یکشنبه, 27 شهریور 1401 23:46

فیلم «فبلمنز» استیون اسپیلبرگ برنده جایزه برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فیلم «فبلمنز» استیون اسپیلبرگ برنده جایزه برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو شد فیلم «فبلمنز» استیون اسپیلبرگ برنده جایزه برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو شد

سی و یک نما - داستان زندگی‌نامه‌ای استیون اسپیلبرگ به نام «فبلمنز یا خانوادۀ فبلمن» فیلم برگزیده‌ی مردم در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو شد و به یکی از جدی‌ترین فیلم‌های فصل جوایز اسکار بدل شد.

جایزه انتخاب مردمی جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو یکی از قابل اعتمادترین پیش‌بینی‌کننده‌های موفقیت در جوایز اسکار است. در سال‌های گذشته، برندگان جشنواره تورنتو مانند «کتاب سبز» و «سرزمین آواره‌ها» جایزه بهترین فیلم اسکار را به خود اختصاص دادند. دیگر برندگان اخیر، از جمله «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری»، «لا لا لند» و «جوجو خرگوشه»، نامزدهای بهترین فیلم و نیروهای اصلی در طول فصل جوایز بودند.

از زمانی که جایزه انتخاب مردم جشنواره تورنتو در سال ۱۹۷۸ ایجاد شد، هفت برنده جایزه بهترین فیلم را در اسکار بردند - پنج مورد از آنها در ۲۰ سال گذشته بود.

این فیلم که یک اثر نیمه بیوگرافیکال شناخته می‌شود، از دوران کودکی "استیون اسپیلبرگ" الهام گرفته شده است و قرار است داستان تبدیل شدن او به یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما را روایت کند.

اسپلیبرگ دیشب در مراسم دریافت جایزه انتخاب مردم جشنواره تورنتو در طی بیانیه‌ای گفت: «بیشتر از همه، خوشحالم که این فیلم را به تورنتو آوردم! این شخصی‌ترین فیلمی است که تا به حال ساخته‌ام، و استقبال گرم همه در تورنتو اولین بازخورد من از این فیلم بود. برای من و تمام خانواده فابلمن این جایزه بسیار صمیمی و شخصی است. از کامرون بیلی و کارکنان فوق‌العاده جشنواره تورنتو متشکرم. از یونیورسال پیکچرز نیز تشکر می‌کنم. و یک تشکر ویژه از همه طرفداران فیلم در تورنتو دارم که این آخر هفته را ساخته‌اند که هرگز فراموش نخواهم کرد."

«فبلمنز» که میشل ویلیامز، پل دانو، ست روگن و گابریل لابل در نقش سم فبلمن در آن بازی کرده‌اند، در اولین اکران جهانی خودش که توسط تماشاگران ایستاده تشویق شد، با استقبال پرشور قرار گرفت.

جایزه دوم و سوم انتخاب مردم و تماشاگران این دوره جشنواره فیلم تورنتو را فیلم‌های «زن‌ها صحبت می‌کنند» ساخته سارا پلی و قسمت دوم «چاقوکشی» به کارگردانی ریان جانسون کسب کردند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید