دوشنبه, 12 مهر 1395 15:06

12 بازیگر مشهور معاصر که موفق به کسب جایزه اسکار نشده اند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
12 بازیگر مشهور معاصر که موفق به کسب جایزه اسکار نشده اند 12 بازیگر مشهور معاصر که موفق به کسب جایزه اسکار نشده اند

سی و یک نما- همه می دانیم که مراسم اسکار خیلی هم منصفانه نیست، اما به نظر می رسد آنقدر قدرت داشته باشند که برای سرگرم کننده بودن هم شده، همه سلیقه ها را پوشش دهند، با این حال شکایت از رای دهندگان برای هر زمانی محفوظ است. درست است که می توانند هر کسی را که بخواهند انتخاب کنند اما شما به این لیست نگاه کنید ببینید چه ستارگان مشهور و حرفه ای را از قلم انداخته اند. آیا این انتخاب نشدن ها اتفاقی است؟

12-monkeys.jpg

 

براد پیت

براد پیت تاکنون پنج بار نامزد دریافت جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب و یک‌بار برنده جایزه گلدن گلوب شده است، اما هیچ وقت جایزه اسکار را دریافت نکرده است. بخاطر فیلم ۱۲ میمون، برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. دومین و سومین نامزدی دریافت جایزه اسکار برد پیت برای فیلم‌های دیگرش، مورد عجیب بنجامین باتن (۲۰۰۸) و مانیبال (۲۰۱۱) بود. بطوری که فیلم جدا افتاده برنده جایزه اسکار بهترین فیلم، و فیلم مانیبال نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شدند اما باز براد پیت از جایزه محروم بود.

leon-oldman.jpg

 

گری الدمن

بازی در فیلم سید و نانسی (۱۹۸۶) که اولین فعالیت سینمایی گری اولدمن بود، باعث شد روزنامه ایونینگ استاندارد جایزه بهترین بازیگر تازه‌کار را به او اعطا کند. در ۱۹۸۸ عازم آمریکا شد و با بازی در چند اثر ارزنده خود را بازیگری صاحب سبک معرفی کرد. اولین فیلمش در آمریکا فیلم حقوق جنایی (۱۹۸۹) است. وی پس از سالها نقش‌آفرینی در سال ۲۰۱۱ برای فیلم تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد جایزه اسکار شد.

Beetlejuice_Michael_Keaton.jpg

مایکل کیتون

کیتون در سال 1988 موفق شد در فیلم موفق «بیتلجویس» تیم برتون حضور پیدا کند، نقشی که هنوز هم بسیاری از طرفدارانش او را به آن بخاطر می آورند. اما نقطه عطف دوران بازیگری کیتون زمانی به سراغش آمد که بار دیگر تیم برتون که در « بیتلجویس » با او همکاری کرده بود، از وی خواست کرد در نقش اَبَرقهرمان معروف سینما یعنی بتمن حضور پیدا کند. بازی مایکل کیتون در این نقش او را به شهرت فراوانی رساند. این فیلم برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین گریم شد ولی به کیتون جایزه ای نرسید.

Born-on-the-Fourth-of-July.jpg

تام کروز

در سال ۱۹۸۹ به همراه داستین هافمن در فیلم مرد بارانی بازی کرد که این فیلم نامزد هشت جایزه اسکار شد. اما وی یک سال بعد توانست نخستین بار نامزد جایزه اسکار بهتری بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم «متولد چهارم ژوئیه» شود.تام کروز سه بار نامزد جایزه اسکار شده اما همیشه جایزه به رقبایش رسیده است.

The-Sixth-Sense.jpg

بروس ویلیس

بروس ویلیس در اواخر دهه ۱۹۸۰ با بازی در چند مجموعه تلویزیونی، فعالیت هنری خود را آغاز نمود و به ویژه به خاطر بازی در نقش جان مک‌کلاین در سری فیلم‌های جان سخت به شهرت رسید. با اینکه در بیش از 60 فیلم بازی کرده و برخی از این فیلم ها نیز در اسکار نامزد یا جایزه گرفته اند اما هیچ وقت ویلیس نامزد نشده تا بتواند جایزه اسکار را هم دریافت کند.

The-Truman-Show.jpeg

جیم کری

هرچند در این سالها آکادمی، او را حتی شایستهٔ نامزدیِ دریافت اسکار هم ندانست، اما او، هم از سوی کانون‌های منتقدان و هم از سوی جشنواره‌ها و هم در مراسم اهدای جوایز سالیانه مورد تقدیر قرار گرفت. وی تاکنون ۲ بار برندهٔ جایزهٔ گلدن گلوب برای فیلم‌های نمایش ترومن و مرد روی ماه شده است.

glenn-close-movies-1a0afd131ed2bb87214544d9c5373750-large-586191.jpg

گلن کلوز

او برای بازی در فیلم "جهان به گفته گارپ" بلافاصله نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال شد، او سال 1983 و 1984 هم بصورت پشت سرهم دومین و سومین بار پیاپی بخاطر نقش آفرینی در فیلم های «دلسردی بزرگ» (در کنار تام برنگر) و «طبیعی» (در کنار رابرت ردفورد) به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن نامزد اسکار شد، او در سالهای 1987  و 1988 هم برای بازی در نقش اصلی بهترین بازیگر زن نامزد اسکار شد (جذابیت مرگبار ،1987 و روابط خطرناک ،1988 ) دهه هشتاد با پنج نامزدی در مراسم اسکار دوران طلایی گلن کلوز بود، او در کنار بزرگانی چون مریل استریپ (با 7 بار نامزدی  از10 مراسم اسکار دهه هشتاد) از مشهورترین چهره های آن زمان محسوب می شد؛ هر چند که گن کلوز هرگز جایزه اسکار را لمس نکرد.

people-like-us-michelle-pfeiffer-image.jpg

میشل فایفر

فایفر تاکنون موفق به کسب جوایز زیادی شده از جمله جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم "افسانه پسران بیکر" و یا جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم "روابط نامشروع" و یا جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم "محدوده عشق". وی همچنین برای این ۳ فیلم، نامزد جایزه اسکار هم شده اما جایزه ای را نبرده است.

Secret-Window-2004.jpg

جانی دپ

جانی دپ بارها نامزد دریافت بهترین جایزه‌ها از جمله گلدن گلوب و اسکار شده‌، او در سال ۲۰۰۴ نامزد جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای ایفای نقش جی ام بری، نویسندهٔ اسکاتلندی در فیلم در جستجوی سرزمین رویایی شد.فیلم رنگو برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین فیلم پویانمایی آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۲ شد و گور وربینسکی در مراسم اسکار از جانی دپ تشکر کرد اما جایزه ای در کار نبود. دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه دومین نامزدی او بود و برای سوئیتی تاد برای سومین بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

american-history-x.jpg

ادوارد نورتون

او اولین بار در سال ۱۹۹۶، برای بازی در فیلم ترس کهن (۱۹۹۶) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده و یک سال بعد برای ایفای نقش در فیلم تاریخ مجهول آمریکا نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

Doubt-2008.jpg

امی آدامز

آدامز در مجموع ۵ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌است: ۴ بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای جون‌باگ (۲۰۰۵)، تردید (۲۰۰۸)، مشت‌زن(۲۰۱۰) و استاد (۲۰۱۳). و یک بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای حقه‌بازی آمریکایی. در سال 2013 وی به همراه کریستین بیل، بردلی کوپر و جنیفر لارنس در حقه بازی آمریکایی به کارگردانی دیوید او راسل بازی کرد. فیلم با استقبال فراوان منتقدان همراه شد و علاوه بر هفت نامزدی در گلدن گلوب و ده نامزدی در اسکار و بفتا برای هر چهار بازیگر نامزدی گلدن گلوب، بفتا و اسکار را در پی داشت. ایمی آدامز برای این فیلم برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی شد.

Working-Girl-1988.jpg

سیگورنی ویور

سیگورنی ویور نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن به‌خاطر فیلم بیگانه‌ها (۱۹۸۶)، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به‌خاطر فیلم دختر شاغل شده است. ویور برای سه مراسم اهدای جوایز اسکار، سه جایزه بافتا (پیروزی)، دو جایزه امی، شش جایزه زحل (دو برد) و هفت جایزه گلدن گلوب نامزد شده است، اما جایزه اسکار برای وی قابل لمس نشده است. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید