دوشنبه, 23 آبان 1401 15:18

آیا سخنگوی وزارت خارجه از رعنا رحیم‌پور برای بازگشت به ایران دعوت می‌کند؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آیا سخنگوی وزارت خارجه از رعنا رحیم‌پور برای بازگشت به ایران دعوت می‌کند؟ آیا سخنگوی وزارت خارجه از رعنا رحیم‌پور برای بازگشت به ایران دعوت می‌کند؟

سی و یک نما - از فایل صوتی لو رفته رعنا رحیم‌پور مجری شبکه بی بی سی تا واکنش او به این اتفاق و حواشی آن و حالا آنچه امروز سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید! اتفاقاتی که تجزیه و تحلیل آن چندان ساده به‌نظر نمی‌رسد. رحیم‌پور همه را "سپاهی" می‌نامد و با ایران خداحافطی می‌کند اما عکس او با پرچم جمهوری اسلامی به همراه فرزندش منتشر می‌شود.

آیا قرار است رعنا رحیم‌پور را در آینده به‌عنوان یک مجری گفتگو محور تلویزیون ببینیم در برابر تمام روزنامه‌نگاران و مجریانی که در سال‌های اخیر به شبکه‌های خارج از کشور و مخالف حکومت پیوستند؟

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز در نشست خبری، درباره امکان بازگشت رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC که از سوی ایران اینترنشنال تهدید شده بود، گفت: اگر او بخواهد به ایران بازگردد این امکان وجود دارد و شهروندان ایرانی برای بازگشت به ایران هیچ ممنوعیتی ندارند.

وی افزود: هر فردی که علاقه‌مند به سفر به ایران است این تسهیلات برایش فراهم است مگر آن‌هایی که جرمی در ارتباط با ایران مرتکب شده باشند که باید پاسخگوی جرم خود باشند. هیچ شهروندی برای سفر و بازگشت به ایران با ممنوعیت مواجه نیست.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته فایل صوتی از تماس تلفنی از رعنا رحیم‌پور مجری شبکه BBC با مادرش منتشر شد که در آن به افشای برنامه شبکه ایران اینترنشنال برای تجزیه ایران و همچنین دستورکار این شبکه برای گفت‌وگو با رهبران احزاب و گروهک‌های جدایی‌طلب می‌پرداخت.

بعد از آنکه اصالت این فایل صوتی از سوی خانم رحیم‌پور تأیید شد، شبکه اینترنشنال در گزارشی به بی‌بی‌سی و خبرنگار‌ان آن تاخت و آنها را تلویحاً عمال نظام معرفی کرد! هجمه‌ها علیه مجری بی‌بی‌سی تاحدی بود که صفحه اینستاگرام و توئیتر خود را پاک کرد و از کار خبرنگاری اعلام کناره‌گیری کرد.

با توجه به وابستگی مالی شبکه اینترنشنال به دستگاه اطلاعاتی سعودی و ماجرای قتل جمال خاشقچی که یکی از دلایل آن فاش کردن منبع مالی شبکه ایران اینترنشنال بود، حذف فیزیکی و یا هر اتفاقی برای رعنا رحیم‌پور از سوی پشت‌پرده این شبکه محتمل است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید