پنج شنبه, 14 آبان 1394 13:14

ملیسا ماتیسن فیلمنامه‌نویس فیلم "ئی. تی." از دنیا رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ملیسا ماتیسن فیلمنامه‌نویس فیلم "ئی. تی." از دنیا رفت ملیسا ماتیسن فیلمنامه‌نویس فیلم "ئی. تی." از دنیا رفت

سی و یک نما- ملیسا ماتیسن که برای فیلم ˝ئی. تی.: موجود ماورای زمینی˝ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ نامزد اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد، درگذشت.

ملیسا ماتیسن که یکی از فیلمنامه‌نویسان فیلم "اسب سیاه" با بازی میکی رونی هم بود، روز چهارشنبه بر اثر بیماری در لس آنجلس درگذشت. او 65 ساله بود.

به گزارش ورایتی، او اخیراً بار دیگر بار دیگر با استیون اسپیلبرگ همکار شد تا فیلمنامه اقتباس سینمایی از "بی‌اف‌جی" نوشته روالد دال را بنویسد. این پروژه اکنون در مرحله پس از تولید است.

ماتیسن از 1983 تا 2004 همسر هریسن فورد بود و دو فرزند - مالکوم و جرجیا - از او داشت.

اسپیلبرگ با همکاری نزدیک با ماتیسن ایده فیلم "ئی. تی.: موجود ماورای زمینی" (1982) را با الهام از جدایی پدر و مادر خودش، شکل داد.

اسپیلبرگ روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: ملیسا قلبی داشت که با سخاوت و عشق می‌درخشید و به اندازه قلبی که به ئی. تی. داد، سوزان بود.

اسپیلبرگ در دی‌وی‌دی نسخه ویژه "ئی. تی." درباره نقش ماتیسن در این فیلم گفت: ملیسا اولین نسخه فیلمنامه را که 107 صفحه بود به من داد. حدود یک ساعت آن را خواندم. مبهوت شده بودم. فیلمنامه‌ای بود که دوست داشتم روز بعد فیلمبرداری کنم. بسیار صادقانه بود و صدای ملیسا مستقیم با قلب من ارتباط برقرار کرد.

 

42-19091285.jpg

 

"ئی. تی." داستان دوستی الیوت یک پسربچه 10 ساله با یک موجود فضایی بیگانه به نام ئی. تی. است.

ماتیسن نیز در دی‌وی‌دی توضیح داد: برای چهار یا پنج روز در دفتر کوچکم در هالیوود نوشتم و بعد با ماشین به مارینا دل ری رفتم، جایی که استیون اسپیلبرگ در یک آپارتمان کوچک در ساحل در حال تدوین بود. کاغذهایم را آورده بودم و ما نشستیم و روی آن کار کردیم. حدود هشت هفته طول کشید تا اولین نسخه فیلمنامه را بنویسیم که فکر کنم خیلی سریع بود.

ماتیسن فیلمنامه "کوندون" (1997) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی را هم نوشت که هنگام نوشتن آن با دالای لاما سوژه فیلم دوستی برقرار کرد.

او در مجموع به ادبیات کودکان علاقه‌مند بود و رمان کلاسیک "The Indian in the Cupboard" را اقتباس کرد. ماتیسن همچنین فیلمنامه "هنرمند فراری"، یکی از اپیزودهای "منطقه گرگ‌و‌میش" و فیلم تلویزیونی "پسر ستاره صبح" را نوشت.

او در لس آنجلس به دنیا آمد و در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی درس خواند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید