایی رسید جانت یانگ رئیس آکادمی اسکار شد / برای اولین بار ریاست آکادمی به یک زن آسیایی رسید

سی و یک نما - جانت یانگ، تهیه کننده چینی تبار هالیوود، در جلسه ای که روز سه شنبه برگزار شد، توسط شورای آکادمی به عنوان رئیس آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک انتخاب شد.

جانت یانگ جایگزین دیوید روبین می‌شود که در سه سال گذشته به‌عنوان رئیس آکادمی اسکار خدمت کرده است، طبق اساسنامه آکادمی، رئیس آکادمی برای یک دوره یک ساله انتخاب می‌شود و بیش از ۴ دوره متوالی امکان ابقا در این پست را ندارد.

انتخاب یانگ برای ریاست اسکار جای تعجب ندارد زیرا او نام کلیدی برای این مقام در هفته‌های اخیر بود و اوایل تابستان امسال در موزه آکادمی تجلیل شد.

بیل کرامر، در بیانیه‌ای بیان کرد: «جانت یک رهبر فوق‌العاده فداکار و استراتژیک است که سابقه خدمتی باورنکردنی در آکادمی دارد. او در راه اندازی و ارتقای چندین طرح آکادمی در زمینه جذب عضویت، برابری و تنوع اعضا نقش مهمی داشته است. من خوشحالم که او نقش پرافتخار ریاست آکادمی را بر عهده می گیرد و مشتاق همکاری نزدیک با او در مورد دیدگاه مشترکمان برای خدمت به عضویتمان، تجلیل از هنرها و علوم مشترک فیلم های سینمایی و الهام بخشیدن به نسل بعدی فیلمسازان هستم."

هیئت مدیره همچنین سایر سمت های اصلی آکادمی را انتخاب کرد و آنها عبارتند از:

تری ای. دورمن معاون رئیس (رئیس کمیته عضویت)

دونا جیگلیوتی، معاون/دبیر (رئیس کمیته اداری)

لینت هاول تیلور، معاون رئیس (رئیس کمیته جوایز)

لری کاراشفسکی، نایب رئیس (رئیس بخش اسناد و تاریخ)

دیوید لیند، معاون رئیس / خزانه دار (رئیس بخش مالی)

ایسیس موسندن، معاون رئیس (رئیس بخش موزه)

کیم تیلور-کلمن، معاون رئیس (رئیس بخش حقوق صاحبان سهام)

وین پی. توماس معاون رئیس (رئیس بخش آموزش و توسعه)

یانگ از چهره های‌ شناخته‌شده هالیوود است که با کارگردان هایی مانند اولیور استون و کاترین بیگلو کار کرده است. از فیلم‌هایی که وی تهیه کنندگی آنها را برعهده داشته می‌توان به «کلوپ شادی» در سال ۱۹۹۳، «مردم در برابر لری فلینت» در سال ۱۹۹۶ و «بر فراز ماه» در سال ۲۰۲۰ که نامزدی اسکار را هم کسب کرد اشاره کرد. یانگ از سال ۲۰۰۲ در بخش تهیه‌کنندگان به عضویت آکادمی درآمد و از پست‌های اخیرش نایب رئیس آکادمی بوده است.

فرانک پیرسون، کارل مالدن و گریگوری پک از روسای مشهور قبلی آکادمی اسکار هستند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید