دوشنبه, 30 فروردين 1400 12:28

«منک» جایزه انجمن فیلمبرداران آمریکا را برد | از سوفیا کاپولا تقدیر شد

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«منک» جایزه انجمن فیلمبرداران آمریکا را برد | از سوفیا کاپولا تقدیر شد «منک» جایزه انجمن فیلمبرداران آمریکا را برد | از سوفیا کاپولا تقدیر شد خبر سی و یک نما

سی و یک نما - انجمن فیلمبرداران آمریکا جایزه بهترین فیلمبرداری را به فیلم «منک» اهدا کرد. «منک» در این شاخه به جایزه اسکار نزدیک شد.

به گزارش سی و یک نما به نقل از هالیوود ریپورتر، اریک مسرشمیت فیلمبردار فیلم سیاه و سفید «منک» جایزه بهترین فیلم را در سی و پنجمین دوره جوایز انجمن فیلمبرداران آمریکا دریافت کرد. این مراسم به صورت مجازی برگزار شد. اتفاقات فیلم جدید دیوید فینچر در دهه ۱۹۳۰ می‌گذرد و زندگینامه هرمن منکویتس به عنوان نویسنده «همشهری کین» را روایت می‌کند.

مسرشمیت، در حالی در این زمینه جایزه گرفت که فیلمبرداران آثاری مثل «محاکمه هفت شیکاگویی»، «سرزمین آواره ها»، «گیلاس» و «اخبار جهان» در آن بخش رقابت می‌کردند. فیلم‌های «منک»، «سرزمین آواره ها»، «اخبار جهان» و «محاکمه هفت شیکاگویی» به همراه «یهودا و مسیح سیاه پوست» نامزد‌های بخش فیلمبرداری اسکار هستند.

در دهه گذشته جوایز سینمایی، ۶ فیلم سینمایی که جایزه بهترین فیلم را از انجمن فیلمبرداران آمریکا گرفته اند، موفق به کسب جایزه بهترین فیلمبرداری از آکادمی اسکار نیز شده اند. از جمله سال گذشته که راجر دیکنز برای فیلم سینمایی «۱۹۱۷» ساخته سم مندس هر دو جایزه را تصاحب کرد. امسال راجر دیکنز به همراه همسر و دستیارش جایزه بهترین فیلم را اهدا کردند.

جایزه اسپات لایت که جایزه‌ای برای فیلم‌های مستقل و خارجی زبان است، به «دو نفر از ما» رسید. جایزه بخش مستند هم به وسیله الن کوراس به گریگوری کرشاو و مایکل دوک برای «شکارچیان ترافل» رسید.

«تاج» در بخش سریال یک ساعته، «مندالورین» در بخش سریال نیم ساعته، «صیادان ترافل» در بخش مستند، «دوتای ما» در بخش اسپاتلایت و «گامبی وزیر» در بخش سریال کوتاه دیگر برندگان این جوایز بودند.

در این مراسم همچنین سوفیا کاپولا با دریافت جایزه هیات رییسه تجلیل شد. وی این جایزه را از طریق زوم دریافت کرد و از پدرش برای این که به وی این امکان را داد که با فیلمبرداران بزرگ آشنا شود، تشکر کرد.

جوایز انجمن فیلمبرداران آمریکا، آخرین انجمنی است که جایزه اش را پیش از برگزاری اسکار در ۲۵ آوریل اعطا کرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید