دوشنبه, 14 شهریور 1401 13:56

معرفی فیلم «لباس» با بازی مارک رایلنس / من خیاط نیستم، برش‌زن هستم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
معرفی فیلم «لباس» با بازی مارک رایلنس / من خیاط نیستم، برش‌زن هستم معرفی فیلم «لباس» با بازی مارک رایلنس / من خیاط نیستم، برش‌زن هستم

سی و یک نما – مشتریان اصلی یک خیاط ماهر، خانواده ای از گانگسترهای شرور شیکاگو است. فیلم درام و جنایی «لباس» اولین تجربه کارگردانی گراهام مور است.

فیلم درام و جنایی «یک دست لباس» (Outfit) محصول سال ۲۰۲۲ اولین تجربه کارگردانی گراهام مور است که فیلمنامه را نیز خودش به همراه جاناتان مک‌کلین نوشته است. بازیگران فیلم مارک رایلنس، زوئی دویچ، جانی فلین، دیلن اوبراین، نیکی آموکا برد و سایمون راسل بیل هستند.

اولین اکران این فیلم در هفتاد و دومین جشنواره بین المللی فیلم برلین در فوریه ۲۰۲۲ انجام شد.

outfit1.jpg

عنوان فیلم دو پهلوست، هم به معنای کت و شلوار لباس و هم اوباش است. گراهام مور، فیلمنامه‌نویس و رمان‌نویس آمریکایی برای فیلمنامه‌نویسی فیلم «بازی تقلید» با بازی بندیکت کامبربچ در نقش رمزشکن زمان جنگ، آلن تورینگ، برنده جایزه اسکار شد. اکنون او اولین کارگردانی اش را با فیلمنامه مشترک انجام داده است: یک تریلر هیجان انگیز تک لوکیشنی که به طرز سرگرم کننده ای ساخته شده است و پر از پیچ و تاب و خلافکارها، که در دهه ۱۹۵۰ شیکاگو (شهر تولد مور) می گذرد. سکانس ها برخی اوقات شبیه به نسخه‌ای ظریف‌تر، خوش صحبت‌تر و خوش‌ساخت‌تر از «سگهای انباری» است، با گانگسترهایی که در فضایی بسته اسلحه‌ها را به سمت یکدیگر می‌چرخانند و مردی سرسخت و تیر خورده که از زخم گلوله‌اش در عذاب است، جوش می‌آورد. اما فیلم منبع سنگین‌تری نیز دارد: فیلم بیشتر مدیون فیلم «طناب» هیچکاک است.

outfit4.jpg

مارک رایلنس مرکز ثقل فیلم با اجرای معمولی و آرام، با ترکیب خونسردی و دیالوگ هایی آرام است، که با ابهام زایی درخشان و نگران کننده ای، شیطنت های رندانه ای را به ما می دهد. او نقش لئونارد، یک خیاط بریتانیایی را بازی می‌کند که وطنش را (به دلایل نامعلوم) فقط با قیچی خیاطش ترک کرده و مغازه‌ای در شیکاگو راه انداخته است. دلیل موفقیتش این است که تقریباً توسط گانگسترهای محلی حمایت می شود: روی بویل سالخورده (با بازی سایمون راسل بیل) این منطقه را به همراه پسر سرسخت و غیرقابل اعتمادش، ریچی (دیلن اوبراین) اداره می کند. ریچی به شدت از اینکه پیرمرد اکنون از یک ستوان جدید به نام فرانسیس (جانی فلین) جانبداری می کند، عصبانی است.

The-Outfit-2022 copy.jpg

این گانگسترهای بد اخلاق معمولا دوخت کت و شلوارهای فانتزی به لئونارد سفارش می دهند، اما از اتاق پشتی مغازه او به عنوان دفتر مرکزی و پاتوق خلافکاریشان استفاده می کنند. لئونارد فقیر و حساس، مجبور است بی سر و صدا زورگویی های قلدرانه آنها را قبول کند تا تجارتی را که به آن علاقه دارد را ادامه دهد. کارش به او مهارتی در اندازه‌گیری بدن مردان و همچنین روح آن‌ها داده است: او از نحوه پوشش آنها می‌داند که چه کسی هستند و چگونه خودشان را می پوشانند. لئونارد یک نگرانی پدرانه در قبال منشی اش، مابل (با بازی زوئی دویچ) دارد و رازهای محل کارش را از او پنهان می کند. وقتی یک جاسوس در تشکیلات خلافکاری روی بویل پیدا می شود که اطلاعات آنها را به باند رقیب و همچنین اف بی آی میفروشد، لئونارد از فرصت استفاده می کند و مکالمات جنایت‌آمیز او را در نواری ضبط می کند، اوضاع به‌شدت خراب می‌شود. افرادی موفق می شوند یکی از این نوارها را پیدا کنند و سعی می کنند آن را پخش کنند، با پخش نوار مکان مخفی خلافکارها و هویت جاسوس برملا می شود. اما اگر جاسوس بالاتر از چیزی باشد که همه فکر می کنند چه؟

outfit5.jpg

outfit3.jpg

outfit2 copy.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید