پنج شنبه, 11 شهریور 1400 17:29

معرفی فیلم "مادران موازی" (Parallel Mothers) پدرو آلمودوار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معرفی فیلم "مادران موازی" (Parallel Mothers) پدرو آلمودوار معرفی فیلم "مادران موازی" (Parallel Mothers) پدرو آلمودوار

سی و یک نما - فیلم "مادران موازی" (Parallel Mothers) آخرین ساخته پدرو آلمودوار است که اولین نمایش جهانی اش با بازی پنه لوپه کروز و میلنا اسمیت را در هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و مورد استقبال قرار گرفت.

پدرو آلمادوار با انتشار بیانیه‌ای درباره افتتاح جشنواره ونیز با فیلم جدیدش گفت: من به عنوان یک فیلمساز در سال ۱۹۸۳ در ونیز متولد شدم و حالا ۳۸ سال بعد از من خواسته شده که افتتاح کننده این فستیوال باشم. لذت و افتخاری که احساس می‌کنم غیرقابل وصف است. از جشنواره ونیز سپاسگزارم و امیدوارم شایستگی این افتخار را داشته باشم.

1277.jpg

داستان فیلم در مورد سه مادر با بازی کروز، «میلنا اسمیت» و «آیتانا سانچز خیخون» است. جزئیات بیشتری در مورد قصه فاش نشده اما آلمودوار از سال‌ها قبل بر روی فیلمنامه این فیلم کار کرده بود و سرانجام در حین پاندمی موفق شد آن را به اتمام برساند.

آلمودوار در زمان معرفی بازیگران فیلم به «اسوشیتد پرس» گفته بود: «به دنیای زنانه برمی‌گردم و نیز به مادرانگی که همیشه موضوع جالبی برای من بوده. اما در این مورد، مادرانی که ظاهر می‌شوند بسیار تفاوت دارند با آنچه پنه‌لوپه پیش‌تر نقش آن‌ها را بازی کرده.»

E25PRCdVIAAe2s2-750x400.jpg

این کارگردان اضافه می‌کند: «مادرانی بسیار ناکامل‌اند و به عنوان یک مؤلف این چیزی است که بیش از همه برای من جذابیت دارد، به ویژه از این جهت که [پیش‌تر فیلم‌هایی در مورد] مادرانی که فداکاری و عملی قهرمانانه انجام می‌دهند را ساخته‌ام. بنابراین این فیلم کمی در مورد اولاد و فرزندان اما از سوی دیگر در مورد نیاکان و خانواده است.»

آلمادوار در مادران موازی مسیر سینمای خود در ترسیم مفهوم زنانگی را ادامه داده و در یک سنت شکنی آشکار در مقایسه با آثار قبلیش چون همه چیز درباره مادرم و درد و شکوه درباره مادر و نقش مادری، بر سه مادر تمرکز می‌کند که مادران نمونه نیستند. آگوستین آلمادوار و استر گارسیا تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارند و سونی پیکچرز کلاسیک حق پخش آن در آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزیلند را خریداری کرده است. مادران موازی در ایتالیا هم توسط استودیو برادران وارنر توزیع و پخش خواهد شد.

parallel-mothers-movie-penelope-cruz.jpg

«مادران موازی» اولین فیلم بلند کارگردان پس از «رنج و شکوه» است که نامزد اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شد و برای «آنتونیو باندراس» در کن جایزه بهترین بازیگری و نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد را به همراه داشت. آخرین اثر آلمودوار فیلم کوتاه «صدای انسانی» (The Human Voice) با بازی «تیلدا سویینتون» بود.

هفتادوهشتمین جشنواره فیلم ونیز از ۱ تا ۱۱سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰) به صورت حضوری در جزیره لیدو برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید