پنج شنبه, 19 فروردين 1395 13:01

معرفی فیلم سینمایی "نابغه" (Genius) با بازی نیکول کیدمن و کالین فرث / ویراستاری در کنار نویسندگان بزرگ

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معرفی فیلم سینمایی "نابغه" (Genius) با بازی نیکول کیدمن و کالین فرث / ویراستاری در کنار نویسندگان بزرگ معرفی فیلم سینمایی "نابغه" (Genius) با بازی نیکول کیدمن و کالین فرث / ویراستاری در کنار نویسندگان بزرگ

سی و یک نما- فیلم بیوگرافی و درام "نابغه" به زندگی مکس پرکینز، ویراستار نویسنده های بزرگی چون ارنست همینگوی و فیتز جرالد می پردازد.

اتفاقات فیلم درباره مکس پرکینز، ویراستار معروف کتاب است که در اسکریبنر، شهری در ایالت نبراسکا ایالات متحده آمریکا رخ می دهد محلی که پرکینز در آنجا با نویسندگان سرشناسی چون توماس وولف، ارنست همینگوی، اسکات فیتز جرالد و دیگران کار می کند و وظیفه نظارت و ویراستاری کتاب های این نویسنده های بزرگ را بر عهده دارد.

Genius4.jpg

فیلم "نابغه" (Genius) را مایکل گرندیج کارگردانی کرده و محصول مشترک کشورهای بریتانیا و ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ است. این فیلم در رقابت برای کسب جایزهٔ خرس طلایی در شصت و ششمین دورهٔ جشنواره بین‌المللی فیلم برلین برگزیده شد.این کارگردان در نخستین فیلم بلند داستانی خود، داستان واقعی رابطهٔ پیچیدهٔ توماس وولف، نویسندهٔ آمریکایی (جود لا) با مکس پرکینز (کالین فرث)، ویراستار کارهای وی را به تصویر می‌کشد.

Genius2.jpg

کالین فرث در نقش مکسول پرکینز، جود لاو در نقش توماس وولف، نیکول کیدمن در نقش Aline Bernstein، دومینیک وست در نقش ارنست همینگوی، گای پیرس در نقش اف. اسکات فیتزجرالد، لورا لینی در نقش Louise Saunders، Vanessa Kirby در نقش زلدا فیتزجرالد ظاهر می شوند.

فیلم به رابطه بین پرکینز با بازی کالین فرث و و وولف با بازی جود لاو می پردازد.

فیلمنامه این اثر اقتباسی از بیوگرافی مکس پرکینز است که این وظیفه را جان لوگان بر عهده دارد. در کارنامه لوگان، نوشتن فیلمنامه «هوگو» ساخته مارتین اسکورسیزی هم دیده می شود.

Genius3.jpg

گفته می شود در این فیلم به نقش مکس پرکینز خیلی بیشتر از یک ویراستار پرداخته خواهد شد. او نه تنها یک ویراستار است بلکه برای نویسندگانی که به آنها کار می کند، منتقدی دلسوز، روانشناس و از همه بالاتر یک دوست خوب بوده است.

موسیقی فیلم بر عهده آدام کورک، فیلم‌برداری بر عهده بن دیویس و تدوین بر عهده کریس دیکنز بوده است.

فیلم سینمایی "نابغه" (Genius) به مدت 104 دقیقه  در 29 جولای 2016 در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید