معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

شنبه, 04 اسفند 1397 22:32

اعلام برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر/مصطفی کولیوندی از گرفتن جایزه‌اش سرباز زد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اعلام برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر/مصطفی کولیوندی از گرفتن جایزه‌اش سرباز زد اعلام برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر/مصطفی کولیوندی از گرفتن جایزه‌اش سرباز زد

سی و یک نما_ مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین اللملی تئاتر فجر عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که به دبیری نادر برهانی مرند و با اجرای امیرحسین مدرس همراه بود برندگان جوایزِ این دوره از جشنواره مشخص شد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی حسینی معاون هنری، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، محمدمهدی بهداروند، ناصر آقایی، گوهر خیراندیش، عطالله کوپال، ایوب آقاخانی، محمودرضا رحیمی، محمود فرهنگ، مجید گیاهچی، اصغر همت، اردشیر صالح‌پور، احترام برومند، حسین طاهری، بهروز بقایی و محسن حسینی از جمله حاضران در این مراسم بودند.
در ادامه با اسامی برگزیدگان آشنا خواهید شد.

پوستر:
- رتبه سوم: محمد افشار از مشهد (نمایش ال‌کلاسیکو)
- رتبه دوم: مهدی رایگانی (نمایش طعم سگ)
- رتبه اول: مرتضی فرحناک (نمایش گاهی در بهشت، گاهی در دوزخ)

عکس:
- رتبه سوم: شیوا خدابخش (نمایش ماراساد)
- رتبه دوم: کیارش مسیبی (نمایش تئاتر)
- رتبه اول: لیلی صدیق (نمایش مالی سویینی)

نمایشنامه‌نویسی:
- رتبه سوم (مشترک): سارا الهیان (نمایش پریزاد) و زهره شفیعی (نمایش میرزیاس)
- رتبه دوم: مسعود محمدی قنبرلو (نمایش چند روایت از چند زندگی مرتبط)
- رتبه اول: لیلی عاج (سالی که دو بار پاییز شد)

برگزیدگان بخش "به علاوه فجر":
(تقدیر از سه سالن خصوصی): مکتب تهران، تماشاخانه دا، عمارت نوفل‌لوشاتو

همچنین در ادامه برنامه از خانواده شهید امید فرجی زنگنه مسئول امور ایثارگران سپاه خوزستان و پیشکسوت گروه نمایش منگشت شهرستان باغ‌ملک که در حادثه تروریستی اهواز به شهادت رسید، با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی حسینی معاون هنری و محمدمهدی بهداروند تقدیر شد.

بخش بعدی برنامه اهدای جایزه بخش دفاع مقدس بود که آثار برگزیده به این شرح است:
- نمایش «خنکای ختم خاطره» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ
- نمایش «عند از مطالبه» به کارگردانی سامان خلیلیان
- نمایش «دایک» به کارگردانی حامد عالمی

شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز جایزه‌ای برای بخش آموزش‌های شهروندی به دو نمایش تقدیم کرد:
- نمایش «خنکای ختم خاطره» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ
- نمایش «از خط زرد فاصله بگیرید» به کارگردانی رضا رشادت

در ادامه مراسم کلیپ بزرگداشت رویا تیموریان، هوشنگ توکلی، رضا بابک و محمدامیر یاراحمدی برای حضار به نمایش درآمد و هدایای آن‌ها توسط سیدعباس صالحی، سیدمحمد مجتبی حسینی و شهرام کرمی اهدا شد.

رویا تیموریان در سخنانی کوتاه گفت: من به اندازه چهل سالی که کار کردم چهل سال حرف دارم پس سکوت می‌کنم و فقط می‌گویم به جز چند نفر انگشت‌شمار از مسئولان، این عاشقان تئاتر بودند که تئاتر را زنده نگه داشتند.

(طراحی صدا)
بخش دیگرگونه‌های اجرایی:
-مرتضی زارعی نمایش «اپرای شماره #۰۱ تهران»

مسابقه ایران یک:
-حسین اکبرپور نمایش ما داریم از این خونه می‌ریم

مسابقه ایران دو:
-مقام برتر: حسام‌الدین انوشیروانی نمایش دریاچه قو
-برگزیده: علی سینا رضانیا نمایش بازگشت

مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: فرشاد فزونی نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان»

(طراحی نور)
مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: علیرضا میرانجم نمایش لانچر ۵
- برگزیده: علی کوزه‌گر نمایش فیل در تاریکی

مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: محمود کریمی نمایش دریاچه قو
- برگزیده: رضا خضرایی شاد نمایش شفیره

مسابقه تئاتر بین‌الملل:
-برگزیده: ازگیل گارسیا رومئو برای نمایش یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا از فرانسه

(طراحی حرکت)
مسابقه ایران یک:
- برگزیده‌ای معرفی نشد

مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: مهدی شاه‌پیری نمایش شفیره
- برگزیده: تینا لطفی نمایش دریاچه قو

مسابقه بین‌الملل:
-برگزیده: احسان همت نمایش جادویت می‌کنم (بلژیک)

(طراحی لباس)
مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: زینب عبدی نمایش عروسی خون
- برگزیده: بیتا نصر نمایش هار

مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: سارا حسین‌پور نمایش تاکسیدرمی
- برگزیده: مهرنوش بلمه نمایش شفیره

مسابقه بین‌الملل:
-برگزیده: آن موسیتزه نمایش زندگی احمقانه (گرجستان)

(طراحی صحنه)
بخش دیگرگونه‌های اجرایی:
برگزیده: رضا سعیدی نمایش مواجهه با ورنوس

بخش مسابقه خیابانی:
برگزیده: مهدی حبیبی و حبیب‌الله سنایی نمایش نامیرا

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: مسعود صفری نمایش رومئو و ژولیت
- برگزیده: سجاد امیرمجاهد نمایش قضیه

بخش مسابقه ایران دو:
-مقام برتر: رهام امامی نمایش بازگشت
-برگزیده: سعید حسن‌لو نمایش پروانه الجزایری

بخش مسابقه بین‌الملل:
برگزیده: فرهاد فزونی نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان

(طراحی چهره‌پردازی)
بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: حمید مرادی نمایش قضیه
- برگزیده‌ای در این بخش معرفی نشد

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: رویا حشمتی نمایش دریاچه قو
- برگزیده‌ای در این بخش معرفی نشد

بخش مسابقه بین‌الملل:
برگزیده: لعیا خرامان نمایش ابلوموف

بخش بعدی اختتامیه به پخش کلیپی از درگذشتگان سال‌گذشته همچون عزت‌الله انتظامی و حسین محب‌اهری و نماهنگی از مصاحبه با سیدمحمد مجتبی حسینی معاون امور هنری، شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی و نادر برهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اختصاص داشت.

(موسیقی)
بخش مسابقه خیابانی:
- گروه موسیقی تئاترول
- سوده خدری نمایش لازمان لامکان

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: میثم عبدی نمایش عروسی خون
- برگزیده: عرفان خاتونی‌مقدم نمایش رومئو و ژولیت

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: بابک نصیرخواه نمایش شفیره
- برگزیده: میلاد قنبری نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: نوید گوهری نمایش پرومته/طاعون

(نمایشنامه‌نویسی)
بخش دیگرگونه‌های اجرایی:
- برگزیده: حسین توازنی‌زاده نمایش ارس

بخش مسابقه خیابانی:
- مقام برتر: پژمان شاه‌وردی نمایش این کجا و آن کجا
- برگزیده: رضا بهرامی نمایش لازمان لامکان

بخش مسابقه نمایش‌های رادیویی:
- مقام برتر: سولماز ملکی نمایش گونش
- برگزیده‌ای در این بخش معرفی نشد

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: مونا احمدی نمایش سرزمین‌های شمالی
- برگزیده: علی ابراهیم‌زاده و علی کرسی‌زر نمایش فرایند

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: مرتضی شاه‌کرم نمایش عند از مطالبه
- برگزیده: پیام لاریان نمایش پروانه الجزایری

بخش مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: علی شمس نمایش وقتی خروس غلط می‌خواند.

(بازیگری مرد)
بخش مسابقه خیابانی:
-مقام برتر: مصطفی کولیوندی نمایش "کالبد شکافی یک اتفاق" (به‌دلیل اعتراض به شرایط تئاتر خیابانی شهرستان ملکوت از دریافت جایزه خود سر باز زد)
- برگزیده: ابراهیم حاج‌حیدری نمایش خرس‌های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه ۶۰ بود

بخش مسابقه نمایش‌های رادیویی:
- مقام برتر: حسن جبیره نمایش شبانه
- برگزیده: میرطاهر مظلومی نمایش باد که می‌نویسد

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: امیر نوروزی نمایش لانچر ۵
- برگزیده: ابراهیم عزیزی نمایش فیلی در تاریکی

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: علی غابشی نمایش بازگشت
- برگزیده: هومن حاجی‌عبداللهی نمایش تناسخ سه تا ۳۵ تومن

بخش مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: اصغر پیران نمایش نام‌برده

(بازیگری زن)
بخش دیگرگونه‌های اجرایی:
- برگزیده: سما موسوی‌مفخر نمایش آدم‌هایی که نمی‌بینیم

بخش مسابقه خیابانی:
- مقام برتر: نازیلا امینی نمایش تیک‌تاک
- برگزیده: دلارام ترکی نمایش اهم

بخش مسابقه نمایش‌های رادیویی:
- مقام برتر: آزاده حیدرزاده نمایش مزار
- برگزیده‌ای در این بخش معرفی نشد

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: منا بارانی نمایش رومئو و ژولیت
- برگزیده: آرزو عبدالهی نمایش آن‌شرلی با موهای خیلی قرمز

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: ستایش رجایی‌نیا نمایش دریاچه قو
- برگزیده: عاطفه پوربهرام نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: فاطمه معتمدآریا نمایش خنکای ختم خاطره
فاطمه معتمدآریا در این بخش در سخنانی کوتاه گفت: این جایزه سلیقه چند آدم در یک دوره مشخص است و هیچ قاطعیتی در آن نیست. همه بازیگران تئاتر ایران بی‌نظیرند و شاید به خاطر سابقه بیشتر این جایزه را به من دادند. این نمایش محصول همدلی یک گروه است. گواه آن تماشاگران روز آخر جشنواره بود. شاید برای اولین‌بار در یک سالن سیصد نفره، هفتصد تماشاگر نشستند و کار را دیدند. جایزه گرفتن در تئاتر و مهری که به من می‌دهد مثل مهر مادری بی‌ادعا و بی‌توقع است.

(کارگردانی)
بخش دیگرگونه‌های اجرایی:
- برگزیده: احسان شایان‌فرد نمایش گرم کردن

بخش مسابقه خیابانی:
- مقام برتر: امیرحسین شفیعی نمایش نامیرا
- برگزیده: پژمان شاه‌وردی نمایش این کجا و آن کجا؟

بخش مسابقه رادیویی:
-برگزیده: پیمان قریب‌‌پناه نمایش ساحت گرگ

بخش مسابقه ایران یک:
- مقام برتر: سعدی محمدی نمایش مقدس
- برگزیده: مهرداد مصطفوی نمایش فیل در تاریکی

بخش مسابقه ایران دو:
- مقام برتر: محمدرضا درند و سعید زندی نمایش پروانه الجزایری
- برگزیده: رضا صابری نمایش دریاچه قو

بخش مسابقه بین‌الملل:
- برگزیده: علی‌اصغر دشتی نمایش نام‌برده

(تهیه‌کنندگی)
بخش رادیویی:
-برگزیده: فرشاد آذرنیا نمایش باد که می‌نویسد

(نمایش‌های برگزیده)
بخش مسابقه ایران یک:
مهرداد مصطفوی نمایش فیل در تاریکی

بخش مسابقه ایران دو:
علی کرسی‌زر نمایش فرایند

بخش مسابقه بین‌الملل:
جایزه داوران: نرگس هاشم‌پور نمایش بچه گرگ‌ها
جایزه بزرگ: علی‌اصغر دشتی نمایش نام‌برده

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت