چهارشنبه, 04 تیر 1399 04:15

مرگ یکی دیگر از خوانندگان «کی- پاپ» کره جنوبی را شوکه کرد / خودکشی های مرموز دراوج جوانی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سی و یک نما – اولین بار نیست که در چند سال اخیر این اتفاق می افتد. جوانان (پاپ کره ای) که بین بیست و سه تا بیست هشت سالگی خودکشی می کنند و یا علت مرگشان هرگز مشخص نمی شود. جوان های پولسازی که نه خوشحالند و نه پولدار، انگار که به بردگی گرفته شده اند.


پاپ کره‌ای (K-pop) ٰژانری از موسیقی پاپ است که منشا ان کره جنوبی است. شکل مدرن پاپ کره‌ای به اوائل دهه ۱۹۹۰ بازمی‌گردد و این اصطلاح در دهه ۲۰۰۰ رایج شد. این اصطلاح گرچه به طور کلی به معنای «موسیقی پاپ» درون کره جنوبی است، اما اغلب به معنایی دقیق‌تر به معنای شکلی مدرن از موسیقی کره جنوبی است که از انواع سبک‌ها و ژانرهای موسیقی در سراسر دنیا از راک، جاز و گاسپل گرفته تا هیپ‌هاپ و فولک و کانتری و موسیقی کلاسیک تاثیر می‌گیرد و در عین حال ریشه در موسیقی سنتی کره دارد.
بر اساس خبری که در گاردین منتشر شده است، در سال‌های اخیر برخی از چهره‌های مشهور دنیای کی‌پاپ در جوانی از دنیا رفته‌اند. از جمله می توان به «آن سو جین» اشاره کرد که در سال ۲۰۱۵ در اثر پایین افتادن از ساختمانی ۱۰ طبقه کشته شد.«کیم جونگ هیون» سال ۲۰۱۷ خودکشی کرد. در سال ۲۰۱۹ نیز دو خواننده مشهور به فاصله کوتاهی دست به خودکشی زدند.
دسامبر ۲۰۱۹ نیز خواننده دیگری به نام «چا این‌ها» در ۲۷ سالگی ناگهان از دنیا رفت. دلیل مرگ او هم اعلام نشده است.
«چویی جین‌ری » با نام هنری «سولی» مدل اهل کره جنوبی بود. خودکشی سولی یکی از جنجالی ترین خودکشی ها بین خوانندگان حوان کره ای بود.
او در آغاز به عنوان یک بازیگر کودک با بازی در نقش شاهزاده سئون‌هوا از شیلا (ملکه سئونهوا) در سریال درام افسانه سودانگ شناخته شد. در سال ۲۰۰۹ سولی به عنوان عضو گروه دخترانهٔ اف (اکس) وارد دنیای موسیقی شد. او در سال ۲۰۱۵ این گروه را ترک کرد تا به کار بازیگری بپردازد. پس از یک وقفهٔ سه ساله، سولی کار موسیقی خود را با همکاری با دین در تک‌آهنگ «یک‌روزه» در سال ۲۰۱۸ از سر گرفت. فعالیت انفرادی او در صنعت موسیقی در ژوئن ۲۰۱۹ و با تک‌آهنگ «دیو» آغاز شد.
سولی افسردگی بسیار شدیدی داشت. او در صفحه ی اینستاگرام خود نظرات مخربی دریافت می کرد. از جمله مسائلی که باعث حمله ی بسیاری از کاربران به او شده بود، گذاشتن عکس هایی مغایر با فرهنگ کره بود. یک روز قبل از مرگ، او در صفحه اینستاگرام شخصی اش عکسی از خود منتشر کرد که چهره اش را با حالت گریان نشان می‌داد. پیکر او در ۱۴ اکتبر سال ۲۰۱۹ در خانه‌اش پیدا شد. دلیل مرگ او خودکشی اعلام شد. به گفته ی پلیس کره جنوبی: سولی یک روز قبل از خودکشی با مدیر برنامه های خود تماس تلفنی گرفته و مدیر برنامه‌هایش می‌گوید که احساس عجیبی در صدای او بود و به همین دلیل نگران می شود و روز بعد به خانه سولی می‌رود وبا پیکر بی‌جان او را رو به رو می شود.
یک ماه پس از خودکشی سولی، دوست صمیمی او، «گو هارا» نیز خودکشی می کند. گو هارا خواننده ، بازیگر و دنسر بود. اوکه با بازی در نقش «چوی دا هی» در مجموعه تلویزیونی «شکارچی شهر» شناخته شده بود، بعد ا عضو گروه کارا شد.
چا خواننده ی جوان که عضو گروه پاپ کره‌ای Surprise U بود و در حرفه‌ بازیگری‌ هم داشت به شهرت می‌رسید، نیز در خانه‌اش مرده یافت شد.
چا (که نام واقعی‌اش لی جائه-هو بود) اخیرا به دنیای بازیگری وارد شده و در فیلم کوتاه «تو در اعماق من» و درام تلویزیونی «عشق با خطاها» نقش‌آفرینی کرده بود.
چا سومین ستاره پاپ کره‌ای که در ماه‌های اخیر مرگ ناگهانی‌شان اعلام می‌شود.

در تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۷،جونگ هیون وارد آپارتمانی که در جنوب شرقی سئول برای دو روز اجاره کرده بود شد. در همان روز، ساعت ۴:۴۲ بعد از ظهر، خواهر بزرگتر جونگ هیون، با اورژانس تماس گرفت و گزارش داد که معتقد است که برادرش قصد خودکشی دارد، زیرا او چندین کلمه مانند «آخرین خداحافظی» و «بگو خوب عمل کردم» را برای او ارسال کرده‌است.
کیم جونگ هیون، وکالیست اصلی و خوش صدای شاینی در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ خودکشی کرد و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت شد. مرگ او بر اثر تنفس گاز کربن مونو اکسید بوده‌است و آخرین پیامی که او به خواهر خود قبل از خودکشی ارسال کرده‌است این بود: «زندگی تا الان برام خیلی سخت بوده، به همه بگو که من سخت کار کردم. این آخرین حرف من است                                                                                                                                     

                                                                      pop.jpg  

مرگ وی جامعهٔ هنری کشور کره را در شوک بزرگی فرو برد و به دنبال آن فشارهای زیادی بر دولت وارد شد تا به سلامت روانی هنرمندان اهمیت بیشتری دهند.
جونگ هیون حدود ساعت ۶:۱۰ بعد از ظهر در آپارتمانی که اجاره کرده بود توسط پلیس و امدادگران بیهوش پیدا شد.وی بلافاصله در وضعیت ایست قلبی به بیمارستان دانشگاه کونکوک منتقل شد و تحت درمان CPR اورژانس قرار گرفت. با این حال، او نتوانست دوباره هشیاری خود را بازیابی کند و در حدود ساعت ۶:۳۲ بعد از ظهر در سن ۲۷ سالگی در بیمارستان درگذشت. طبق گزارش پزشک پلیس، وی در اثر استنشاق گازهای سمی یا دود جان خود را از دست داده‌است. زیرا در هنگام رسیدن به آپارتمان، خاکستر زغال سنگ سوخته شده را روی یک تابه کشف کردند. پلیس اظهار داشت که بنا به درخواست خانواده جونگ هیون، کالبدشکافی انجام نمی‌شود و آنها مرگ وی را خودکشی احتمالی و نه حتمی اعلام کردند
روز گذشته دوباره یک شوک به جامعه ی هنری و کی پاپ کره جنوبی وارد شد . «کیم جئونگ هوان» با نام هنری« یوهان » خواننده موفق کی-پاپ در سن بیست و هشت سالگی درگذشت.
وی در سال ۲۰۱۷ به گروه KJ پیوست ، سپس به گروه TST ) Top Secret) رفت تا یکی از موفق‌ترین گروه‌های موسیقی کره با او شکل بگیرد.
او ستاره این گروه موسیقی K-pop کره ای بود. مرگ وی جامعهٔ هنری کشور کره را بار دیگر منقلب کرد.
علی رغم مرگ مرموز و ناگهانی این خواننده، خانواده یوهان اعلام کرده اند که مایل هستند علت مرگ یوهان رسانه ای نشود.
یوهان در روزهای گذشته فعالیت های معمولی خود را در صفحات مجازی پیش گرفته بود و نشانی از رفتارهایی که منجر به پایان زندگی اش شود مشاهده نشده بود. از این جهت، احتمال خودکشی یوهان از نظر طرفدارانش خیلی کم است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید