جمعه, 19 شهریور 1395 12:40

معرفی فیلم "سالی" (Sully) / تام هنکس خلبان قهرمان کلینت ایستوود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم "سالی" (Sully) / تام هنکس خلبان قهرمان کلینت ایستوود معرفی فیلم "سالی" (Sully) / تام هنکس خلبان قهرمان کلینت ایستوود

سی و یک نما- فیلم سینمایی "سالی" (Sully) به نویسندگی و کارگردانی کلینت ایستوود با بازی تام هنکس در نقش خلبان آمریکایی به روی پرده سینماها خواهد رفت.

پانزدهم ژانویه ۲۰۰۹چسلی سولنبرگر، خلبان خطوط هوایی ایالات متحده، برای مردم آمریکا تبدیل به قهرمان شد. او توانست هواپیمای پرواز ۱۵۴۹را با ۱۵۵سرنشین پس از کار افتادن هر دو موتور در اثر برخورد با دسته غازها در رودخانه هادسون فرود آورد.

فیلم سالی با کارگردانی و تهیه کنندگی کلینت ایستوود نه تنها راوی آن حادثه است بلکه به توجه رسانه ها به این حادثه نیز پرداخته است.

 

Sully2.jpg

 

داستان این فیلم بر اساس خاطرات خلبان این هواپیما، کاپیتان سولنبرگر ساخته شده و تام هنکس نقش او را در فیلم بازی می کند. آرون اکهارت نیز در نقش کمک خلبان، جف اسکیلز ظاهر شده است.

تام هنکس که برای اکران اولیه فیلم در نیویورک به همراه همسرش ریتا ویلسون، بازیگر و خواننده روی فرش قرمز حاضر شد می گوید: «من و شما و همه فکر می کنیم که او قهرمان بود و درست است. ولی برای یک سال بعد از حادثه بسیار تحت فشار بود.»

چسلی سولنبرگر می گوی: «دنیای دیگری است. توضیح دادن احساسم از اینکه آدم هایی با این استعداد نقش آدم را در فیلم بازی کنند و به جای تو حرف بزنند و زندگی کنند آسان نیست. وقتی برای اولین بار فیلم را دیدیم تجربه ای پر احساس برای من و خانواده ام بود.»

تا زمان حادثه، کاپیتان سولنبرگر بیش از نوزده هزار پرواز انجام داده بود. در ماه های بعد از این اتفاق خبرنگاران و رسانه ها کار و خانواده وی را تحت فشار قرار دادند. بازرس ها سعی کردند ثابت کنند که تصمیم او در زمان حادثه اشتباه بوده و او می توانسته هواپیما را در فرودگاهی نزدیکتر به زمین بنشاند. این موضوع در زمینه کاری برای او مشکل ایجاد کرد.

 

hankssully_tom.jpg

 

کلینت ایستوود تهیه کننده این فیلم که نه تنها خود خلبان هواپیما است بلکه از یک سقوط هوایی در سال ۱۹۵۱نیز جان سالم بدر برده می گوید: «وضعیت بسیار وخیمی است. وقتی هواپیما از کار می افتد به سرعت سقوط می کند. خیلی زود همه چیز اتفاق می افتد بنابراین باید سرعت عمل داشت، بر خلاف زمان پرواز کرد و کوشید تا جایی برای فرود پیدا کرد. در این مورد اما پس از حادثه هم او باید از خودش دفاع می کرد. خیلی پبچیده بود.»

این فیلم داستان مسئولیت، توانایی رهبری و خدمات خلبان قهرمانی را در کنار زندگی کاری و شخصی اش به نمایش می گذارد. اولین اکران جهانی «سالی» اول سپتامبر در فستیوال فیلم ترولاید در کلورادو برگزار شد و اکنون پس از اولین اکران نیویورک، روی پرده سینماهای جهان خواهد رفت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید