یکشنبه, 25 آبان 1399 11:28

کیت وینسلت و گلن کلوز با نامزدی در اسکار امسال به جمع 8‌تایی‌های اسکار می‌پیوندند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کیت وینسلت و گلن کلوز با نامزدی در اسکار امسال رکودار می‌شوند کیت وینسلت و گلن کلوز با نامزدی در اسکار امسال رکودار می‌شوند

سی و یک نما - کیت وینسلت با فیلم «آمونیت» و گلن کلوز با فیلم «مرثیه هیل بیلی» در اسکار امسال حضور دارند. اگر این دو بازیگر زن امسال برای نقش آفرینی در این فیلم ها نامزد شوند در آستانه پیوستن به یک رکورد جدید در نامزدی اسکار هستند.

 امسال کیت وینسلت با فیلم «آمونیت» (Ammonite) و گلن کلوز با فیلم «مرثیه هیل بیلی» (Hillbilly Elegy) در اسکار 2021 حضور خواهند داشت. هر دو تا به حال هفت بار نامزد اسکار شده اند. 

کِیت وینسلت برنده جایزه اسکار، جایزه امی، سه جایزه گلدن گلوب و جایزه گرمی است. او جوان‌ترین فردی است که هفت بار نامزد جایزه اسکار و یکی از معدود بازیگران زنی است که موفق به دریافت سه جایزه از چهار جایزه مهم جوایز سرگرمی آمریکا (که شامل یک جایزه امی، یک جایزه اسکار و یک جایزه گرمی می‌شود) شده‌است. او هم‌چنین برنده جایزه‌های متعددی از انجمن بازیگران، آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا و انجمن مطبوعات خارجی هالیوود و جایزه سزار در سال ۲۰۱۲ به صورت افتخاری شده‌است.

گرچه به اولین فیلم کیت وینسلت یعنی «تایتانیک» جوایز اسکاری زیادی تعلق گرفت و این فیلم از این حیث رکورد شکن شد، اما وینسلت تنها جایزه ی اسکارش را به خاطر بازی در فیلم «کتاب خوان» (The Reader) محصول ۲۰۰۸، دریافت کرده است.

گلن کلوز هم با هفت بار نامزدی دریافت جایزه اسکار بدون برنده‌شدن، در بین بازیگران زن رکورددار است. کلوز برای نقش آفرینی در فیلم های کلاسیکی مانند «جذابیت مرگبار» (Fatal Attraction) و «روابط خطرناک» (Dangerous Liaisons) و فیلم «همسر» (The Wife) نامزد دریافت اسکار شده است.

 آنها مسیرهای بسیار متفاوتی را برای رسیدن به این نامزدی ها طی کردند، اما کیت وینسلت و گلن کلوز هر دو می توانند در این فصل از جوایز اسکار به جمع هشت تایی هایی اسکار بپیوندند. وینسلت در حال حاضر در شانس بهترین بازیگر نقش اول زن برای "آمونیت" در جایگاه پنجم قرار دارد، در حالی که پیش بینی می شود كلوز برای "مرثیه هیل بیلی" بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کند.

اگر اتفاق نامزدی این دو بازیگر در اسکار امسال اتفاق بیفتد، ششمین و هفتمین بازیگری هستند که هشت نامزدی اسکار را به خود اختصاص می دهند. البته بیشترین تعداد نامزدی در دست مریل استریپ است که 21 مرتبه نامزد اسکار شده است. پنج نامزد هشت تایی نامزدی اسکار، مارلون براندو، جک لمون، پیتر اوتول، جرالدین پیج و دنزل واشنگتن هستند. همه حداقل یک بار برنده شدند به جز اوتول. وینسلت از زمانی که اسکار خود را برای "کتابخوان" (2008) در بهترین بازیگر زن دریافت کرد، نگرانی از بابت برنده شدن ندارد.

وینسلت جوان‌ترین بازیگری است که در سن ۳۱ سالگی، نامزد دریافت پنج جایزه اسکار که آخرین آن برای فیلم بچه‌های کوچک (۲۰۰۶) بود، شده‌است. او از بت دیویس که در سن ۳۳ سالگی پنجمین نامزدی جایزه اسکارش را برای عملکردش در فیلم روباه‌های کوچک (۱۹۴۱) دریافت کرده بود، پیشی گرفته‌است. با نامزدی وینسلت برای بهترین بازیگر زن برای فیلم کتاب‌خوان، او به جوان‌ترین بازیگر زنی تبدیل شد که نامزد دریافت شش جایزه اسکار شده‌است.

نامزدهای اسکار 2021 را می توانید تا 15 مارس پیش بینی کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید