پنج شنبه, 25 آبان 1402 03:28

جیمی کیمل مجری اسکار ۲۰۲۴ شد

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جیمی کیمل مجری اسکار ۲۰۲۴ شد جیمی کیمل مجری اسکار ۲۰۲۴ شد سی و یک نما

سی و یک نما - آکادمی سینما روز چهارشنبه اعلام کرد، جیمی کیمل مجری شب نود و ششمین جوایز اسکار خواهد بود و برای دومین سال متوالی و در مجموع برای چهارمین بار به صحنه اسکار بازخواهد گشت.

کیمل که در سال‌های 2017 و 2018 و بار دیگر در اوایل سال جاری میزبان این برنامه بود، انتخابی مطمئن و آشنا برای هدایت و مجری‌گری اسکار است که در سال‌های اخیر برای حفظ خود، بین نوآوری و سنت در تغییر بوده است. او با چهار بار مجری‌گری اسکار به جمع ووپی گلدبرگ و جک لمون می‌پیوندد، اگرچه هنوز از بیل کریستال که 9 بار مجری و باب هوپ 19 بار مجری مراسم اسکار بوده، عقب‌تر است.

همسر کیمل، مولی مک‌نیرنی، نیز برای دومین سال متوالی به عنوان تهیه‌کننده اجرایی به مراسم اسکار امسال بازخواهد گشت، او می‌گوید: «همیشه رویای میزبانی چهار اسکار را داشتم.»

بیل کرامر، مدیر اجرایی آکادمی و جانت یانگ، رئیس آکادمی در بیانیه ای مشترک گفتند: «ما از بازگشت جیمی کیمل به عنوان مجری و مولی مک‌نیرنی به عنوان تهیه کننده اجرایی اسکار هیجان زده‌ایم. آنها عشق ما به فیلم‌ها و تعهد ما به تولید یک نمایش پویا و سرگرم‌کننده برای مخاطبان جهانی را به اشتراک خواهند گذاشت."

کیمل علاوه بر کارهای طنزش، هم در آکادمی و هم در شبکه ABC با برنامه «جیمی کیمل زنده»، ثابت کرده که می‌تواند از پس هر چیزی که در صحنه اسکار پیش می‌آید برآید. او در سال 2017، زمانی که در آخرین لحظات فیلم «لا لا لند» به اشتباه به‌جای برنده واقعی «مهتاب» برنده جایزه بهترین فیلم اعلام شد، توانست صحنه اسکار را به خوبی جمع و هدایت کند.

ایفای نقش مجری‌گری اسکار در سال‌های اخیر به‌طور فزاینده‌ای سخت‌تر شده است، زیرا مراسم اسکار شدیدتر  در کانون توجه‌ها قرار گرفته است. از سال 2019 تا 2021، اسکار بدون مجری برگزار شد، در حالی که پخش تلویزیونی 2022 سه مجری داشت: ایمی شومر، واندا سایکس و رجینا هال.

آکادمی که بخش عمده ای از درآمد خود را از جوایز اسکار به دست می آورد، امیدوار است به روند صعودی رتبه بندی امسال خودش برگردد و شاهد افزایش 12 درصدی بینندگان برای پخش تلویزیونی نسبت به مراسم سال 2022 شود که با سیلی زدن روی صحنه ویل اسمیت به کریس راک از ریل خارج شد.

سال پیش نزدیک به 19 میلیون بیننده جایزه گرفتن «همه چیز  همه جا به یکباره» برای بهترین فیلم را تماشا کردند، که نسبت به سال 2021 پیشرفت قابل‌توجهی است. سال 2021 در زمان همه‌گیری کرونا کمتر از 10 میلیون نفر پخش تلویزیونی اسکار را تماشا کرده بودند. اما میزان تماشاگران هنوز بسیار کمتر از 26.5 میلیون بیننده‌ی مراسم سال 2018 با اجرای کیمل است. البته همچنان رکورد برای سال 1998 است که نزدیک به 60 میلیون نفر  مراسم را دیدند، زمانی که «تایتانیک» جوایز را به خود اختصاص داد.

مراسم اسکار قرار است یکشنبه 10 مارس پخش شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید