سه شنبه, 18 خرداد 1400 12:00

معرفی فیلم «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» (Those Who Wish Me Dead‎) با بازی آنجلینا جولی

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
معرفی فیلم «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» (Those Who Wish Me Dead‎) با بازی آنجلینا جولی معرفی فیلم «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» (Those Who Wish Me Dead‎) با بازی آنجلینا جولی سی و یک نما

سی و یک نما - فیلم اکشن «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» (Those Who Wish Me Dead‎) به کارگردانی تیلور شریدان، داستان کودکی است که از دست دو قاتل فرار می کند و به آنجلینا جولی آتش‌نشان، پناه می آورد.

فیلم سینمایی «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» (Those Who Wish Me Dead‎) یک فیلم مهیج اکشن بقا نئو وسترن آمریکایی به کارگردانی تیلور شریدان با فیلمنامه ای از مایکل کوریتا، چارلز لیویت و شریدان است که براساس رمانی به همین نام از کوریتا ساخته شده‌است.

those who wish me dead (1).png

 در این فیلم آنجلینا جولی، نیکلاس هولت، فین لیتل، آیدان گیلن، مدینه سنگور، تایلر پری، جیک وبر و جان برثنال بازی می‌کنند. آنجلینا جولی در این فیلم نقش یک آتش‌نشان را بازی می‌کند. این فیلم در تاریخ ۱۴ مه سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده اکران شد.

those who wish me dead (1).jpg

اکشن-تریلری «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» پس از حدود یک دهه، بازگشت آنجلینا جولی به ژانر اکشن را رقم زده است. شریدن هم که برای «اگر سنگ از آسمان ببارد» (۲۰۱۶) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اریژینال شده بود، پیش از این فیلم دیدنی «رود ویند» (۲۰۱۷) را کارگردانی کرده بود. البته «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» به اندازه فیلم قبلی شرایدن مورد توجه منتقدان قرار نگرفته و امتیاز میانگین‌اش در «متاکریتیک»، ۵۹ از صد (بر اساس آرای ۴۱ منتقد) شده است.

those who wish me dead (3).jpg

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: شاهد نوجوان یک قتل، تحت تعقیب دو برادر آدمکش قرار می‌گیرد ولی شاید با کمک یک متخصص بقا در حیات وحش بتواند جان سالم به‌در ببرد.

those who wish me dead (2).jpg

داستان این فیلم درباره ی پسری ۱۴ ساله است که شاهد یک قتل بی رحمانه بوده است و برای محافظت از خودش تحت آموزش مهارت دفاعی قرار می گیرد. این مهارت ها زمانی به کارش می آیند که دو قاتل برای کشتن او دست به کار می شوند و تنها کسانی که برای دفاع از او زنده هستند زن و شوهری اند که به او آموزش می دادند و همینطور زنی که به تنهایی در برجی زندگی می کند.

بازی و حضور آنجلینا جولی در فیلم بیشتر بر جنبه سرگرمی‌سازی فیلم کمک می‌کند. جولی که سابقه حضور در فیلم‌های اکشن و هیجانی زیادی مانند آقا و خانم اسمیت و تحت تعقیب و ... را دارد، در این فیلم نیز بر بزرگ کردن جنبه‌های مرسوم هالیوودی نقش دارد. اما نباید فراموش کرد که قهرمان اصلی فیلم او است که هم در نابودی آدمکش‌ها نقش دارد و هم در هدایت و به مقصد رساندن اطلاعات به رسانه‌ها.

برای کسانی که دوست دارند به تماشای یک تریلر اکشن سُنتی بنشینند، فیلم «کسانی که آرزوی مرگ مرا می‌کنند» هیجان و تعلیقی را که آن‌ها دوست دارند را فراهم می‌کند. همچنین فیلم با وجود نقص‌های عمده در داستان، دارای یک چشم انداز فنی سینمایی است، که یک طراوت بصری را به بیننده القا می‌کند. شاید این اثر اکشن به عمق مضامین داستانی نمی‌رود یا حتی شخصیت‌ها را آن طور که دوست داریم کاملاً کاوش نمی‌کند؛ اما از نظر ایجاد یک حس سرگرمی، هیچ کمبودی برای بیننده ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید به مغز خود کمی استراحت بدهید، دیدن این فیلم اکشن برای اوقات فراغت بهترین پیشنهاد خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید