یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 18:02

چرا مجری اکران خصوصی فیلم سلام بمبئی مراسم را ترک کرد؟ / کنداکتور دقیقی که هرگز اجرا نشد / شیطنت، ضعف مدیریتی، هر دو یا هیچکدام

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چرا مجری اکران خصوصی فیلم سلام بمبئی مراسم را ترک کرد؟ / کنداکتور دقیقی که هرگز اجرا نشد / شیطنت، ضعف مدیریتی، هر دو یا هیچکدام چرا مجری برنامه دیشب اکران خصوصی فیلم بمبئی مراسم را ترک کرد؟/کنداکتور دقیقی که هرگز اجرا نشد/شیطنت، ضعف مدیریتی، هر دو یا هیچکدام


ریحانه محمودی (سی و یک نما) -مراسم اکران سلام بمبئی شب گذشته در حالی برگزار شد که بی نظمی، تاخیر در برگزاری، ازدحام بیش از حد جمعیت، برخورد نادرست با اصحاب رسانه و بسیاری نکات ریز و درشت نه چندان خوشایند را با خود به همراه داشت. به همه ی این ها اضافه کنید که در دقیقه نود "محمد سلیمی" از مجریان تلویزیون که برای اجرای این مراسم با او قرار گذاشته و هماهنگی لازم انجام شده بود به خاطر همین نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم از اجرای برنامه سر باز می زند و صحنه را به همراه گروهش ترک می کند.

این اتفاق ختم می شود به ویدیویی که از لحظه ی خروجش ثبت شده و ویدیویی که خودش در صفحه ی اینستاگرامش منتشر و از نحوه ی ناصحیح برگزاری این مراسم ابراز ناراحتی و گله مندی کرده است. با او تماس گرفتیم تا از چند و چون وقایع شب گذشته و علت تصمیمش بر ترک مراسم بپرسیم. آن چه در ادامه می خوانید حاصل گپ و گفت چند دقیقه ای ما پیرامون این موضوع است.

کنداکتور دقیقی که هرگز اجرایی نشد


طبق معمول تمام برنامه هایی که اجرای آن را بر عهده می گیرم؛ کنداکتوری منظم و با زمان بندی درست از یکی از برگزارکنندگان دریافت کردم. با پیش فرضی کاملا حرفه ای و درخور شآن، مشغول جمع آوری محتوا و اطلاعاتی کامل برای اجرایی دوزبانه در مراسم اکران خصوصی فیلم سلام بمبئی شدم. مراسمی که بعدا متوجه شدم نه می توان آن را اکران خصوصی دانست نه مراسم فرش قرمز و نه حتی اکران عمومی! چرا که آن چه گذشت در تعریف هیچ کدام نمی گنجید.
مراسم قرار بود از ساعت 7 و 30 دقیقه آغاز شود در حالی که شدت شلختگی و بی نظمی های موجود آن را تا حدود ساعت 10 به تاخیر انداخت و این بدون شک بزرگترین بی احترامی به حاضران اعم از مردم، چهره های هنری و اصحاب رسانه بود، آن هم در شرایطی که چاشنی تلخ برخوردهای نامحترمانه ی عوامل تشریفات و حراست، نبود یک پذیرایی ساده از میهمانان و عدم پیش بینی جای گذاری مناسب افراد در بخش های مختلف هم به آن افزوده شده است.


شیطنت خبری و تبلیغی یا ضعف مدیریت اجرایی؟
شاید هر دو و هیچ کدام!


آن چه درباره ی مراسم دیشب بسیار قابل توجه است این که چطور می توان "مراسم اکران خصوصی" ای که اعلام عمومی شده است را خصوصی دانست؟ و چطور می شود ازدحام جمعیت علاقه مند را در راهروهایی باریک کنترل و مدیریت کرد؟ بدیهیست که ممکن است بنرها شکسته شوند و این که حاضران از مردم و چهره ها و اصحاب رسانه تا بنده ای که وظیفه ی اجرای مراسم بر عهده ام بود معترض و گله مند شوند و بسیاری ناخرسندی های دیگر اجتناب ناپذیر است و بی شک نمی توان این مسائل را غیر قابل پیش بینی دانست.
با تمام این وجود من باز هم صبر کردم و با گروهی که همراهم بود برای اجرا آماده شدم. چند دقیقه پیش از اجرای مراسم به من اعلام کردند که تنها یک لاین (سیم ارتباطی) وجود دارد که آن هم برای میکروفن مجری است و امکان پخش موسیقی وجود ندارد. پس یعنی در حالی که حداقل احترام و اصول ادبی به ما می گفت که دست کم سرود ملی هر دو کشور در مراسم پخش شود ما از آن بازماندیم و موسیقی برای ورود و تشویق و حضور عوامل بر روی صحنه هم خود به خود منتفی شد. باز هم من پذیرفتم که اجرای برنامه را انجام دهم که بدون هماهنگی قبلی به من گفتند فردی معرفی شده از میان یکی از اسپانسرها که قرار است به صورت مشترک با من به روی صحنه آمده و مراسم را اجرا کند. با هر مجری متخصص و حرفه ای که چنین چیزی را مطرح کنید به شما می گوید که امکان پذیر نیست چرا که بدون هماهنگی، آگاهی و شناخت از فرد مقابل چه طور می شود با او بر روی صحنه رفت و برنامه اجرا کرد؟ آن هم فردی که من او را نمی شناسم و حتی سابقه ی مجری گری هم نداشته است؟!
پس به ناچار و با وجود ناراحتی ای که بیشتر برای رعایت نشدن احترام و آدابی که لازمه ی برگزاری برنامه های این چنین است ؛ آن هم در حضور هنرمندان و سفیرانی از کشوری دیگر با اشتراکات فرهنگی فراوان، برای این که بیش از این شآن خود و گروه همرام را زیر سوال نبرم مراسم را ترک کردم وامیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقات به دور از اصول و برنامه ریزی در هیچ حوزه ای از هنر و غیره نباشیم.

                       5513500_359.jpg


متن کنداکتوری که توسط "محمد سلیمی" در اختیار سی و یک نما قرار گرفت

 

حضور پرسنل مؤسسه و تیم مراقبت و تشریفات و دیگر تیم ها در ساعت 17:30 در پردیس سینمایی کورش
آماده سازی محل برگزاری رویداد حداکثر تا ساعت 18:45
استقرار تیم مراقبت و تشریفات در پارکینگ از ساعت 18:30
استقرار تیم مراقبت و تشریفات در محل برگزاری رویداد از ساعت 18:00
آغاز مراسم از ساعت 19:30
ورود میهمانان ویژه به محل برگزاری رویداد
ورود سفرا و روسای انجمن های دوستی به محل برگزاری رویداد
ورود میهمانان مشخص شده توسط رئیس هیئت مدیره مؤسسه از ساعت 20:30 به سالن 1
راهنمایی میهمانان برای ورود به سالن 2 و 3 از ساعت 20:45
آغاز مراسم تقدیر از ساعت 21:00
تلاوت آیاتی از قرآن مجید
پخش سرود ملی کشور هندوستان
پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران
ورود مجری به جایگاه و خیرمقدم به میهمانان
سخنرانی سفیر محترم کشور هندوستان در ایران
دعوت از جناب آقای ایوبی رئیس محترم سازمان سینمایی برای سخنرانی
دعوت از تهیه کننده فیلم: "جواد نوروزبیگی" برای سخنرانی
دعوت از کارگردان فیلم: "قربان محمدپور" برای سخنرانی
دعوت از سفیر محترم کشور هندوستان و رئیس انجمن دوستی ایران و هند برای تقدیر
از هنرمندان وعوامل فیلم : جواد نوروزبیگی، قربان محمدپور ،امید کشتی آرای، محمدرضا گلزار ،بنیامین بهادری، شایلی محمودی ، آرزو رحیم آبادی ، ثنا نوروزبیگی و پنج نفر به انتخاب آقای جواد نوروز بیگی
مدیرعامل مؤسسه نجم آسیا به عنوان مالک برند تشریفات تجاری ایران
تقدیر از میهمانان حاظر در سالن توسط مجری و توضیح پیرامون محدودیتهای موجود در برگزاری
دعوت یک یا دو نفر از میهمانان هندی برای صحبت با حاظرین
حضور همه هنرمندان و عوامل فیلم سینمایی سلام بمبئی در سن برای عکسبرداری
نمایش فیلم در ساعت 22:00
ترانسفر میهمانان خارجی به هتل بین المللی پارسیان آزادی

 

خواندن 222 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 18:51

نظر دادن

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را با حفظ ادب ارسال فرمایید. نظرات شما پس از بازبینی مدیرسایت منتشر می شوند.