معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

معرفی فیلم-هیولا

معرفی فیلم-هوس و 7 دقیقه

معرفی فیلم-چرم ایلوک

پنج شنبه, 07 آبان 1394 14:41

12 فیلم عجیب و غریب درباره دیدار با موجودات بیگانه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
12 فیلم عجیب و غریب درباره دیدار با موجودات بیگانه 12 فیلم عجیب و غریب درباره دیدار با موجودات بیگانه

سی و یک نما- وقتی تماشاگران درباره بیگانگان قرار است فیلم را به خاطر بیاورند آنها در اولین مواجهه به فیلم های "ای تی" یا "برخورد نزدیک از نوع سوم" و یا "روز استقلال" مراجعه می کنند. در همه این فیلم ها دیدارکنندگان فرازمینی از زمین تقریبا به روشنی قابل تشخیص هستند؛ آنها یا به دنبال عشق و صلح و یا به دنبال از بین بردن بشریت هستند به سادگی نمی توان در این گونه فیلم ها منطقه ای خاکستری را معین کرد یا سیاه سیاهند یا سفید سفید. این نوع فیلم ها بیشتر طبقه متوسط جامعه آمریکایی را هدف گرفته اند و روایتگر قهرمان هایی هستند که برای این طبقه ایده آل و خواستنی است.

در این فهرست سعی کرده اند از الگوهای متداول کمی دور شویم و به سراغ فیلم هایی در این گونه برویم که کمتر شناخته شده تر هستند و در عین حال فیلم های عجیب غریب تر می نمایند و به طرزی خاص موجودات بیگانه فرازمینی را به تصویر کشیده اند.

XTRO- 1983- هری بروملی داونپورت

Xtro-1983.jpg

"برخی از موجودات فرازمینی دوستانه نیستند" این شعار این فیلم بود که در سال 1983 اکران شد، در صحنه ابتدایی فیلم ، بشقاب پرنده ای در یک باریکه ای از نور ظاهر می شود و شاهد این بشقاب پرنده پدر و پسری هستند. بعد از گذشت سه سال در حومه انگلیس یک موجود خزنده تند و زننده در خرابه ای پدیدار می شود. این موجود در اولین مواجهه به کشتن یک زن و شوهر جوان مبادرت می کند و سپس به خانه ای حمله می کند و زن بارداری را مرحورد هجوم قرار می دهد و بعد از مدتی شاهد هستیم که زن به شکل وحشتناکی به یک مرد عجیب و غریب تبدیل می شود. و به آن پسر و پدری که سه سال پیش بشقاب پرنده ای را دیده بودند نزدیکی می شود.

قاتل کلونز از فضا (1988) – استفان چیودو

Killer-Klowns-From-Outer-Space-1988.jpg

بیگانگانی که ظاهری شبیه به دلقکها دارندبا سفینه ای که شبیه چادر سیرک است از فضای خارج جو به شهری کوچک آمده و مردم آنجا را به وحشت می اندازند. عنوان این فیلم برای عجیب و غریب بودن کفایت می کند. این موجودات بیگانه عجیب و غریب مردم را در آب نبات می کنند تا بعد بتوانند آنها را به عنوان مواد غذایی استفاده کنند. گذشته از وحشتی که فیلم با خودش دارد طنزی هم در خودش نهفته است که بر جذابیت فیلم می افزاید. مانند زمانی که یکی از این موجودات عجیب سعی می کند دختری را در رستوران فریب بدهد.

بازدید کنندگان (1979) – جولیو پارادیزی

The-Visitor-1979.jpg

این فیلم بزرگترین و شناخته شده ترین فیلم جولیوپارادیز، کارگردان ایتالیاییاست. در این فیلم تصویری از یک کودک انسانی به اسم کتی نشان داده می شود که قدرت های عجیب و غریبی دارد می تواند نیروهای شیطانی را فرا بخواند و پرندگان را احضار کند. شاید بتوان گفت این زیربنای فیلم های ترسناک دهه بعد است از جمله بچه رزماری و جن گیر که بعد از این فیلم نشانه هایی را در خودشان دارند.

تم مذهبی و نفوذ به رویاهای عجیب و غریب چیزهایی هستند که اطمینان می یابد که تماشاگران دهه 70 فیلم های علمی تخیلی شاهد فیلمی متفاوت و عجیب و غریب بودند.

طعمه (1977) - نورمن جی وارن

Prey-1977.jpg

بیگانه ای به نام کاتور در قالب انسان به زمین می آید، و با یک زوج در حومه انگلیس برخورد می کند. این چهارمین فیلم سینمایی به کارگردانی نورمن جی وارن است که بهترین و شناخته شده ترین کارش می باشد بیشتر از اینکه عجیب و غریب بودن این فیلم از مایه های ترس و وحشت باشد در رابطه وله آمیزی که این موجود بیگانه در رابطه با انسانها دارد.

گذشته از جلوه های تصویری ویژه ای که در فیلم داد می زند طعمه یک فیلم عجیب و غریب و نه لذت بخش است. این فیلم یک محصول از زمانی  است که احمقانه ترین ایده ها هم می توانستند تبدیل به فیلم شوند.

آلودگی (1980) – لوئیجی کوززی

Alien-Contamination.jpg

یک فضانورد به ماموری دولتی و یک بازرس کمک می کند تا منبع هاگهای اسرارآمیز بیگانه را پیدا کنند.

آلودگی تنها فیلم در این لیست است که توانسته بخش فیلم های ویدئویی انگلستان جای برای خودش باز کند. اما دیدین آن امروز بیشتر می تواند برای تماشاگر تداعی گر یک تریلر جاسوسی باشد تا یک تریلر ترسناک و وحشت.

این فیلم با یک کشتی به ظاهر رها شده در بندر نیویورک آغاز می شود. هنگامی که پلیس آن را پیدا می کنند متوجه می شوند که خدمه آنبه طرز وحشیانه مثله شده اند و برخی از اشیاء درخشان مانند تخم مرغ خودنمایی می کنند در ادامه کشفیات از این کشتی اشیایی با مایع سبز نیز پیدا می شود که احتمال می رود بر اثر آن خدمه به آن روز در آمده اند.

ارتباط بین تخم مرغ و یک مامور نگون بخت از مریخ، فیلم را پیش می برد. آخرین بازمانده عضو خدمه از مریخ ماموریت دارد تا یک کارآگاه پلیس، و یک سرهنگ ارتش را دریافتن راز و منبع تخم مرغ ها یاری کند.

این فیلم احتمالا در تاریخ سینما شبیه صحنه ای است که کسی از ترس در حمام را بکوبد و فریاد بزند: "کمک، کمک من اینجا ... یک تخم مرغ پیدا کردم!!!"

در زیر پوست (2013) - جاناتان گلیزر

Under-the-Skin-2013.jpg

«اسکارلت جوهانسون» در نقش زنی تماشایی و چشم نواز با لهجه ی لندنی ظاهر می شود که کلاه گیس سیاه رنگ به سر گذاشته و کتی از خز تقلبی به تن دارد و افراد منزوی و تنها، می‌خوارگانی را که از این نوشگاه راهی نوشگاه بعدی می شوند و کسانی را که در جاده منتظر سواری مجانی هستند را در شهر گلسگاو در اسکاتلند و حومه ی آن سوار اتومبیل خود می کند.

آنچه این زن بر سر این مردان می آورد و دلیل آن، به شکل یک معما با پاسخی واضح در پرده می ماند. زن، که به تازگی شکل انسانی به خود گرفته است، از جایی دیگر می آید. او یک موجود فضایی است

بد مزه (1987) – پیتر جکسون

یک فیلم در سبک علمی–تخیلی و کمدی ترسناک به کارگردانی پیتر جکسون است که در سال ۱۹۸۷ منتشر شد.

Bad-Taste-1987.jpg

جکسون در 22 سالگی در تدارک فیلمی ماجرایی بر آمد که زندگی اش را تغییر داد. این فیلم بدمزه نام داشت که همچون دیگر آثار جکسون آماتوری و با بودجه ای اندک ساخته شد و بازیگرانش دوستان و اهالی محل بودند. خود جکسون در فیلم تقریبا همه کار کرد : تهیه ، کارگردانی ، فیلم برداری و بازی در چند نقش. جکسون و دوستانش برای تکمیل این فیلم چهار سال وقت صرف کردند. طرحی که در ابتدا حکم شوخی را داشت برای جکسون و دوستانش حکم یک فیلم مهم را پیدا کرد. یکی از دوستان جکسون که در صنعت فیلم کار می کرد ، او را متقاعد کرد که این طرح دورنمای تجاری خوبی دارد و کمک کرد که فیلم در جشنواره کن نمایش داده شود. فیلم در کن با استقبال رو به رو شد. چندی بعد فیلم به دلیل طنز غریب و استفاده فراوان از جلوه های ویژه تبدیل به اثری متمایز شد. برخی از این جلوه ها واقع گرایانه بودند و برخی با وجود آنکه آشکارا غیر حرفه ای بودند با مزه جلوه کردند. پس از موفقیت نسبی بدمزه جکسون در مقام کارگردان خود را شناساند.

مردی که به زمین سقوط کرد (1976) - نیکلاس روگ

Man-Who-Fell-To-Earth-David-Bowie.jpg

بیگانه‌ای از سیاره‌ای دیگر در نیو مکزیکو فرود می‌آید. او با فروش حلقه‌های انگشتری از جواهرات مختلف، سرمایه مختصری فراهم می‌کند. او طرح‌هایش را برای نُه اختراع که صنعت ارتباطات را متحول خواهد کرد، نشان می‌دهد و توافق می‌کند وکیلی بر شرکتش نظارت کند. رفته رفته افراد متوجه می شوند که او موجودی عجیب و غریب است و متابولیسم غیرانسانی دارد. وی اقرار می‌کند که به زمین آمده، چون نژادی به خاطر کمبود آب در حال از بین رفتن است و او یک برنامه فضائی را برای بازگشت نزد همسر و فرزندانش طراحی کرده است؛ اما وی کمی پیش از بازگشت به سیاره اش، توسط گروهی گنگستر ربوده می‌شود. آنان برای تعیین هویت اش او را در معرض آزمایش‌های دردناکی قرار می‌دهند که باعث می‌شود قدرت‌هایش را از دست بدهد.

حمله به محله (2011) - جو کورنیش

Attack-the-Block-2011.jpg

گروهی از جوانهای سرخوش خیابانی در یک شب هنگام ایجاد مزاحمت برای یک پرستار ، متوجه اتفاقاتی در آسمان می شوند و سپس یک شی از آسمان به شدت به سقف ماشین برخورد می کند. لاتهای خیابان هم برای پی بردن به موضوع به محل می روند و مشاهده می کنند که درون ماشین یک موجود فضایی مرده است! بنابراین آنها تصمیم می گیرند تا لاشه این موجود را به عنوان یادگاری پیش خود نگه دارند اما بزودی تعدادی دیگری از فضایی ها به آنجا می آیند.

شب از سرخی (1986) - فرد دکر

Night-of-the-Creeps-1986.jpg

انگلی بیگانه از طریق دهان وارد مغز انسانها شده و آنها را تبدیل به یک زامبی قاتل می کند. چند نوجوان تصمیم می گیرند با این موجودات مبارزه کنند…شب از سرخی در یک سفینه فضایی آغاز می شود. و اولین قربانی اش یک دانشجو است که انگل وارد مغزش می شود.

بخشی از عجیب و غریب بودن این فیلم ترکیب استعاره های مختلف ژانرهای فیلم های زامبی، بددهن، و کالجی است. روایت فیلم ممکن است کاملا بی ربط به نظر برسد اما این تنها راهی است که فیلم می تواند واقعی جلوه کند.

Terrorvision- 1986 - نیکولا تد

TerrorVision-1986.jpg

یک بیگانه جهش یافته زشت در قالب هیولایی گرسنه زمین را محلی برای دفع زباله های سیاره اش انتخاب می کند و در حانه یک خانواده آمریکایی مشتقر می شود. این خانواده از دختری کله شق و پسری به نام تدی و پدر و مادری که همیشه با آنها جر و بحث می کنند تشکیل شده است. پسر خانواده برای اولین بار متوجه حضور این موجود بیگانه با صداهایی عجیب و غریبی که می شنود می شود. هنگامی که هیولایی گرسنه شروع به فعالیت در خانه می کند پسر برای متوقف کردنش دست به کار می شود.

منطقه 9 (2009) - نیل بلومکمپ

district-9.jpg

در فیلم افسانه علمی منطقه 9 جمعیتی از موجودات فضائی راه گم کرده، به شهروندان درجه دوم کره زمین تبدیل می شوند این فیلم تخیلی علمی حادثه ای، حاصل همکاری پیتر جکسن، کارگردان خداوندگار حلقه ها با کارگردان نیل بلومکمپ، که در این نخستین کار بلندش، تماشاگر را به زادگاهش ژوهانسبرگ می برد تا زندگی حقیرانه در مخروبه های شهرکهای تبعیض و فقر را به نمایش بگذارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن