پنج شنبه, 10 اسفند 1402 16:02

وزارت خارجه خبر داد: در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت معین هستیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزارت خارجه خبر داد: در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت معین هستیم وزارت خارجه خبر داد: در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت معین هستیم سی و یک نما

سی و یک نما - عبدالله سهرابی معاون وزیرخارجه و مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خبر داد که در رابطه با معین با توجه به این که نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد به موضوع نگاه جذب حداکثری است در حال تدارک و برنامه ریزی این موضوع با نهادهای مختلف هستیم و اخبار خوبی در پیش است. هم درمورد معین و هم در مورد افراد دیگر ما دنبال این هستیم که جذب حداکثری داشته باشیم.

سهرابی، دستیار وزیر و مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان اعلام کرد که در حال برنامه ریزی برای بازگشت معین هستند و توضیح داد هیچ کسی به یک ایرانی نمی تواند بگوید به ایران نیا، کسی ممنوع الورود نیست.

- در رابطه با ایشان با توجه به این که نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد به موضوع نگاه جذب حداکثری است در حال تدارک و برنامه ریزی این موضوع با نهادهای مختلف هستیم و اخبار خوبی در پیش است. هم درمورد معین و هم در مورد افراد دیگر ما دنبال این هستیم که جذب حداکثری داشته باشیم.

- یعنی معین هم در سامانه پرسمان استعلام کند و بگویند مشکلی نداری می تواند به ایران بیاید ؟

- اگر مشکل نداشته باشد بله. هیچ کسی به یک ایرانی نمی تواند بگوید به ایران نیا، کسی ممنوع الورود نیست. من خواهش می کنم ایرانیان با سفارتخانه ها و نمایندگی های کشورمان در ۱۴۰ نقطه دنیا در ارتباط باشند. ما ۲۴ ساعته در حال پاسخ گویی هستیم شاید هنوز به نقطه مطلوب نرسیده باشیم. کسانی که به ما مراجعه کرده باشند یا ما آن ها را پیدا کرده باشیم می توانند گواهی دهند که خدمات ما در چه سطحی بوده و نوع نگاه ما چگونه است. این نوع نگاه در راستای نگاه آقای رئیس جمهور و وزیر امورخارجه است که بحث تغییر ادراک را داشتند. در هر سفر آقای رئیس جمهور و وزیر خارجه این مسائل در نشست با ایرانیان عزیز خارج از کشور مطرح می شود. خود من هم به دستور وزیر امورخارجه سفرهایی دارم تا این مشکلات را حل کنیم. ایرانیان وقتی از نزدیک با ما حرف می زنند نظرشان عوض می شود. الان درصد قابل توجهی از جامعه مخاطب ما در وضعیت غبار سال قبل هستند و هنوز غبار به صورت کامل کنار نرفته است و متاسفانه امپراتوری رسانه ای صهیونیستی و معاند تاثیرات سویی داشته اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید