شنبه, 26 تیر 1400 12:03

جوایز بخش «نوعی نگاه» و «سینه‌فونداسیون» جشنواره «کن» اهدا شد

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جوایز بخش «نوعی نگاه» و «سینه‌فونداسیون» جشنواره «کن» اهدا شد جوایز بخش «نوعی نگاه» و «سینه‌فونداسیون» جشنواره «کن» اهدا شد خبر سی و یک نما

سی و یک نما - درام روسی «مشت ها را باز کنید» بالاترین جایزه بخش نوعی نگاه و مدرسه فیلمسازی در بلژیک با فیلم کوتاه «بچه سمندر» بالاترین جایزه بخش «سینه فونداسیون» فستیوال «کن» را دریافت کردند.

به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، فیلم «مشت ها را باز کنید» ساخته کی‌را کووالنکو بالاترین جایزه بخش «نوعی نگاه» و فیلم کوتاه «بچه سمندر» به کارگردانی تئو دگن فیلمساز بلژیکی از مدرسه فیلمسازی «اینساس» بالاترین جایزه بخش «سینه فونداسیون» جشنواره «کن» ۲۰۲۱ را دریافت کردند.

فیلم روسی «مشت ها را باز کنید» داستان زندگی آدا یک دختر قفقازی است که تصمیم می گیرد تا از شهر کوچک محل زندگی اش در اوستیای شمالی فرار کند.

در بخش «نوعی نگاه» جشنواره امسال، فیلم «آزادی بزرگ» ساخته سباستین مایس محصول آلمان و اتریش نیز جایزه هیات داوران جشنواره را دریافت کرد.

 

جایزه بهترین گروه بازیگری نیز به فیلم «مادر خوب» ساخته هفسیه هرزی رسید.

نشان ویژه بخش نوعی نگاه امسال نیز به «دعا برای به سرقت رفته» ساخته تاتیانو هوپزو تعلق گرفت.

دو جایزه دیگر این بخش که شامل جایزه «شجاعت» و «نوآوری» بود نیز به ترتیب به فیلم های «باادب» ساخته تئودورا آنا میهای و «بره» به کارگردانی ولادیمیر یوهانسون رسید.

بالاترین جایزه بخش «سینه فونداسیون» جشنواره فیلم «کن»

فیلم کوتاه «بچه سمندر» به کارگردانی تئو دگن فیلمساز بلژیکی از مدرسه فیلمسازی «اینساس» بالاترین جایزه بخش «سینه فونداسیون» جشنواره فیلم «کن» را دریافت کرد.

هیات داوران این بخش شامل کوثر بن هنیه کارگردان تونسی، تووا نووتنی بازیگر و فیلمنامه نویس و کارگردان فرانسوی، سامه علا کارگردان مصری، کارلوس موگوییرو فیلمساز و معلم اسپانیایی و نیکلاس پاریسر کارگردان فرانسوی بودند.

در بخش «سینه فونداسیون» امسال جشنواره «کن» که بیست و چهارمین دوره آن بود، از ۱۷ مدرسه فیلمسازی، اثر در جشنواره حضور داشت.

 

جایزه دوم و سوم این رویداد نیز به فیلم هایی از کره جنوبی و رومانی تعلق گرفتند.

مبلغ اهدایی به برگزیدگان اول تا سوم جشنواره امسال به ترتیب ۱۵ هزار یورو، ۱۱ هزار و ۲۵۰ یورو و ۷ هزار و پانصد یورو بود.

هفتادو چهارمین دوره جشنواره «کن» فردا ۱۷ جولای با اهدای جایزه نخل طلا به کار خود خاتمه می دهد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید