معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

سه شنبه, 10 فروردين 1395 14:10

معرفی فیلم "ویژه نیمه شب" / تجربه جدیدی برای رسیدن به هدف زندگی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم "ویژه نیمه شب" / تجربه جدیدی برای رسیدن به هدف زندگی معرفی فیلم "ویژه نیمه شب" / تجربه جدیدی برای رسیدن به هدف زندگی

سی و یک نما- چهارمین فیلم جف نیکولز با عنوان "ویژه نیمه شب" (midnight special) چالش های رابطه پدر و فرزندی را با داستانی علمی-تخیلی به نمایش می گذارد.

جدیدترین فیلم علمی-تخیلی جف نیکولز به نام «ویژه نیمه شب» (midnight special)، داستان پدری را روایت می کند که پسرش را ربوده تا او را از شر اعضای یک فرقه مذهبی نجات بدهد. پیشوای مذهبی این فرقه این پسر خردسال را مسیح تازه ای می داند که فرستاده خداوند است. از طرفی پلیس محلی تگزاس و اف بی آی به دنبال این پسر خردسال می گردد.

پسر خردسال این فیلم تواناییهای منحصر بفرد و فراانسانی دارد. از جمله: دسترسی به اطلاعات محرمانه درباره بمبها و حتی اطلاعات درباره نابود کردن کره زمین.

lead_960.jpg

مایکل شانون، هنرپیشه نقش پدر فیلم می گوید: «یکی از پرسشهایی که طول عمرش به اندازه طول عمر بشر است، سوال درباره این است که چرا و چگونه آفریده شدیم. و هدف از زندگی چیست. این سوالها برای همه مطرح می شود. او با همه این پرسشها پیش از داشتن پسر هم روبرو بود اما بودن پسرش باعث می شود که او برای وجود خود دلیلی پیدا کند.»

از دید پلیس این پسربچه یک اسلحه مرگبار و خطرناک است. در حالی که از دیدگاه پدر، او فقط کودکی است که نیاز به کمک دارد و باید هر چه سریعتر نجات پیدا کند.

چهارمین فیلم جف نیکولز در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و تمجید شماری از منتقدان را به همراه داشت. به عقیده ستایشگران این فیلم، «ویژه نیمه شب» دائما تماشاگر خود را شگفت زده می کند.

maxresdefault_1.jpg

جیدن لیبرهر بازیگر نقش پسر خردسال فیلم درباره هنرپیشه نقش پدر می گوید: «همبازی بودن با او در صحنه های مختلف و انجام کارهای مختلف به من اجازه داد که ببینم او واقعا چه شخصیت جالبی دارد. هم به عنوان یک انسان و هم به عنوان یک پدر. این که او در زندگی واقعی هم یک پدر است، کار را برای آو و من آسانتر کرده بود.»

کارگردان فیلم، که متخصص ساخت فیلمهای علمی تخیلی است به نظر می رسد که در این فیلم در تجربه های جدید خود در این گونه سینما بخوبی عمل کرده است. او توانسته است چالشهای رابطه پدر و فرزندی را بخوبی در یک داستان مرتبط با پرسشهای بنیادین فلسفی و مذهبی به نمایش بگذارد.

جف نیکولز که مثل فیلمهای قبلی خود نویسنده فیلمنامه هم بوده، آن را ادای دین به فیلمهای حادثه ای دهه هفتاد میلادی می داند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت