شنبه, 09 دی 1402 13:29

افتتاح "شب عکس تئاتر" و "دیدار" در خانه هنرمندان / آتیلا پسیانی در قاب حمید جبلی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
افتتاح "شب عکس تئاتر" و "دیدار" در خانه هنرمندان / آتیلا پسیانی در قاب حمید جبلی افتتاح "شب عکس تئاتر" و "دیدار" در خانه هنرمندان / آتیلا پسیانی در قاب حمید جبلی سی و یک نما

 سی و یک نما - نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر» و «دیدار» جمعه ۸ دی با استقبال کم‌نظیر مردم و حضور جمعی از هنرمندان در گالری‌های پاییزِ و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، پس از انتشار فراخوان نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر» برای اعضای انجمن صنفی عکاسان تئاترایران، ۴۵۵ اثر از ۹۲ عکاس به این رویداد ارسال شد که در نهایت ۶۰ اثر به بخش نمایشگاه راه پیدا کرده است. اکنون این عکس‌ها در گالری پاییزِ خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است.

همچنین نمایشگاه «دیدار» که منتخبی از عکس‌های حمید جبلی از تئاترهای آتیلا پسیانی (گروه تئاتر بازی) است نیز در گالری استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است.

photo1703930088(1).jpeg

حمید جبلی در مراسم افتتاحیه این دو نمایشگاه گفت: به همگی خوش‌آمد می‌گویم. از طرف انجمن صنفی عکاسان تئاتر شما را به تماشای آثار دو گالری پاییز و استاد میرمیران دعوت می‌کنم. آثار حاضر در گالری استاد میرمیران، عکس‌های من به یاد آتیلا پسیانی است. آثار حاضر در گالری پاییز نیز عکس‌های بخش مسابقه بود که باید آنها را مفصل‌تر ببینید.

ابراهیم حسینی (دبیر نمایشگاه نخستین جشن «شب عکس تئاتر») نیز در ادامه این مراسم گفت: در این فرصت لازم است که از مجموعه خانه هنرمندان تشکر کنم. اینجا خانه ماست و در آن خیلی احساس راحتی می‌کنیم. فکر می‌کنم وظیفه همه ماست که در نگهداری خانه هنرمندان کوشا باشیم. تمام رویدادهای عکاسی ما در ۲۰ سال گذشته، در خانه هنرمندان بوده و هیچ جای دیگری هم نرفته و نمی‌رویم. در این مدت سه کارگاه داشتیم؛ یک کارگاه دیگر و یک برنامه اختتامیه هم داریم. جا دارد که دو مرتبه از خانه هنرمندان ایران تشکر کنم.

جبلی نیز در ادامه این برنامه بیان کرد: از دوستانی که تشریف آوردند، تشکر می‌کنم. همه بزرگان به خصوص عکاسان تئاتر حضور دارند و نمی‌توان نام همگی را برد. از آقای عسگرپور تشکر می‌کنم که این امکان را در اختیار بچه‌های انجمن گذاشته‌اند. متاسفانه روز به روز شرایط ما از لحاظ امکانات و اقتصادی بدتر می‌شود. اکنون اگر عشق نباشد دیگر عکس و عکاسی تئاتر وجود ندارد. چون واقعا هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که شغل من عکاسی تئاتر است و با این کار زندگی می‌کنم. امیدوارم این موضوع هم به صورتی حل شود.

او افزود: نمایشگاه آثار حاضر در گالری پاییز، عکس‌های بخش مسابقه بین دوستان عکاس جوان‌تر بوده که ۶۰ اثر آن برای این نمایشگاه انتخاب شده است. چون داور بودم، اسم هیچکدام از عکاس‌های انتخاب شده را نمی‌دانم. در واقع ما برای داوری، با کد درج شده روی آثار آنها را می‌دیدیم و انتخاب می‌کردیم.

این هنرمند در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره نمایش آثار خود در گالری استاد میرمیران نیز گفت: من نمی‌دانستم برای دوستم آتیلا پسیانی که پیش از سال ۶۰ باهم کار کرده بودیم، چه کاری می‌توانم انجام دهم. چون آقای پسیانی گروه تئاتر بازی را تاسیس کرده بود و من به عنوان عکاس در گروه با ایشان همکاری می‌کردم، این آثار را برای نمایش انتخاب کردم.

او ادامه داد: عکس‌های حاضر در نمایشگاه از سال ۶۲، ۶۳ شروع شده و به آخرین کار او می‌رسد که این اتفاق رخ داد. متاسفانه نتوانستم آخرین عکس‌ها را با کیفیت خوب به ایشان نشان دهم. امیدوارم لذت ببرید. این کوچکترین کاری بود که می‌توانستم برای یک دوست انجام دهم. این عکس‌ها را به انجمن صنفی عکاسان تئاتر تقدیم کردم تا هر طور توانستند از آنها محافظت کنند تا به صورتی یاد آتیلا برایمان باقی بماند.

محمد مهدی عسگرپور، کیومرث مرادی، ابراهیم حقیقی، اصغر پیران، سیامک زمردی مطلق، هوتن شکیبا، ستاره پسیانی، مسعود پاکدل، مهدی آشنا از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.

نمایشگاه‌های نخستین جشن «شب عکس تئاتر» و «دیدار» تا ۱۸ دی ۱۴۰۲ در گالری‌های پاییزِ و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران برپاست. علاقه‌مندان به تماشای این آثار می‌توانند همه روزه(به غیر از شنبه‌ها) از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.

photo1703930088(2).jpeg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید