یکشنبه, 23 شهریور 1393 13:12

افتتاح پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی "تهران-مبارک" / حضور فاطمه معتمدآریا، مهتاب کرامتی و حمید جبلی در کنار مرضیه برومند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی "تهران-مبارک" جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی "تهران-مبارک" جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی "تهران-مبارک"

سی و یک نما- پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک عصر روز شنبه 22 شهریورماه با اجرای کارناوال گروه‌های عروسکی شرکت کننده در این دوره از دبیرخانه جشنواره تا مجموعه تئاتر شهر آغاز شد و مردم شهر تهران به همراه خانواده تئاتر در جشن عروسک‌های نمایشی ایران شرکت کردند.

به گزارش مهر، حدفاصل خیابان فلسطین جنوبی تا چهارراه ولیعصر و فضای باز مجموعه تئاتر شهر روز شنبه 22 شهریورماه حال و هوای دیگری داشت و رهگذران خیابان انقلاب شاهد شادی عروسک‌های نمایشی ایران و جشن آن‌ها بودند که مملو بود از رنگ و شادی. «آرزوی عروسک‌ها جهانی پر از صلح و آرامش» و «عروسک‌ها زباله تولید نمی‌کنند» از جمله شعارهایی بودند که عروسک‌ها در کارناوال خود آن‌ها را نه در قالب شعار که به عنوان آرزویی برای زمین و ساکنان آن، روی پلاکارد حمل می‌کردند.

محوطه باز مجموعه تئاتر شهر که اکثر روزهای سال تنها محلی برای عبور رهگذران این نقطه از مرکز شهر تهران است و شهروندانی که قصد استفاده از متروی شهری را دارند، از این مکان عبور می‌کنند، 22 شهریورماه شور و هیجانی را تجربه می‌کرد که عروسک‌ها چنین فضایی را ایجاد کرده بودند.

در بین جشن عروسک‌ها و خانواده‌هایی که به همراه کودکان خود با عروسک‌ها شادی را تجربه می‌کردند، مرضیه برومند به عنوان دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک ضمن خوش‌آمدگویی به مردم، گفت: امیدوارم همیشه مثل امروز شاد باشید. خوشحالیم که عروسک‌ها از همه جای ایران و حتی کشورهای دیگر آمده‌اند تا در جشن ما شرکت کنند.

وی ضمن اظهار امیدواری از اینکه دنیا به سمت شاد شدن پیش برود. تأکید کرد: امیدوارم هیچ بچه‌ای آزار و اذیت نبیند، کشته نشود و حق‌اش هم پایمال نشود. امیدوارم جشن ما محملی باشد برای شادی‌ها و عروسک‌ها به همه کمک کنند تا بهتر زندگی کنند.

دبیر جشنواره پانزدهم تئاتر عروسکی در ادامه سخنان خود در بین عروسک‌ها و شهروندان تهرانی، ادامه داد: آرزوی صلح و شادی برای همه بچه‌ها دارم و امیدوارم برای دوره بعدی جشنواره هیچ اتفاق بدی نیفتد و همه با صلح و صفا باشند و در کشورهای همسایه هم جنگ و جدال نباشد و دوره بعد خیلی بهتر از امسال برگزار شود.

مهتاب کرامتی هنرمند دیگری بود که در جشن عروسک‌ها حضور داشت. وی با بیان اینکه به خاطر عروسک‌ها قلب‌های مهربان همه به هم نزدیک شده، افزود: همه شادتر و بهتر زندگی می‌کنیم و این روز را به همه تبریک می‌گویم.

حمید جبلی دیگر چهره آشنای دنیای عروسک‌ها نیز بعد از سخنان کرامتی، گفت: به امید روزی که فقط شادی و صلح باشد و تمام دوستان و همسایگان ما هم در شادی و خوشی زندگی کنند.

در ادامه جشن افتتاحیه پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران - مبارک، فاطمه معتمدآریا با اظهار امیدواری از اینکه این روز نه تنها برای بچه‌ها بلکه برای همه انسان‌ها نشانه‌ای از صلح و دوستی باشد، گفت: از همه همکاران عروسکی تشکر می‌کنم که شادی را به شهرمان آوردند.

مدیرکل هنرهای نمایشی نیز که در محوطه باز مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کرد، ضمن خوش‌آمدگویی به فعالان و شرکت کنندگان در جشنواره پانزدهم تئاتر عروسکی گفت: امیدوارم در شادی‌هایی که برگزار می‌شوند، کودکان جهان شاد باشند و غم جنگ نداشته باشند.

سپس با حضور گروه‌های تهرانی و شهرستانی شرکت کننده در جشنواره همچنین خانواده‌های شرکت کننده در این جشن، بادکنک‌هایی به پرواز درآمدند تا پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک آغاز به کار کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید