پنج شنبه, 24 شهریور 1401 17:06

معرفی فیلم «پرل» درام ترسناک رنگارنگ تی وست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم «پرل» درام ترسناک رنگارنگ تی وست معرفی فیلم «پرل» درام ترسناک رنگارنگ تی وست

سی و یک نما - نقش شخصیت اصلی فیلم «پرل/ مروارید» به کارگردانی تی وست را میا گاث بازی می‌کند، و اگر فیلم قبلی وست، «ایکس» را دیده باشید، خیلی زود متوجه می‌شوید که او نقش پیرزن دیوانه آن فیلم را نیز بازی کرده است. این بار میا گاث نقش جوانی همان پیرزن را در فیلم جدید بازی می کند.

داستان فیلم درام «مروارید/ پرل» (Pearl) در جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ اتفاق می‌افتد، زمانی که پرل فقط ۱۷ ساله است و به بررسی ریشه‌های پرل، شخصیت پیرزن شرور فیلم «ایکس» می‌پردازد. وقایع قبل از فیلم قبلی یعنی «ایکس» اتفاق می‌افتند و بررسی می‌کنند که چگونه کابین، جایی که «قتل‌عام ایکس» در آن اتفاق می‌افتد، زمانی به عنوان پانسیون در طول جنگ استفاده می‌شد.

Pearl copy.jpg

پرل در یک مزرعهٔ خانوادگی منزوی به دام افتاده و در حالی که تحت مدیریت خشن مادر ظالمش قرار دارد، وظیفهٔ مراقبت از پدر بیمار خود را که در کما به سر می‌برد، برعهده دارد. به دنبال زندگی پر زرق و برقی که او در فیلم‌ها به تصویر کشیده ‌است، برخوردی در میان جاه‌طلبی‌ها، وسوسه‌ها و سرکوب‌های او به وجود می‌آیند که شخصیت شروری را ایجاد می‌کند که او می‌ترسید به آن تبدیل شود.

فیلم «پرل» قرار است در ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۵ شهریور ۱۴۰۱) در ایالات متحده اکران شود. با دیدن این فیلم جدید مسلما ترغیب خواهید شد تا دوباره فیلم اولی یعنی «ایکس» را دوباره ببیند یا اگر کلا فیلم را ندیدید آن را به تماشا بنشینید. هر دو فیلم ضد قهرمان خودش را به صورت کامل می سازد و آن را در فیلم به خوبی جا می اندازد. اینجاست که کارگردان فیلم، تی وست، بعد از اکران سال جاری «ایکس»، با پیش درآمدی برتر برای آن فیلم ترسناک، دوباره می درخشد.

Pearl.jpg

میا گاث در نقش پرل، دیوید کورنزوت در نقش هاوارد و علاوه بر آنها تاندی رایت، متیو سادرلند و اما جنکینز-پورو در نقش‌هایی نامشخص انتخاب شده‌اند. همچنین میا گاث نقش خودش را به عنوان یک نسخه جوان تر از پرل، زن مسن فیلم اول، دوباره بازی خواهد کرد.

در هر دو فیلم کشتار اجتناب ناپذیر است، اما نباید از طنزپردازی زیرکانه وست نیز غافلگیر شوید. «پرل» در سکانس هایی بسیار کمدی می شود و شخصیت‌های ساده‌لوح دیوانه فیلم دست به کارهایی می‌زنند که حالتی کمدی پیدا می‌کنند.

Pearl1.jpg

وست فیلم جدیدش «پرل» را پشت سر هم با «ایکس» در زمان شیوع کرونا در نیوزیلند کارگردانی کرده است. در هر دو میا گاث فوق العاده بازی می‌کند. البته «پرل» زیبایی خاصی دارد. فیلمبرداری فیلک و رنگ‌بندی آن یادآور تکنیک‌های دهه ۱۹۵۰ است.

این فیلمساز اظهار داشت که قصد دارد هر فیلمی سبک و ژانر ترسناک خاص خود را داشته باشد. او در تشریح رویکرد خود به هر فیلم، اظهار داشت که ایکس به شدت تحت تأثیر کشتار با اره‌برقی در تگزاس و آثار ماریو باوا بوده‌است، و بررسی می‌کند که چگونه ظهور فیلمسازی مستقل بر جامعه تأثیر می‌گذارد، در حالی که پرل ملودرامی خواهد بود که با سبک تکنی‌کالر مری پاپینز ساخته شده‌است. به عنوان یک " فیلم دیوانه دیزنی " و بر اساس آثار داگلاس سیرک، بررسی می‌کند که چگونه فیلمسازی هالیوود بر مردم تأثیر گذاشته‌است.

Pearl2.jpg

پس از نمایش فیلم در جشنواره تورنتو، وست به تماشاگران اعلام کرد که سه گانه خودش را با فیلم سومی به نام «MaXXXine» تکمیل خواهد کرد، داستانی که در دهه ۱۹۹۰ اتفاق می افتد. فیلم سون به صورت گاه‌شماری پس از وقایع ایکس رخ می‌دهد. این پروژه ژانر فرعی دیگری از ترسناک را بررسی می‌کند و به تصویر کشیدن تأثیر سینما بر جامعه ادامه می‌دهد و چگونگی توسعه رسانه خانگی را بررسی می‌کند. وست می‌گوید، در حالی که بیننده می‌تواند هر فیلم را به‌طور مستقل بدون دیدن فیلم قبلی تماشا کند، آنها برای «تکمیل یکدیگر» ساخته شده‌اند.

Pearl3.jpg

Pearl4.jpg

Pearl5.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید