دوشنبه, 02 بهمن 1402 12:47

«جدایی نادر از سیمین» پنجمین فیلم محبوب صد سال اخیر سونی پیکچرز شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«جدایی نادر از سیمین» پنجمین فیلم محبوب صد سال اخیر سونی پیکچرز شد «جدایی نادر از سیمین» پنجمین فیلم محبوب صد سال اخیر سونی پیکچرز شد سی و یک نما

سی و یک نما - کمپانی سونی  پیکچرز کلاسیک به مناسبت صدمین سال تاسیس‌اش اقدام به انتخاب صد فیلم برتر این کمپانی کرده است. در بین صد فیلم محبوب انتخابی، فیلم «جدایی نادر از سیمین» رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

بر اساس نظرسنجی لترباکسد (letterboxd)، صد فیلم برتر سونی پیکچرز انتخاب شدند و فیلم «جدای نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در رتبه پنجمین فیلم برتر فیلم‌های تولید و یا توزیع شده در صد سال گذشته توسط این کمپانی، انتخاب شد. فهرست ده تایی اول این صد فیلم به شرح زیر است:

مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی (۲۰۲۳)

ویپلش (۲۰۱۴)

مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (۲۰۱۸)

ویران‌شده (۲۰۱۰)

جدایی نادر از سیمین (۲۰۱۱)

لورنس عربستان (۱۹۶۲)

دکتر استرنجلاو یا: چگونه یادگرفتم دست از هراس بردارم و به بمب عشق بورزم (۱۹۶۴)

پدر (۲۰۲۰)

کِشتی (۱۹۸۱)

زندگی دیگران (۲۰۰۶)

فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی سونی پیکچرز کلاسیک که پیش از این کلمبیا پیکچرز نام داشت در امریکای شمالی و کشورهای انگلیسی زبان اکران عمومی شد.

این فیلم در فرانسه یک میلیون مخاطب را به سینما کشاند و در مراسم اسکار سال ۲۰۱۲، علاوه بر کسب بهترین فیلم خارجی زبان ، نامزد اسکار بهترین فیلمنامه شد.

«جدایی نادر از سیمین» همچنین جایزه گلدن گلاب بهترین فیلم خارجی زبان و جایزه سزار بهترین فیلم خارجی در فرانسه را در کنار بیش از هفتاد جایزه بین المللی دیگر دریافت کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید