دوشنبه, 24 شهریور 1393 13:53

«محافظان کهکشان» 600 میلیون دلاری شد / «لوسی» صدر گیشه سینماهای جهان را حفظ کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محافظان کهکشان محافظان کهکشان محافظان کهکشان

سی و یک نما- فیلم «محافظان کهکشان» با فروش روز جمعه اش به اولین فیلمی بدل شد که امسال در آمریکای شمالی 300 میلیون دلار به فروش رسانده است.

این فیلم که محصول مشترک دیسنی و مارول است در مجموع موفق شده تاکنون 600 میلیون دلار در سراسر جهان بلیت بفروشد و علاوه بر این نام خودش را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تابستانی در آمریکای شمالی به ثبت برساند.

در باکس آفیس جهانی هنوز «لبه انقراض» به کارگردانی مایکل بی از کمپانی پارامونت در راس فیلم‌های امسال قرار دارد و فروشی یک میلیارد و 77 میلیون دلاری را ثبت کرده است. تاکنون «محافظان کهکشان» فیلم شماره هشتم در میان 10 فیلم پرفروش جهانی امسال است.

در میان فیلم‌های پردرآمد دیگر، «محافظان کهکشان» تاکنون موفق شده از «مرد آهنی» با فروش 585 میلیون دلار جلو بزند، اما پشت سر «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم2» با فروش 605.6 میلیون دلار قرار دارد.

در «محافظان کهکشان» ریس پرت، زویی سالاندا، دیو باتیستا، لی پیس و بردلی کوپر نقش آفرینی کرده اند. وین دیزل، دجیمون هونسو، جان رایلی، گلن کلوز و بنسیو دل تورو هم از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم با بودجه 170 میلیون دلاری ساخته شده و موفقیت آن موجب شده تا مارول و دیسنی اعلام کنند قصد دارند ادامه‌ای از آن را برای 28 جولای 2017 راهی سینماها کنند.  فیلم بعدی را هم جیمز گان کارگردانی خواهد کرد.

 فیلم اکشن و هیجانی «لوسی» با فروش 25 میلیون دلاری نه تنها برای سومین هفته متوالی پرفروش‌ترین فیلم سینمایی جهان شد، بلکه مجموع فروش جهانی خود را نیز از مرز 230 میلیون دلار عبور داد.

فیلم جدید «لوک بسون» که این هفته در سینماهای 55 کشور جهان به روی پرده رفته است، توانست در اولین هفته نمایش خود در سینماهای روسیه 9/6 میلیون دلار بدست آورد.

فیلم اکشن کمدی «بیمصرف‌ها 3» نیز پس از فروش آغازین خیره‌کننده 33 میلیون دلاری در چین،تاکنون به فروش 118 میلیون دلار در گیشه بین‌المللی دست یافته است.

فیلم «در طوفان» محصول کمپانی برادران وارنر نیز با فروش 14/2 میلیون دلاری در 46 کشور جهان به مجموع فروش بالغ بر 87 میلیون دلار دست یافت. این فیلم موفق شد در اولین هفته نمایش در سینماهای چین به فروش 7/6 میلیون دلار در 5300 سالن سینمای این کشور دست یابد و سینماهای کره جنوبی نیز با فروش 1/9 میلیون دلاری مجموع فروش خود از این فیلم را به 14/5 میلیون دلار ارتقا دادند تا بهترین بازار خارجی فیلم «در طوفان» در سومین هفته نمایش باشد.

فیلم جدید «لاک‌پشت‌های نینجا» محصول کمپانی پارامونت با فروش 10/5 میلیون دلاری از محل سینماهای 49 کشور جهان مجموع فروش خود را به 138/9 میلیون دلار افزایش داد و فیلم «هرکول» دیگر محصول این کمپانی نیز با ثبت فروش 9/6 میلیون دلاری در سینماهای 45 کشور جهان فروش خود را به 138/5 میلیون دلار رساند.

فیلم «ترانسفورمرها: عصر انقراض» که یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال بوده است،تاکنون به فروش بالغ بر 835 میلیون دلار دست یافته است.

فیلم «طلوع سیاه میمون‌ها» نیز با فروش 9/5 میلیون دلاری از 18 کشور جهان فروش خود را به 464 میلیون دلار رساند. این فیلم در سومین هفته نمایش در سینماهای چین 7/6 میلیون دلار فروخت و فروش خود را به 935 میلیون دلار ارتقا داد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید