معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

سی و یک نما_ جشنواره تلویزیونی جام جم برگزیدگانش را شناخت.
به گزارش ستاد خبری جشنواره تلویزیونی جام جم، مراسم اختتامیه جشنواره تلویزیونی جام جم همزمان با میلاد مسعود حضرت فاطمه سلام الله علیها با تجلیل از پیشکسوتان عرصه تلویزیون سینما و اعلام اسامی هنرمندان و برنامه سازان تلویزیون به کار خود پایان داد.

در این مراسم که  در مرکز همایش های صداوسیمای جمهوری اسلامی برگزار شد از اسماعیل شنگله و داوود میرباقری به خاطر سال ها تلاش در عرصه تلویزیون تجلیل شد.

دکتر علی عسگری رییس رسانه ملی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم در سخنانی به نقش تلویزیون در دنیای امروز اشاره کرد وگفت: با توجه به تمامی هجمه هایی که امروز علیه جمهوری اسلامی می شود شما برنامه سازان وظیفه  خطیری برعهده دارید.

وی در ادامه تاکید کرد: برای رسیدن به یک برنامه خوب باید سه ضلع مثلث طلایی تولید؛ یعنی هدف گذاری، پژوهش و تحقیق و زیبایی شناسی در کنار هم قرار گیرند.

رئیس رسانه ملی با قدردانی از بدنه تولید خاطرنشان شد:بعد از مدت ها سریال سازی به ریل اصلی خود بازگشته ،به طوری که مدت هاست هر شب سه سریال جدید روی آنتن می رود.

دکتر عسگری با ابراز خشنودی از بازگشت تولید سریال های فاخر به سیما گفت:بعد از سال ها ساخت دو سریال فاخر سلمان و حضرت موسی با حضور بزرگان این عرصه آغاز شده است.امیدواریم با شروع ساخت این آثار بار دیگر سیمای جمهوری اسلامی بتواند در ابعاد ملی و جهانی موفق شود.

دکتر میرباقری معاون سیما دیگر سخرنان مراسم با ارایه گزارشی از فعالیت های تلویزیون بر مخاطب محوری این رسانه تاکید کرد و گفت: رسانه ملی با بیش از ۵۰ شبکه ملی و استانی برای تمامی مردم کشور پهناورمان اعم از زن و مرد در همه سنین برنامه دارد.

وی با اشاره به شبکه های ملی و تخصصی تلویزیون تاکید کرد: علاقمندان به شبکه های ملی می توانند به صورت ۲۴ ساعته برنامه های متناسب با علایق خود را دنبال کنند.

دکتر میرباقری اضافه کرد:  رسانه ملی علاوه بر برنامه های متنوع و سرگرم کننده،شبکه های تخصصی برنامه های سلامت محور،مستند، معارفی و ورزشی خود را برای علاقمندان روی آنتن می برند.

معاون سیما در مراسم اختتامیه  جشنواره تلویزیونی جام جم   یاداور شد: براساس نظرسنجی ها ۸۴درصد از مردم‌ایران روزانه ۳ساعت ۲۰ دقیقه تلویزیون نگاه می کنند.

وی در ادامه از دولت مردان در تمامی قوا خواست تا   سعه صدر داشته باشند و اجازه دهند تا  برنامه سازان مطالبات مردم را در رسانه خودشان دنبال کنند. وی افزود: اگر مسئولان آستانه تحمل خود را بالا برند ،این اخلاق حسنه به جامعه نیز تسری پیدا می کند.

دکتر میرباقری همچنین با اشاره به کمبود بودجه  رسانه ملی   تاکید کرد: اگر همین بودجه اندک  به صورت کامل در اختیار رسانه قرار گیرد ،همکاران ما می توانند برنامه سازی کنند.

معاون سیما در ادامه از رئیس رسانه ملی  و دیگر معاونان مالی و فنی  خواست تا همچنان پشتیبان بخش تولید باشند و از همکاران خود در بخش تولید خواست بدون توجه به کمبودها خلاقیت و نوآوری را به خدمت بگیرند و همچنان کارهای فاخر و ارزشمند برای مردم کشورمان تولید نمایند.

اسامی برندگان در هر بخش به ترتیب عبارت است از:

بخش سریال

جایزه ویژه سریال؛ سروش صحت

بهترین تهیه کنندگی؛ محمدرضا شفیعی سریال «کیمیا» (شبکه دو)

بهترین کارگردانی؛ عزیزالله حمید نژاد «چرخ فلک» (شبکه یک)

بهترین نویسندگی؛علیرضا طالب زاده سریال «چرخ فلک» (شبکه یک)

بهترین بازیگر زن؛بهناز جعفری برای «زیر پای مادر» و «چرخ فلک» (شبکه یک)

بهترین بازیگر مرد؛فرهاد آئیش سریال «پرده نشین» (شبکه یک) و سریال «دیوار به دیوار» (شبکه سه)

 

بخش مستند

بهترین فیلم مستند؛آرش لاهوتی برای «آبی کمرنگ» (شبکه مستند)

بهترین مجموعه مستند تلویزیونی؛ سید مازیار هاشمی برای «دکوپاژ» (شبکه افق)

بهترین کارگردانی؛ فتح الله امیری و نیما عسگری «محیط بان و پلنگ» (شبکه جام جم)

محمد کارت برای «آوانتاژ» (شبکه مستند)

بهترین پژوهش؛ محمد مقدم برای «ایران در سپیده دم»(شبکه یک)

جایزه ویژه مستند؛ موسی جابری برای «اقلیم» (شبکه سه)

بخش پویا نمایی

طراحی فضا؛ بهروز یغمائیان، نگار یغماییان، رامک امین کاظمی و احسان طاهری برای انیمیشن «موزه»

کارگردانی؛ بابک و بهنود نکویی برای «روبی و جوجه ها»

کلیپ موزیکال؛ مهناز یزدانی و حسین نظرپور برای «شادمانه»

تهیه کنندگی؛رضا تقدسی برای «مهارت های زندگی»

میان برنامه؛رضا علی اکبریان کاهانی برای «فوتبال مدرن»

فیلمنامه؛سیاوش زرین آبادی، مهدی حیدریان برای «پهلوانان»

موسیقی؛ عمران طاهری برای «بازمانده»

متحرک سازی؛محمد مهدی احمدی، سرپرست انیمیت «تاریخ از این ور»

طراحی شخصیت؛محمد میروهابی برای «سارا و سامان»

بهترین دستاورد فنی هنری؛ وحید شاکری

بخش مسابقه

بهترین مسابقات تلویزیونی؛ سید وحید مرتضوی مسابقه «اسراء» (شبکه قرآن و معارف سیما)

اجرا؛افشین زی نوری  مسابقه «هوش برتر» (شبکه نسیم)، «جادوی صدا»( شبکه سه)

جواد مولانیا «مسابقه فامیلی» (شبکه پنج) ، «مسابقه 4321» (شبکه چهار)

حسین رفیعی مسابقه «دست پخت های خودمانی» و «این خانواده» (شبکه دو)

مسابقه میدانی؛ بلال الفت مسابقه «ناهار فامیلی» (شبکه افق)

طراحی صحنه و دکور؛پیمان قانع  مسابقه «کودک شو» (شبکه نسیم)

مسابقه استودیویی؛حسین حسین خانی «جادوی صدا» (شبکه سه)

کارگردانی مسابقه استودیویی؛سید وحید حسینی مسابقه «دستپخت» (شبکه یک)

کارگردان مسابقه میدانی؛مجید بهرامی مقدم برای مسابقه «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

صحنه و دکور مسابقه؛ مهدی هاشمی «هوش برتر» (شبکه نسیم)

حاشیه ها

در مراسم اخنتامیه چهارمین جشنواره نلویزیونی جام جم   از خانواده شهید  مدافع حرم محسن خزائی تجلیل شد.

دکتر علی عسگری در طول سخنان خود از تصویربردار شبکه العالم که در شهر حلب ودر آغوش مادر خبرنگارش به درجه رفیع شهادت نایل شد،یاد کرد.

داوود میرباقری کارگردان نامدار کشورمان در جشنواره تلویزیونی جام جم از خاطرات  خود در زمینه تحقیقات پروژه سلمان گفت و تاکید کرد: بخش هایی از دنیا امروز به بازخوانی افکار ما نیازمندند. برای فرهنگسازی باید استانداردهای تولید را بالا بریم.

منتشرشده در تلویزیون

سی و یک نما_ نامزدهای بخش مسابقات تلویزیونی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم اعلام شد. در مراسم اختتامیه جشنواره که همزمان با میلاد مسعود حضرت زهرا(س) برگزار می شود از اسماعیل شنگله و داوود میرباقری نیز تجلیل خواهدشد.
اسامی نامزدها عبارت است از:

نامزدهای بخش پویانمایی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم:

ـ بهترین فیلمنامه:

افسانه بخشی، سرپرست نویسندگان «تاریخ از این ور»

سیاوش زرین آبادی، مهدی حیدریان برای «پهلوانان»

هدی اسماعیلی، مسعود اصلانی برای «پدر و پسر»

احسان طاهری، بابک و بهنود نکویی برای «روبی و جوجه ها»

راضیه کاظم زاده ایرانشهر برای «سارا و سامان»

ـ بهترین طراحی شخصیت:

احسان انصاری برای «روبی و جوجه ها»

محمد میروهابی برای «سارا و سامان»

امیر غبار آستانه برای «بی خوابی»

نعیم تدیّن برای «هالاباما»

سعید غنی زاده و حسن تبریزی برای «بازمانده»

ـ بهترین طراحی فضا:

جعفر سلیم زاده برای «بازمانده»

سلمان طاهری برای «هالاباما»

بهروز یغمائیان، نگار یغماییان، رامک امین کاظمی و احسان طاهری برای «موزه»

مهناز سلیمان نژاد برای «روبی و جوجه ها»

امیر معین و افسانه صانعی برای «تاریخ از این ور»

ـ بهترین انیمیت:

احسان انصاری، سرپرست انیمیت «روبی و جوجه ها»

محمد رضا عابدی برای «نظر شما چیه؟»

سعید خوشخو، محمد یعقوبی و محمد میروهابی برای «سارا و سامان»

محمد مهدی احمدی، سرپرست انیمیت «تاریخ از این ور»

احسان سپهر، سرپرست انیمیت «خال خالی»

ـ بهترین موسیقی:

فرهاد صفار برای «تاریخ از این ور»

سعید انصاری برای «پهلوانان»

آرمین بهاری برای «روبی و جوجه ها»

عمران طاهری برای «بازمانده»

شاندیز مهرآبادی برای «پدر و پسر»

ـ بهترین کارگردانی:

سعید ضامنی برای «پدر و پسر»

ناهید صمدی امین برای «سارا و سامان»

اصغر صفار برای «تاریخ از این ور»

بابک و بهنود نکویی برای «روبی و جوجه ها»

احسان طاهری برای «بازمانده»

ـ بهترین تهیه کنندگی:

مسعود صفوی برای «تاریخ از این ور»

رضا تقدسی برای «مهارت های زندگی»

بابک نظری برای «هالاباما»

الهام ابراهیمی برای «بازمانده»

نادر یغمائیان برای «موزه»

ـ بهترین میان برنامه:

علی درخشی برای «گزارش های اوتی»

بابک و بهنود نکویی برای «شوت»

علی درخشی، رضا علی اکبریان کاهانی برای «فوتبال مدرن»

ـ بهترین کلیپ موزیکال:

مهناز یزدانی و حسین نظرپور برای «شادمانه»

بابک و بهنود نکویی برای «پُر از آسمان»

مهناز یزدانی برای «وقت خوابه»



 نامزدهای بخش مسابقات تلویزیونی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم:

ـ بهترین مسابقه میدانی:

خانه مستند انقلاب اسلامی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

بلال الفت برای «ناهار فامیلی» (شبکه افق)

مهدی مطهر برای «فرمانده۳» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

ـ بهترین کارگردانی مسابقه میدانی:

حسام اسلامی، مجید عزیزی و مهدی جبین شناس برای «فرمانده ۳» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

مهدی ماهان و مجید عزیزی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

افشین لیاقت و مصطفی امامی برای «آقای آتش نشان» (شبکه پنج)

ـ بهترین مسابقه استودیویی:

حسین حسین خانی برای «جادوی صدا» (شبکه سه)

ابوذر پورمحمدی و رضا نصیری شهرضایی برای «کودک شو» : (شبکه نسیم)

پیمان پورمقیمی برای «هوش برتر» (شبکه نسیم)

ـ بهترین کارگردانی مسابقه استودیویی:

فربد فردرو برای «مسابقه فامیلی» (شبکه پنج)

رضا مهرانفر برای «کودک شو» (شبکه نسیم)

سید وحید حسینی برای«دستپخت» (شبکه یک)

ـ برترین اجرا:

حسین رفیعی برای «دستپخت های خودمانی» و «این خانواده» (شبکه دو)

جواد مولا نیا برای«مسابقه فامیلی» و «چهار، سه، دو، یک» (شبکه پنج/شبکه چهار)

افشین زی نوری برای «جادوی صدا» و «هوش برتر» (شبکه سه/شبکه نسیم)

سید وحید مرتضوی برای «اسرا» و «بشارت» (شبکه قرآن)

ـ بهترین طراحی صحنه و دکور:

پیمان قانع برای «کودک شو» (شبکه نسیم)

مجید بیات و مرتضی شجاعی برای «مسابقه فامیلی» (شبکه پنج)

مهدی هاشمی برای «هوش برتر» (شبکه نسیم)

نامزدهای بخش مستند چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم:

ـ بهترین پژوهش:

محمد مقدم برای «ایران در سپیده دم»(شبکه یک)

مریم السادات مومن زاده برای «فصلی دیگر» (شبکه مستند)

ایرج عرب زاده یکتا برای «کوی دانشگاه» (شبکه چهار)

ـ بهترین کارگردانی:

آرش لاهوتی برای «آبی کمرنگ» (شبکه مستند)

فتح الله امیری و نیما عسگری برای «محیط بان و پلنگ» (شبکه جام جم)

محمد کارت برای «آوانتاژ» (شبکه مستند)

سید مازیار هاشمی برای «دکوپاژ» (شبکه افق)

ـ بهترین فیلم:

آرش لاهوتی برای «آبی کمرنگ» (شبکه مستند)

مریم السادات مومن زاده برای «فصلی دیگر» (شبکه مستند)

فتح الله امیری برای «محیط بان و پلنگ» (شبکه جام جم)

محمد کارت و آبان عسکری برای «آوانتاژ» (شبکه مستند)

ـ بهترین مجموعه مستند تلویزیونی:

سید مازیار هاشمی برای «دکوپاژ» (شبکه افق)

جواد قارایی برای «ایرانگرد» (شبکه یک)

مهدی مطهر برای «هویدا» (شبکه مستند)

موسی جابری برای «اقلیم» (شبکه سه)



 نامزدهای بخش سریال های تلویزیونی چهارمین جشنواره جام جم:

ـ بهترین تهیه کنندگی:

مجید مولایی برای «چرخ فلک» (شبکه یک)

محمدرضا شفیعی برای «کیمیا» (شبکه دو)

سید محمود رضوی مجد برای «پرده نشین» (شبکه یک)

علی حجازی مهر برای «گمشدگان» (شبکه دو)

علی آشتیانی پور برای «در جستجوی آرامش» (شبکه پنج)

ـ بهترین کارگردانی:

عزیز الله حمید نژاد برای «چرخ فلک» (شبکه یک)

رضا کریمی برای «گمشدگان» (شبکه دو)

سعید سلطانی برای «در جستجوی آرامش» (شبکه پنج)

جلیل سامان برای «نفس» (شبکه سه)

شهرام شاه حسینی برای «هشت و نیم دقیقه» (شبکه دو)

مازیار میری برای «گاهی به پشت سر نگاه کن» (شبکه دو)

ـ بهترین نویسندگی:

علیرضا طالب زاده(طراح و سرپرست نویسندگان) برای «چرخ فلک» (شبکه یک)

علی دادرس/ بابک کایدان/آزیتا ایرایی برای «هشت و نیم دقیقه» (شبکه دو)

مسعود بهبهانی نیا/ زهرا پارسافر برای «کیمیا» (شبکه دو)

سروش صحت/ ایمان صفایی برای «لیسانسه ها» (شبکه سه)

سعید نعمت الله برای «زیر پای مادر» (شبکه یک)

ـ بهترین بازیگر مرد:

ضمن تقدیر از بازیگران مجموعه های «چرخ فلک» و «دیوار به دیوار»

حسن پور شیرازی برای «کیمیا» (شبکه دو)

فرهاد آئیش برای «پرده نشین»(شبکه یک) و «دیوار به دیوار» (شبکه سه)

هوتن شکیبا برای «لیسانسه ها» (شبکه سه)

محسن تنابنده برای «پایتخت ۴» (شبکه یک)

مهدی سلطانی سروستانی برای «زیرپای مادر» (شبکه یک ) و «کیمیا» (شبکه دو)

ـ بهترین بازیگر زن:

شبنم قلی خانی برای «هشت و نیم دقیقه» (شبکه دو)

اندیشه فولادوند برای «چرخ فلک» (شبکه یک)

بهناز جعفری برای «زیر پای مادر» و «چرخ فلک» (شبکه یک)

پریوش نظریه برای «زیر پای مادر» (شبکه یک)

آزیتا حاجیان برای «کیمیا» (شبکه دو)

منتشرشده در تلویزیون
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت