یکشنبه, 19 مرداد 1393 13:28

باز هم کاشی‌‌های نمای تئاتر شهر ناپدید شد/ تن تئاتر شهر باز هم زخمی شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- کاشی‌های نمای ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر که پیش از این نیز تخریب و ناپدید شده بودند، بار دیگر دچار تخریب یا دستبرد شدند و این اتفاق در کنار وضعیت نامناسبی که در خارج و داخل بنای تئاتر شهر وجود دارد حاکی از شتاب گرفتن تخریب قلب تپنده تئاتر ایران است.

به گزارش مهر، طی 2 سال اخیر مجموعه تئاتر شهر علاوه بر مشکلات متعددی که به لحاظ فنی و امکانات داخلی دارد، با تخریب نمای بیرونی هم دست به گریبان است. تخریب نمای بیرونی این مجموعه تئاتری تنها به شکاف‌هایی که روی بدنه بنا ایجاد شده محدود نمی‌شود و می‌توان از بین رفتن و ریختن کاشی‌های سر در ورودی‌های تئاتر شهر را هم به آن اضافه کرد.

وضعیت کاشی‌های تئاتر شهر در سال 90 که بعد از ناپدید شدن بازسازی شدند

البته اتفاق دیگری که شاید برای مدیران و مسئولان تئاتری از اهمیت خاصی برخوردار نیست ولی بسیار دردناک و تأسف‌برانگیز است، ناپدید شدن کاشی‌های ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر است.

تعدادی از این کاشی‌ها پیش از این نیز در سال‌های 90 و 92 ناپدید شده بودند و بعد از پیگیری‌های رسانه‌ای بازسازی این بخش از نمای تئاتر شهر انجام شد، اما بار دیگر کاشی‌های بدنه تئاتر شهر در سال 93 ناپدید یا سرقت شده‌اند.

ناپدید شدن کاشی‌های نمای ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر

وقوع چنین اتفاقی زنگ خطر جدی‌تری برای تصمیم گیرندگان تئاتری است؛ زنگ خطری که بیانگر شتاب گرفتن تخریب مهمترین بنای تئاتری ایران به عنوان یکی از آثار ثبت شده در میراث ملی کشور است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید