یکشنبه, 09 آذر 1399 11:59

دیوید لینچ ممکن است برای نتفلیکس سریال بسازد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
دیوید لینچ ممکن است برای نتفلیکس سریال بسازد دیوید لینچ ممکن است برای نتفلیکس سریال بسازد

سی و یک نما - در خبرها آمده که دیوید لینچ قرار است برای نتفلیکس یک سریال بسازد. ولی خود نتفلیکس هنوز این خبر را تایید نکرده است. از طرفی زمان ساخت سریال هم اعلام شده است!.

شایعات زیادی درباره پروژه جدید دیوید لینچ و همکاری اش با نتفلیکس بر سر زبانهاست. در خبرنامه تولیدات هفتگی نتفلیکس اعلام شده که یک پروژه با عنوان «ویستریا» قرار است در ماه مه 2021 ساخته شود. ولی در این پروژه اسمی از دیوید لینچ برده نشده است. البته اسم همکار قدیمی لینچ "سابرینا ساترلند" به عنوان تهیه کننده این پروژه درج شده است.

نتفلیکس این خبر را رد کرده است و نظر قطعی درباره حضور دیوید لینچ در این سریال نداده است. در خبرنامه هفتگی تولیدات نتفلیکس اسم "دکتر استرنج" جدید (Doctor Strange) و ادامه سریال های "ناامن" (Insecure) و سریال "داستان جنایی آمریکایی" (American Crime Story) آمده است. 

در حال حاضر لینچ در قرنطینه کرونا بیشتر اوقاتش را از طریق برنامه "دیوید چه کار می کند؟" در یوتیوب با مخاطبانش می گذراند. لینچ در این برنامه قبلا اشاره کرده بود که اگر شرایط مساعد بود و قرنطینه ای نبود، بر روی یک فیلم یا داستان دیگر کار می کرد.

از طرفی او در ماه ژوئیه هم گفته بود: "ممکن است شرایطی پیش بیاید که مجبور شود زمان کمتری برای کانال یوتوب بگذارد."

همه این گفته ها و شایعات احتمال کارگردانی سریال "ویستریا" توسط دیوید لینچ را قوت بخشیده است. 

«لینچ» پس از فیلم «امپراطور درون» در سال 2006، هیچ فیلم بلند دیگری نساخته اما چندی پیش فصل سوم شاهکار تلویزیونی خود یعنی سریال «توئین پیکس» را پس از یک وقفه 27  ساله رونمایی کرد که در سال 2018 نامزد 18جایزه امی شد.

 این کارگردان 74 ساله، سال گذشته یک فیلم کوتاه نیز با عنوان «جک چه کار کرد؟» ساخت که از سوی نتفلیکس عرضه شد.

 «دیوید لینچ» متولد سال 1946 میلادی است و اوایل دهه 1970 وارد وادی فیلمسازی شد. «مرد فیل‌نما» اولین موفقیت سینمایی او بود که نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی سزار فرانسه را نیز دریافت کرد.

 او در اواخر دهه 80 با «مارک فارست»، تهیه‌کننده معروف برای ساختن سریال تلویزیونی «توئین پیکس» قرارداد بست. این مجموعه تلویزیونی در دهه 90 در شبکه ABC به نمایش درآمد و به موفق‌ترین سریال تلویزیونی دهه 90 تبدیل شد و در سال 2018 پس از حدود 30 سال فصل سوم آن منتشر شد.

 یکی از موفق‌ترین آثار کارنامه سینمایی لینچ «در قلب وحشی» است که در سال 1990 موفق به دریافت جایزه نخل طلای کن شد. در سال 1997 لینچ فیلم «بزرگراه گمشده» را ساخت. این فیلم در گیشه موفقیتی به دست نیاورد و نقدهای متنوع مثبت و منفی دریافت کرد.

 در سال 2001 بود که فیلم «جاده مالهالند» به عنوان یکی از آثار ماندگار لینچ به دنیای سینما آمد. این فیلم با نقش‌آفرینی «نائومی واتس» جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن و نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را برای لینچ به‌همراه آورد و «امپراطوری درون» نیز آخرین فیلم بلند اوست که در سال 2006 به سینما آمد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید