شنبه, 07 فروردين 1395 03:07

بار دیگر، ناگهان پیت حلبی / آغاز پیش فروش یک نمایش پر مخاطب

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بار دیگر، ناگهان پیت حلبی / آغاز پیش فروش یک نمایش پر مخاطب بار دیگر، ناگهان پیت حلبی / آغاز پیش فروش یک نمایش پر مخاطب

سی و یک نما –  دی و بهمن ماه سال 93 نمایشی به قلم "امیرعلی نبویان" و کارگردانی "کوروش سلیمانی" در حالی روی صحنه رفت و با استقبال مواجه شد که این پتانسیل را داشت تا بار دیگر روی صحنه را ببیند و حالا  از 17 فروردین امسال این اتفاق خواهد افتاد و از امروز پیش فروش آن آغاز شده است. نمایش کمدی با عنوان"ناگهان پیت حلبی".

ناگهان پیت حلبی طنزی است ظریف و معنی دار که در لابلای خنده هایمان می توانیم به لایه های  تغییر ناگزیرو حل شدن در زندگی مدرنیته....ناگهان...بیاندیشیم.

تا شاید به خود بیائیم و کمی از غرق شدن درآن  بگریزیم، نمایشی نه به قدرت اما در حال و هوای شهر قصه ای که بیژن مفید جاودانه اش کرد.

12899652_1008887489182811_2090614784_n.jpg

 

هنگام تمرين خود را نماينده ى تماشاگرانى مى دانم كه قرار است روى اين صندلى ها بنشينند ... پس تمام سعى ام انتقال پيشنهادهايى به گروه هنرمند وهمراهم است، كه فكر مى كنم تماشاگران را از ديدن اجرا راضى خواهد كرد ... مهم اين است كه در اين نمايندگى اشتباه نكنم!

 

کوروش سلیمانی کارگردان و تهیه کننده این نمایش در مورد اجرای دو باره و تفاوت های آن با اجرای قبل می گوید:

آبان ماه سال پیش وقتى تماشاخانه ى استاد انتظامى _ بر خلاف وعده اش _ سالن اجرا را از ما دریغ کرد، همراهى مرکز تئاتر مولوى چاره ساز شد و به پیشنهاد مدیر محترم این مرکز و همکارى عزیزان امور فرهنگى دانشگاه تهران ما مصمم شدیم که " ناگهان پیت حلبى" را در باشگاه دانشجویان که اصولا سالن اجتماعات بود به اجرا برسانیم. هجده پروژکتور و صندلى هاى پله اىِ مولوى را به سالن اجتماعات منتقل کردیم تا گوشه اى از تالار وضعیتى نسبتا تئاترى پیدا کند. اجراهاى ما از دهه ى دوم دى ماه ٩٣ با هنرمندى دوستانم آغاز شد. حمایت تماشاگران از نمایش ما در این سالن ناشناخته به گونه اى بود که ما در هفته ى آخر که همزمان با جشنواره ى تئاتر فجر هم بود، دو اجرایى شدیم و در هر اجرا بیشتر از ظرفیت سالن تماشاگر داشتیم.  در چنین وضعیتى به ناچار و به علت برنامه هاى دانشگاه تهران اجراى ما در حالیکه همراهى صمیمانه، تایید و تحسین مردم عزیز و دوستان هنرمندمان را به همراه داشت، متوقف شد. از آن روزها با تصمیم جمعى گروه در پى اجراى دوباره بودیم تا ضمن احترام به مخاطبین عزیزى که موفق به دیدن نمایش ما نشده بودند، ظرفیت اجراهاى " ناگهان پیت حلبى" را نیز کامل کنیم و پروژه را به سرانجامى نیک تر برسانیم.

جستجوى دوباره براى رسیدن به امکان مجدد اجرا، ما را به تماشاخانه ى محترم سنگلج رساند، جاییکه مدیر محترمش با شناختى که از اثر داشت زمانى را براى اجراى دوباره ى ما پیشنهاد کرد ... و ما این روزها مشغول تمرین هستیم تا به امید یارى پروردگار و همراهى شما، به زودى و در آغازین روزهاى سال تازه، میزبان شما مخاطبان عزیز باشیم.

تا یار که را خواهد و میلش به که باشد... باقى بقایتان

12884501_1008891985849028_600295790_n.jpg

این بازیگر ، کارگردان و تهیه کننده سینما ، تئاتر و تلویزیون در جای دیگر گفته است:

در تئاتر بازيگران اصلى ترين و مهمترين عناصر اجرايى هستند چراكه بدون آنها هيچ رويداد نمايشى شكل نگرفته و اساسا نمايشى پديدار نخواهد شد ... خوشحالم كه در "ناگهان پيت حلبى" با گروه بازيگرانى خلاق، هنرمند و دوست داشتنى همراه هستم ... از راست: محمدرضا آزادفرد، مسيح كاظمى، وحيد آقاپور، رامين سيار دشتى، محمد طيب طاهر و ارسطو خوش رزم ... لازم است ذكر كنم كه در اين اجرا به جاى دو دوست همراه مان در اجراى پيشينِ "ناگهان پيت حلبى" يعنى على عامل هاشمى نازنين و سينا كرمى عزيز كه متاسفانه به دليل مشغله و گرفتارى نتوانستند در اين اجرا هم با ما باشند _ و همين جا بابت همراهى شان در اجراى پيشين از ايشان سپاسگزارى مى كنم _ ؛ عزيزانم، دوستان همراه، محمدرضا آزادفرد و رامين سياردشتى با همه ى دشوارى هايى كه بر سر راه داشتند، خوشبختانه پذيرفتند دست اين دوست شان را به گرمى بفشارند و با حضور هنرمندانه شان يارى ام كنند تا در كنار ساير اعضاى گروه تئاتر بيستون، در روزهاى آغازين بهار همراه با شما دوستان و تماشاگران عزيز، هنرمندى شان را نظاره كنم ...

12498908_10088921158490.jpg

 

دوره اجرا:  يكشنبه ۱۵فروردين ۱۳۹۵           - جمعه ۱۷ارديبهشت ۱۳۹۵

ساعت:  ۱۹:۰۰

بهای بلیت:  ۱۵,۰۰۰تومان

نویسنده:  امیرعلی نبویان

کارگردان:  کورش سلیمانی

بازیگران:  (به ترتیب ورود به صحنه) مسیح کاظمی، وحید آقاپور، محمد طیب طاهر، رامین سیاردشتی، ارسطو خوش رزم، محمدرضا آزادفرد

نشانی: پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه سنگلج  

تلفن: ۵۵۶۳۰۸۷۱ - ۵۵۶۲۵۴۴۴       

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید