جمعه, 30 تیر 1396 18:53

شماره صد و چهل و پنجم چند تکه حرف علی بحرینی/ آقای وزیر، داشتیم؟ / جانم به اول مارکت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علی بحرینی (سی و یک نما ) - جانم به "اول مارکت"! پول دارند و دلشان می آید که خرج کنند! با دادن هدایای ویژه به هنرمندان، برای افتتاحیه فیلم "ساعت ۵عصر" کولاک کردند! کشاندن آن همه هنرمند درجه یک، به مراسم نمایش این فیلم اتفاق بی نظیری بود. دست "اول مارکت" درد نکند!

 

یک : امیر تتلو وارد بازی خطرناکی شده است. ورود به حوزه مسائل ناموسی با دلقک بازی های دوران انتخابات تفاوت اساسی دارد! بگو مگوهای مجازی، رفته رفته مقدمه ای می شود برای درگیری های واقعی. یادمان نرود که در جامعه عصبی ما بین کتک کاری با چاقوکشی و قتل فاصله چندانی وجود ندارد. اگر اتفاق تلخی بیفتد، قبل از تتلو باید یقه آنهایی را گرفت که به او القا کرده اند پشتش به کوه است و می تواند با هر کسی گلاویز شود.
دو : حسن فتحی در تمام سالهایی که فعالیت کرده، کارگردانی متعهد بوده و در اغلب آثارش می توان تعهد او به تاریخ و سیاست ایران معاصر و همین طور ادبیات و فرهنگ کشورمان را به وضوح احساس کرد. به همین دلیل مقایسه "عاشقانه" که سریالی تاریخ مصرف دار و تک بعدی است با "شهرزاد" از بیخ و بن ایراد دارد. نمی دانم چرا بعضی ها، عاشق مقایسه کردن هستند!
سه : حسین فریدون را بازداشت کردند برای تخریب رئیس جمهور! اما این ترفندها قدیمی شده و نه تنها به ضرر حسن روحانی تمام نشد، بلکه مردم آنرا اتفاقی برای اثبات مظلومیت او دانستند!
چهار : آغاز لیگ برتر از پنجم مرداد و بازیکنانی که با هدف حضور در جام جهانی می خواهند ستاره تیم خودشان باشند. لیگ خوبی در راه است. امسال علاوه بر پرسپولیس و استقلال، باید سپاهان را هم جدی گرفت. به تراکتورسازی خوش بین نیستم اما حسم می گوید صنعت نفت آبادان پدیده لیگ برتر خواهد شد.
پنج : وزیر ارشاد گفته: "از نظر ما فیلم‌ها یا مجوز می‌گیرند یا نمی‌گیرند و چیزی به نام توقیف در سینما نداریم"! آقای وزیر، داشتیم؟! بازی با کلمات آنهم برابر سینماگرانی که خودشان "بازی کردن" و "بازی دادن" را از همه بهتر بلدند؟ من، مثل شما "واژه شناس" نیستم و ساده می گویم: اکران نشدن فیلم ها، پدر سینما را درمی آورد. حالا شما روی این مصیبت هر اسمی که می خواهید بگذارید!
شش : سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر. تبریک به همه آنهایی که دختر ایران هستند، حتی اگر ۹۰ساله باشند!
هفت : چند تیتر برای چند نفر/ مریم میرزاخانی: لعنت به دو دوتا چهارتای زندگی/ خسرو شکیبایی: ماندگارتر از همیشه/ حبیب الله کاسه ساز: روحت شاد؛ آرام بخواب، تهیه کننده آرام سینما/ حمید درخشان: سرمربی تیم نفت، بله درست خواندید!/ احمد جنتی: دبیر دائمی شورای نگهبان!/ سردار آزمون: درود به شرفت پسر.
هشت : حق داریم دیگران را دوست داشته باشیم و یا از آنها متنفر باشیم! اما حق نداریم یک نفر را آنطور که خودمان علاقه داریم تغییر بدهیم و سپس دوستش داشته باشیم! تصویر واقعی مریم میرزاخانی، همان تصویری است که رئیس جمهور ایران در اینستاگرامش منتشر کرد و بابتش از طرف افراطی ها نکوهش شد.
نه : مهم ترین اتفاق هفته آینده؛ چهارساله شدن صفحه من در فیس بوک! خودشیفتگی را که دارید؟
ده : اصولگرایان نتوانستند گزینه موردنظرشان را به عنوان رئیس جمهور به مردم تحمیل کنند اما توانستند اسباب آشتی کنان بهنوش بختیاری و امیر تتلو را فراهم سازند! چه دستاورد بزرگی!
* استقبال شما از "چند تکه حرف" جمعه پیش فوق العاده بود. ممنون که تکرارش می کنید!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید