سه شنبه, 21 بهمن 1399 15:17

ماری ویلسون خواننده و از پایه‌گذاران گروه موسیقی سوپریمز درگذشت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ماری ویلسون خواننده و از پایه‌گذاران گروه موسیقی سوپریمز درگذشت ماری ویلسون خواننده و از پایه‌گذاران گروه موسیقی سوپریمز درگذشت

سی و یک نما - مری ویلسون، خواننده و بنیانگذار گروه موسیقی موتاون سوپریمز در سن 76 سالگی در لاس وگاس، نوادا درگذشت.

 ماری ویلسون متولد ششم مارس 1944 خواننده اهل ایالات متحده آمریکا و از پایه‌گذاران گروه سوپریمزدر سن 76 سالگی در لاس وگاس، نوادا چشم از جهان فروبست.

ماری ویلسون به همراه دیانا راس و فلورانس بالارد یکی از پرفروش ترین گروه های دخترانه موسیقی در جهان هستند که همچنان برای طرفدارن بیشمار خود الهام بخش هستند.

ماری ویلسون، دیانا راس و فلورانس بالارد در سال 1959 در دوران تحصیل خود در دیترویت یک گروه موسیقی آوازی دخترانه آمریکایی تشکیل دادند که به پریمِتِز شهرت یافت. در 1961 گروه با شرکت موتاون رکورد قراردادی بست و نام خود را به سوپریمز تغییر داد. در 1967 گروه نام خود را به دایانا راس و سوپریمز تغییر داد. دایانا در 1970 گروه سوپریمز را ترک کرد و فعالیت خود را به صورت انفرادی پی گرفت.

سوپریمز در سبک‌های سول، آر اند بی و دو-وپ فعالیت می‌کرد. این گروه در دهه ۱۹۶۰ به‌عنوان پروژه اصلی موتاون رکوردز شناخته می‌شد و با ۱۲ تک‌آهنگ در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد، موفق‌ترین گروه آوازی تاریخ ایالات متحده به‌شمار می‌رود.

موسیقی موتاون به سبب ملودی‌های درخشان و ترجیع‌بندهای بسیار جذابش بلافاصله شناخته می‌شود و از دیگر موسیقی‌ها متمایز است. روح موتاون در کالبد بری گوردی که اکنون در ۸۹ سالگی به سر می‌برد، متبلور شده است. البته اکنون موتاون دیگر شرکت مستقلی نیست، بلکه بخشی از موسسه یونیورسال رکوردز به شمار می‌آید. نام موتاون برگرفته از درآمیختگی صنعت و جامعه در شهر دیترویت است و به موتور تاون(شهر ماشین) که لقب این شهر بود اشاره دارد. گوردی پیش از پایه‌گذاری این موسسه، در خط‌ تولید کارخانه ماشین‌سازی لینکلن مرکوری کار می‌کرد. او شرکتش را در یک ساختمان بسیار معمولی دو طبقه در بلوار وست گراند، پلاک ۲۶۴۸ بنا نهاد و نامی که برای دفترش برگزید هیتزویل یو‌اس‌آ(شهر آهنگ‌های پرطرفدار آمریکا) بود.

ماری ویلسون دو زندگینامه نوشت: «دختر درام: زندگی من به عنوان یک سوپریمز» و «ایمان سوپریم: روزی ما با هم خواهیم بود».

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید