معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

یکشنبه, 08 اسفند 1395 23:25

رسیدن به اسکار هشتاد و نه تا... دقیقه نود / سهم ایران از سیاسی ترین اسکار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رسیدن به اسکار هشتاد و نه تا... دقیقه نود / سهم ایران از سیاسی ترین اسکار رسیدن به اسکار هشتاد و نه تا... دقیقه نود / سهم ایران از سیاسی ترین اسکار

سی و یک نما – جنجال ها از ماه ها پیش شروع شده و حالا به اوج رسیده است. با آمدن ترامپ همه ی معادله ها به هم ریخته حتی برای اسکار. جنجالی که می تواند به نفع ما هم باشد تا رقیب جدی چون تونی اردمن را کنار بگذاریم. امسال بیشتر از آنکه نگاه ها به لباس ها دوخته شود، این گوش ها هستند که کنجکاو شنیدنند.

 

Jimmy-Kimmel-will-host-the-89th-Oscars-2017.jpg

 

امسال هم مثل دو سال گذشته در روز برگزاری مراسم اسکار نم نم بارانی می بارد و مجسمه ها دوباره با کاور پوشیده شده اند و همه ی تدابیر برای مصون ماندن سلبریتی ها از خیس شدن در نظر گرفته شده تا ستارگان بتوانند در حالی که به بهترین شکل خود را آراسته لند روی فرش قرمز قدم بزنند.

جیمی کیمل اجرای مراسم جوایز اسکار را به عهده خواهد داشت که 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر در لس آنجلس برگزار و زنده از شبکه ای‌بی‌سی پخش می‌شود.

تا ساعاتی دیگر تکلیف جوایز اسکار هم مشخص می‌شود. جایزه‌هایی که می‌تواند، «لا لا لند» را وارد لیست رکوردها کند و یا به دلیل اعتراض هائی که سال گذشته به اسکار کاملا سفید شده بود، فیلم "مهتاب" شانس بیشتری داشته باشد و حتی دنزل واشنکتن بتواند مجسمه را از چنگ کیسی افلک در بیاورد. امسال این امید هم هست تا دومین جایزه اصغر فرهادی به نمایندگی از ایران به ثبت برسد.

ار آنجایی که اصغر فرهادی در بیانیه ای اعلام کرده است که در مراسم اسکار به خاطر قانون ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا شرکت نخواهد کرد اما چند روز پیش در اقدامی دیگر، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم «فروشنده» برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد. این دو اقدام فرهادی، مخالفانی را هم در پی داشته است، آنها می گویند اگر فرهادی مراسم اسکار را تحریم کرده است چرا از طرف خود نماینده به اسکار فرستاده است. اما به نظر می رسد که این اقدام اخیر فرهادی حالتی طعنه آمیز به قانون رئیس جمهور آمریکا دارد و اقدامی بسیار زیرکانه و خردمندانه بوده است. 

photo_2017-02-27_00-40-09.jpg

 

ناتالی پورتمن در مراسم اسکار 2017 شرکت نخواهد کرد

با وجود نامزدی «ناتالی پورتمن» هنرپیشه هالیوود در مراسم اسکار وی در این مراسم حاضر نخواهد شد.

 به گزارش ای‌بی‌سی، نماینده‌ای از این بازیگر به خبرنگاران گفت که وی با وجود تمایل به شرکت در این مراسم به دلیل حاملگی قادر نخواهد بود در این مراسم حاضر شود.

 وی و «بنجامین میلپید» همسرش اعلام کرده‌اند که در انتظار فرزند دومشان تا قبل از ماه سپتامبر هستند. این دو هم اینک یک پسر پنج ساله دارند.

photo_2017-02-27_05-52-32.jpg

انوشه انصاری نماینده ی ایران در اسکار برای فیلم فروشنده که  عوامل این فیلم در واکنش به عملکرد ترامپ مراسم را تحریم کردند

photo_2017-02-27_05-52-38.jpg

ماهرشالا علی بازیگر نقش مکمل در فیلم مهتاب اسکار این نقش را به دست آورد 

photo_2017-02-27_06-00-12.jpg

برنده بهترین چهره پردازی اسکار جایزه اش را به تمام مهاجران تقدیم کرد

photo_2017-02-27_06-04-00.jpg

مل گیبسون که خود دارای هفت فرزند است همراه با دوست دختر کم سن و سالش روزالین در مراسم اسکار حضور دارد

photo_2017-02-27_06-22-04.jpg

وایولا دیویس برای فیلم حصارها برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. به نظر می رسد امشب بخت با تیره پوستان باشد.

photo_2017-02-27_07-17-53.jpg

 

photo_2017-02-27_07-17-56.jpg

 

photo_2017-02-27_07-17-59.jpg

ابراز احساسات حاضرین برای فیلم فروشنده. بعد از زندگی زیباست و عشق تا به حال اتفاق نیفتاده بود که تا این اندازه در مراسم اسکار از برگزیده شدن یک فیلم خارجی زبان ابراز رضایت و خرسندی شود.

مستند کوتاه "کلاه خودهای سفید" محصول کشور سوریه است که درباره کمک رسان های سوری است، کارگردان های این فیلم نیز به خاطر قانون ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان اجازه ورود به خاک آمریکا را نداشتند. این کارگردان های سوری که در مراسم اسکار حضور نداشتند جایزه بهترین فیلم مستند این دوره اسکار را از آن خود کردند. 

photo_2017-02-27_08-19-02.jpg

 

photo_2017-02-27_08-21-44.jpg

خوشحالی شرلی مک لین ستاره قدیمی هالیوود از اسکار فیلم فروشنده

photo_2017-02-27_08-46-14.jpg

تجلیل از عباس کیارستمی در میان درگذشتگان سینمای جهان در سالی که گذشت در مراسم اسکار

آبرومندتر و شایسته تر از گرامیداشت او
در جشنواره فجر اخیر

یک اتفاق تاریخی و عجیب در اسکار /برنده بهترین فیلم روی سن عوض شد: 

جایزه بهترین فیلم اسکار به اشتباه  لالالند اعلام شده بود و در حالی که عوامل لا لا لند برای دریافت جایزه روی سن آمده بودند و جایزه را گرفته بودند اعلام کردند که «مهتاب» برنده این جایزه شده و در میان ناباوری همگان عوامل «مهتاب» به عنوان برندگان بهترین فیلم روی سن آمدند، وارن بیتی پاکت اشتباه را باز کرده بود!

اسامی برندگان 24 بخش هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

بهترین فیلم: "مهتاب"

دیگر نامزدها: "رسیدن" / "حصارها" / "هکساو ریج" / "اگر از آسمان سنگ هم ببارد" / "اعداد و ارقام پنهان" / "شیر" / "منچستر کنار دریا / "لا لا لند"

بهترین کارگردانی: دامین شازل، "لا لا لند"

دیگر نامزدها: دنی ویلنو، "رسیدن" / مل گیبسن، "هکساو ریج" / کنت لونرگان، "منچستر کنار دریا" / بری جنکینز، "مهتاب"

بهترین بازیگر مرد: کیسی افلک، "منچستر کنار دریا"

دیگر نامزدها: اندرو گارفیلد، "هکساو ریج" / رایان گاسلینگ، "لا لا لند" / ویگو مورتنسن، "کاپیتان فنتستیک" / دنزل واشنگتن، "حصارها"

بهترین بازیگر زن: اما استون، "لا لا لند"

دیگر نامزدها: ایزابل هوپر، "او" / روث نگا، "عاشقانه" / ناتالی پورتمن، "جکی" / مریل استریپ، "فلورنس فاستر جنکینز"

بهترین بازیگر مرد مکمل: ماهرشالا علی، "مهتاب"

دیگر نامزدها: جف بریجز، "اگر از آسمان سنگ هم ببارد" / لوکاس هجز، "منچستر کنار ردیا" / دو پاتل، "شیر" / مایکل شانون، "حیوانات شبگرد"

بهترین بازیگر زن مکمل: وایولا دیویس، "حصارها"

دیگر نامزدها: نائومی هریس، "مهتاب" / نیکول کیدمن، "شیر" / اوکتاویا اسپنسر، "اعداد و ارقام پنهان" / میشل ویلیامز، "منچستر کنار دریا"

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: "منچستر کنار دریا" نوشته کنت لونرگان

دیگر نامزدها: "اگر از آسمان سنگ هم ببارد" نوشته تیلور شریدان / "لا لا لند" نوشته دامین شازل / "خرچنگ" نوشته یورگوس لانتیموس و افیمیس فیلیپو / "زنان قرن بیستم" نوشته مایک میلز

بهترین فیلمنامه اقتباسی: "مهتاب" نوشته بری جنکینز بر مبنای داستان تارل آلوین مکرینی

دیگر نامزدها: "رسیدن" نوشته اریک هیسرر بر مبنای داستان "داستان زندگی تو" به قلم تد چیانگ / "حصارها" نوشته اوگست ویلسن بر مبنای نمایشنامه خودش / "اعداد و ارقام پنهان" نوشته آلیسن شرودر و تئودور ملفی بر مبنای کتاب مارگو لی شترلی / "شیر" نوشته لوک دیویس بر مبنای کتاب "راه طولانی خانه" به قلم سارو بریرلی و لری باتروز

بهترین فیلم بلند انیمیشن: "زوتوپیا"، بایرون هوارد، ریچ مور و کلارک اسپنسر

دیگر نامزدها: "کوبو و دو سیم"، تراویس نایت و آریان ساتنر / "موانا"، جان ماسکر، ران کلمان و اوسنات شورر / "زندگی من به عنوان یک کدوسبز"، کلود باراس و ماکس کارلی / "لاکپشت سرخ"، میخائیل دودوک د ویت و توشیو سوزوکی

بهترین فیلمبرداری: "لا لا لند"، لینوس ساندگرن

دیگر نامزدها: "رسیدن"، برادفورد یانگ / "شیر"، گریگ فریزر / "مهتاب"، جیمز لاکستن / "سکوت"، رودریگو پی‌یترو

بهترین طراحی لباس: "جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها"، کالین آتوود

دیگر نامزدها: "متحد"، جوانا جانستن / "فلورنس فاستر جنکینز"، کونسولاتا بویل / "جکی"، مادلین فونتن / "لا لا لند"، مری زافرس

بهترین مستند بلند: "او.‌جی.: ساخت آمریکا"، ازرا ادلمان و کارولین واترلو (لی‌لاو فیلمز و ای‌اس‌پی‌ان فیلمز)

دیگر نامزدها: "آتش در دریا"، جانفرانکو رزی و دوناتلا پالرمو (استمال اینترتینمنت) / "من کاکاسیاه تو نیستم"، رائول پک، رمی گرلتی و هربرت پک (ولوت فیلمز) / "زندگی، انیمیشن"، راجر راس ویلیامز و جولی گلدمن (موتو پیکچرز و ای‌اند ای ایندی‌فیلمز) / "سیزدهمین"، آوا دوورنی و اسپنسر اوریک (فوروارد موومنت)

بهترین مستند کوتاه: "کلاه‌خودهای سفید"، اورلاندو فون آینزیدل و جوانا ناتاسگارا (گرین مدیا و وایولت فیلمز)

دیگر نامزدها: "در حال احتضار"، دان کراوس (f/8 فیلم‌میکرز با همکاری موتو پیکچرز) / "4.1 مایل"، دافنه ماتزیاراکی (دانشگاه کالیفرنیا، برکلی) / "ویولن جو"، کاهان کوپرمن و رافائلا نیهاوزن (لاکی تو پروداکشنز) / "وطن: سرزمین آبا و اجدادی من"، مارسل ماتلسیفن و استفن الیس (آی‌تی‌ان پروداکشنز)

بهترین تدوین: "هکساو ریج"، جان گیلبرت

دیگر نامزدها: "رسیدن"، جو واکر / "اگر از آسمان سنگ هم ببارد"، جیک رابرتز / "لا لا لند"، تام کراس / "مهتاب"، جوی مکمیلون و نت ساندرز

بهترین فیلم خارجی‌زبان: "فروشنده"، اصغر فرهادی (ایران)

دیگر نامزدها: "سرزمین مین"، مارتین ساندپیت (دانمارک) / "مردی به نام اووه"، هانس هولم (سوئد) / "تانا"، بنتلی دین و مارتین باتلر (استرالیا) / "تونی اردمان"، مارن آده (آلمان)

بهترین چهره‌پردازی و مو: "جوخه خودکشی"، آلساندرو برتولاتزی، جورجو گرگورینی و کریستوفر نلسن

دیگر نامزدها: "مردی به نام اووه"، ایوا فون بار / "آن سوی سفر ستاره‌ای"، جوئل هارلو و ریچارد آلونزو

بهترین موسیقی: "لا لا لند"، جاستین هورویتس

دیگر نامزدها: "جکی"، میکا لوی / "شیر"، داستین اوهالوران و هاوشکا / "مهتاب"، نیکلاس بریتل / "مسافران"، تامس نیومن

بهترین ترانه: "شهر ستاره‌ها" از فیلم "لا لا لند" - موسیقی از جاستین هورویتس، شعر از بنجی پاسک و جاستین پل

دیگر نامزدها: "آزمون بازیگری" از فیلم "لا لا لند" - موسیقی از جاستین هورویتس، شعر از بنجی پاسک و جاستین پل / "Can’t Stop the Feeling!" از فیلم "ترول‌ها" - موسیقی و شعر از جاستین تیمبرلیک، مکس مارتین و کارل یوهان شوستر / "صندلی خالی" از فیلم "جیم: داستان جیمز فولی" - موسیقی و شعر از جی. رالف و استینگ / "How Far I’ll Go" از فیلم "موانا" - موسیقی و شعر از لین-مانوئل میراندا

بهترین طراحی صحنه: "لا لا لند"، سندی رینولدز-واسکو، دیوید واسکو

دیگر نامزدها: "رسیدن"، پاتریس ورمت و پل هوت / "جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها"، استوارت کریگ و آنا پیناک / "درود بر سزار!"، جس گونکور و نانسی های / "مسافران"، گای هندریکس دیاز و جین سردنا

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: "نی‌زن" آلن باریلارو و مارک سوندهایمر (پیکسار انیمیشن استودیوز)

دیگر نامزدها: "وایشا نابینا"، تئودور یوشف (هیئت ملی فیلم کانادا) / "زمان قرضی"، اندرو کوتس و لو هامو-لاجی (کوروم فیلمز) / "Pear Cider and Cigarettes"، رابرت والی و کارا اسپلر (مسیو سوئرو استودیوز و پشن پیکچرز انیمیشن) / "مروارید"، پاتریک آزبورن (گوگل اسپاتلایت استوریز/ایول آی پیکچرز)

بهترین فیلم کوتاه زنده: "آواز بخوان"، کریشتوف دئاک و آنا اودواردی (متئور فیلم‌استودیو)

دیگر نامزدها: "Ennemis Intérieurs"، سلیم العزازی (کوالیا فیلمز) / "La Femme et le TGV"، تیمو فون گونتن و جیاکون کادوف (arbel gmbh) / "شب‌های خاموش"، آسکه بانگ و کیم ماگنوسون (ام اند ام پروداکشنز) / "تایم‌کد"، خوانخو خیمنس (نادیر فیلمز)

بهترین تدوین صدا: "رسیدن"، سیلوین بلمار

دیگر نامزدها: "دیپ‌واتر هورایزن"، وایلی استیتمن و رنی توندلی / "هکساو ریج"، رابرت مکنزی و اندی رایت / "لا لا لند"، آی-لینگ لی و میلدرد لاترو مورگان / "سالی"، آلن رابرت موری و باب ازمن

بهترین صداگذاری: "هکساو ریج"، کوین اوکانل، اندی رایت، رابرت مکنزی و پیتر گریس

دیگر نامزدها: "رسیدن"، برنارد گاریپی اشتروبل و کلود لا هی / "لا لا لند"، اندی نلسن، آی-لینگ لی و استیو ای. مورو / "سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای"، دیوید پارکر، کریستوفر اسکارابوزیو و استیوارت ویلسن / "13 ساعت: سربازان مخفی بنغازی"، گری سامرز، جفری جی. هابوش و مک روث

بهترین جلوه‌های تصویری: "کتاب جنگل"، رابرت لگاتو، دن لمون، اندرو آر. جونز، آدام والدز /

دیگر نامزدها: "دیپ‌واتر هورایزن"، کریگ هاماک، جیسن اسنل، جیسن بیلینگتن و برت دالتن / "دکتر استرنج"، ریچارد بلاف، استفانی سرتی، ریچارد بلاف، وینسنت سیرلی و پل کوربولد / "کوبو و دو سیم"، استیو امرسن، الیور جونز، برایان مکلین و براد شیف / "سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای"، جان نول، موهن لئو، هال هیکل و نیل کوربولد

پانیذ اسمعیل لو

عادل متکلمی آذر

  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت