دوشنبه, 13 آذر 1396 03:30

اوستا و عبدلی در نمایش«جوحی و کدخدا» / بازمانده دهه ای که قرارنبود زیاد بخندیم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
اوستا و عبدلی در نمایش«جوحی و کدخدا» / بازمانده دهه ای که قرارنبود زیاد بخندیم اوستا و عبدلی در نمایش«جوحی و کدخدا» / بازمانده دهه ای که قرارنبود زیاد بخندیم

سی و یک نما – جواد انصافی و گروهش در دهه شصت ، برنامه هایی از نوع نمایش های روحوضی وسنتی به سبک لاله زار را (البته بدون سیاه که گفته میشد نماد نژاد پرستی است) در تلویزیون و روی صحنه اجرا می کردند که تنها برنامه کمدی آن دوران بود که انگار نباید خیلی می خندیدیم.تا اینکه داریوش کاردان با معرفی مهران مدیری و یک نسل از بهترین ها ی عرصه نمایش طنز، رنسانسی در تلویزیون که وام دار سرگرم کردن مخاطب بود به راه انداخت که هنوز هم داریم از ادامه همان جهش از بعضی طنزهای نمایشی و تلویزیونی لذت می بریم.

به هر حال شاید بتوان گفت که جواد انصافی ، امیر پارسی ، محمد نصر نسل باقی مانده از نمایش های سنتی ما هستند که مثل زنده یادها "سعدی افشار" و "ارحام صدر" نباید پیش از موعد به خاک فراموشی سپرده شوند و یقینا نیاز به حمایت دارند.
نمایش"جوحی و کدخدا" به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی که پیش از این در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی روی صحنه رفت و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد از 30 آذرماه به مدت یک ماه ساعت 20:15 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود.
جوادانصافی,امیرپارسی,محمدنصر,فریبامهدیه,احمدآهسته,محمدرضاقربانی,حمیدرئوف,رضامعراجی,محمدرضالوانی,ابوالفضل عشرب,شیرین کاشفی,فروغ یزدان و امیر محمد انصافی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.
از دیگر عوامل این نمایش می توان به ساسان فرهادپور:طراح دکور,مائده محسنی:دستیار دکور,سپیده نجاتی:طراح پوستروبروشور,فروغ یزدان:طراح صحنه و لباس,مهدی سراج:مدیرصحنه,حسن مصطفی پور,احسان سامانی,رامین عبدالهی:موسیقی و محمد(مانی)حق جو به عنوان مدیرروابط عمومی و تبلیغات اشاره کرد.
این نمایش در اجرای اول خود میزبان عکاسان و خبرنگاران خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید