چهارشنبه, 19 آبان 1395 11:32

چیزی که دنیا می دانست اما می ترسید به زبان بیاورد، رای خاموش/ ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چیزی که دنیا می دانست اما می ترسید به زبان بیاورد، رای خاموش/ ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شد چیزی که دنیا می دانست اما می ترسید به زبان بیاورد / ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شد

سی و یک نما- گرچه همه ی رسانه ها ی غربی و همینطور نظر سنجی ها نشان می داد که شانس بالای مستاجر جدید کاخ سفید شدن از آن هیلاری کلینتون باشد اما در چند روز اخیر تردید ها برای این باور به اوج رسیده بود و حتی در چهره ی هیلاری کلینتون می شد خستگی و نگرانی را دید.انگار همه فهمیده بودند که شاید ترامپ شگفتی ساز این مبارزه باشد اما هیچکس جرات ابراز آن را نداشت.

 


ترامپ پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد آن هم با رای الکترال بالای 278 که این آینده آمریکا و جهان را زیر سوال می برد و هیچکس نمی تواند آینده را پیش بینی کند.آیا این انتخاب برای شهروندان آمریکائی ، انتخاب بد از بدتر بود؟ترامپ در حالی وارد ستادش شد که حالتی بغض گونه چهره اش را فراگرفته. او سخنرانی را آغاز کرد که نرم تر از دوران تبلیغاتش بودو گفت که هیلاری به او زنگ زده و پیروزی اش را تبریک گفته است. او گفت که از هیلاری به خاطر تلاش ها و خدماتش به آمریکا سپاسگزار است.

بدین ترتیب، بر خلاف همه پیش بینی ها، دونالد ترامپ جمهوریخواه، چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد.

بررسی های اولیه نشان می دهد اکثر جوانان به هیلاری کلینتون رأی داده اند ولی میانسالان و کهنسالان بیشتر به جمهوریخواهان متمایل بودند.

نه تنها سیاستمداران و تاجران حامی کلینتون، حتی سلیبریتی ها ، ستارگان هالیوود و  ورزشکاران نیز نتوانستند در این انتخاب به هیلاری کلینتون کمک کنند و به قول  منتقدان سیاسی ترامپ رای مردم عامی و رائی کارگری بود. رای های خاموش

ستادانتخاباتی هیلاری کلینتون نیز با خداحافظی رئیس ستاد او از کسانی که برای جشن پیروزی تجمع کرده بودند، بعد از اعلام غیر رسمی برتری ترامپ کمپین را  تخلیه کردند. و بر عکس جشن های پیروزی در ستاد ترامپ آغاز شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید