یکشنبه, 03 اسفند 1399 13:09

معرفی فیلم «سقوط» (Falling) به کارگردانی ویگو مورتنسن بازیگر نامزد اسکار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم «سقوط» (Falling) معرفی فیلم «سقوط» (Falling)

سی و یک نما - فیلم سینمایی «سقوط» (Falling) اولین تجربه نویسندگی و کارگردانی ویگو مورتنسن، بازیگر نامزد اسکار است.

 فیلم سینمایی «سقوط» (Falling) اولین تجربه نویسندگی و کارگردانی ویگو مورتنسن است که یکی از بازیگران مطرح و محبوب سالیان اخیر سینما بوده که با فیلم‌های تحسین‌شده متعددی شناخته می‌شود و برای هنرنمایی در سه فیلم «قول‌های شرقی» (۲۰۰۷)، «کاپیتان خارق‌العاده» (۲۰۱۶) و «کتاب سبز» (۲۰۱٨) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی شد.

Falling (1).jpg

ویگو مورتنسن در سال ۲۰۰۷ نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای نقش نیکلای در فیلم «قول‌های شرقی» به کارگردانی دیوید کراننبرگ شد که به آن نرسید و همچنین در سال ۲۰۱۷ برای فیلم «کاپیتان خارق‌العاده» نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد که به آن نرسید و این کیسی افلک بود که اسکار را به خانه برد. ویگو در سال ۲۰۱۹ برای بازی تحسین برانگیزش در فیلم «کتاب سبز» برای سومین بار نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

Falling (1).png

تهیه‌کنندگی فیلم «سقوط» را دنیل بکرمن، کریس کرلینگ و ویگو مورتنسن بر عهده دارند و این سه نفر پیش‌تر در دو فیلم Everybody Has a Plan (هر شخصی نقشی دارد) و Far From Men (دور از انسان‌ها) با یکدیگر همکاری داشتند و این دو فیلم، با استقبال خوبی از سوی منتقدین همراه شدند. کارگردانی فیلم فرانسوی Far From Men، برعهدهٔ دیوید اولهافن بود و این فیلم بر اساس داستان کوتاه «مهمان» آلبر کامو ساخته شده بود و تهیه موسیقی متن فیلم نیز بر عهده دو اسطورهٔ حال حاضر موسیقی دنیا، یعنی نیک کیو و وارن الیس بود.

falling 2020 cast.jpg

«سقوط» که اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره ساندنس ۲۰۲۰ بود و جایزه بهترین فیلم جشنواره سن سباستین را برنده شد، امتیاز میانگین ۶۵ از صد را از ۲۳ منتقد در «متاکریتیک» گرفته است.

بجز بازی دیدنی مورتنسن در نقش اصلی و لنس هنریکسن و لورا لینی در نقش‌های مکمل، دیوید کراننبرگ هم نقش کوتاهی را در فیلم بازی کرده است.

Falling (2).jpg

جان، با بازی ویگو مورتنسن، با دوست خود یعنی اریک با بازی تری چن و دخترش مونیکا با بازی گابی ولیس (Gabby Velis) در کالیفرنیا و به دور از زندگی سنتی روستایی که سال‌ها پیش پشت سر گذاشته بود، زندگی می‌کند. پدر جان یعنی ویلیس با بازی لانس هنریکسن که مردی سرسخت از نسل گذشته است به تنهایی در مزرعه‌ای دورافتاده که جان در آن بزرگ شده بود، زندگی می‌کند. ویلیس در مراحل اولیه زوال عقل است و این بیماری مدیریت کار‌های مزرعه را به تنهایی دشوار می‌کند. در نتیجه جان او را به طور موقت به خانه خود در کالیفرنیا می‌آورد تا او و خواهرش سارا با بازی لینی به او کمک کنند تا جایی نزدیک آن‌ها برای نقل مکان پیدا کند. متاسفانه، امتناع سرسختانه ویلیس در برابر عزیمت فرزندان فائق می‌آید تا او هیچ تغییری در نحوه زندگی‌اش به وجود نیاورد.

فیلم «سقوط» (Falling) به کارگردانی ویگو مورتنسن را باید دید. همانطور که از نقش‌آفرینی‌های زیبای مورتنسن در بازیگری لذت برده‌ایم، امید است از کارگردانی‌اش هم لذت ببریم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید