پنج شنبه, 03 آذر 1401 15:10

نامزدهای جوایز فیلم مستقل اسپریت ۲۰۲۲ اعلام شد / «همه‌چیز همه‌جا به یکباره» و «تار» پیشتاز نامزدها

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نامزدهای جوایز فیلم مستقل اسپریت ۲۰۲۲ اعلام شد / «همه‌چیز همه‌جا به یکباره» و «تار» پیشتاز نامزدها نامزدهای جوایز فیلم مستقل اسپریت ۲۰۲۲ اعلام شد / «همه‌چیز همه‌جا به یکباره» و «تار» پیشتاز نامزدها

سی و یک نما - نامزدهای سی و هشتمین دوره جوایز فیلم مستقل «اسپریت» در بخش‌های محتلف با پیشتازی «همه‌چیز همه‌جا به یکباره» و «تار» اعلام شد.

تیلور پیج و رائول کاستیو نامزدهای جوایز فیلم مستقل اسپریت امسال را در یک پخش زنده در کانال یوتیوب فیلم مستقل اعلام کردند.

«همه‌چیز همه‌جا به یکباره» با هشت نامزدی از جمله در شاخه‌های بهترین فیلم بلند، کارگردانی و فیلمنامه (برای فیلمسازی دو نفره دانیلز) در صدر نامزدها قرار گرفت. میشل یئو، که هوی کوان، جیمی لی کرتیس و استفانی هسو نیز به دلیل بازیگری درخشان‌شان مورد تقدیر قرار گرفتند. دیگر رقبای اصلی اسکار که نامزد جایزه اسپریت شدند عبارتند از «تار» با هفت نامزدی از جمله برای کارگردانی و نویسندگی تاد فیلد، و بهترین بازیگر نقش اصلی (کیت بلانشت) نامزد شده و «نینا هوس» نیز برای این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل است. «همه و استخوانها» با سه نامزدی از جمله برای بازی‌های تیلور راسل و مارک رایلنس.

سارا پولی، نویسنده و کارگردان فیلم «زنان صحبت می‌کنند» نیز نامزد کارگردانی و فیلمنامه شد. جایزه رابرت آلتمن نیز به جسی باکلی، کلر فوی، رونی مارا و بن ویشا اهدا خواهد شد.

فیلم «پس از خورشید» به کارگردانی «شارلوت وب» هم در ۵ شاخه از جمله بهترین فیلم اول، بازیگر نقش اصلی و بهترین بازیگر نوظهور نامزد کسب جایزه معرفی شد.

فیلم‌های «کورساژ» به کارگردانی «ماری کروتزر»، «جوی‌لند» ساخته «سعیم صادق»، «لئونور هرگز نمی‌میرد» از «مارکیتا رامیرز اسکوبار»، «بازگشت به سئول» ساخته «دیوی چو» و فیلم «سنت عمر» به کارگردانی «الیس دیوپ» هم در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسپریت، نامزد دریافت جایزه هستند.

امسال اولین سالی است که جوایز فیلم مستقل تمایزات جنسیتی را در شاخه بازیگری حذف کرده است و شاخه‌های بهترین بازیگر مرد/بهترین بازیگر زن و بازیگر مکمل مرد/بازیگر مکمل زن را با شاخه‌های بدون جنسیتی با همان تعداد نامزد جایگزین کرده است. هر کدام دارای ۱۰ نامزد هستند.

مراسم اعطای جوایز سی و هشتمین دوره جوایز فیلم مستقل اسپریت روز چهارم مارس ۲۰۲۳ (۱۳ اسفند) در سانتامونیکای لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید